Grey. Fifty Shades of Grey as told by Christian

E L James Wydawnictwo: Arrow Cykl: Pięćdziesiąt odcieni (tom 1.5) literatura piękna
Data 1. wydania:
angielski
Pięćdziesiąt odcieni (tom 1.5)
literatura piękna
angielski
Inne

3/4 książki, ba a może nawet więcej to kopiuj/wklej 50 twarzy Greya. Tu różni się książka tym jedynie, że opisuje uczucia jakie przeżywał Christian. Ale szczerze? Nic nowego nie dowiesz się z tej książki, czego do tej pory wiesz. Słabiutko jak dla mnie i jeśli przeczytałeś pierwszą część, to nie trać czasu na tą książkę czytelniku. Ja przeczytałam ją tylko dlatego że...

Swego czasu było dosyć głośno o tej książce, szczególnie po emisji filmu, który powstał na jej podstawie. Niezbyt przepadam za sensacjami, ale z drugiej strony chciałam po prostu sprawdzić, czy na prawdę jest aż tak bardzo kontrowersyjna, jak o niej mówią(tudzież piszą). I może jestem dziwna, ale jakoś nie doszukałam się w niej aż tak bardzo drastycznych opisów doznań...

Jako szybkie czytadło na jeden-dwa wieczory- super! Jeśli oczekujemy od literatury odrobinę więcej to można się zawieść. Czyta się bardzo szybko, jednak książka jest bardzo przewidywalna i momentami kiczowata.

Według mnie zasługuje na 6 gwiazdek, chociaż to nie jest powieść, do której bym wróciła.

Mam mieszane uczucia, jeśli mam być szczera. Nie wiem sama, co napisać o tej książce. Miało być wielkie WOW a czuje się bardzo rozczarowana każda z pozycji autorki. Jakiś ten Grey taki nijaki, spodziewałam się większych atrakcji. Szkoda.

Fajna lecz bez rewelacji

Książka bardzo mnie wciągnęła, wręcz nie mogłam się oderwać. Trylogię z punktu widzenia Any czytałam kilka lat temu i w końcu zdecydowałam się na przeczytanie tego samego oczami Christiana, nie zawiodłam się. Fajnie się czytało po dłuższej przerwie. Zaraz zabieram się za "Mroczniej" już na mnie patrzy z półki 🙂

Szkoda że to nie była docelowa pierwsza część 😉

Cała pierwsza część oczami Christiana. Miła odmiana i naprawdę fajnie ze powstał jakby dialog między dwiema książkami. Dzięki czemu możemy bardziej poznać jego odczucia z jego perspektywy.

Niektóre sceny mi się nie podobały i podejście do głównej bohaterki. Ale to jak Christian rozpieszczał Ane było już godne pozazdroszczenia. Każda kolejna część jest przeminą Greya, na lepsze!

Dyskusje

7 328