Christian Grey powróci

LubimyCzytać
11.10.2017

Na 28 listopada zapowiedziano premierę Darker: Fifty Shades Darker as Told By Christian, czyli kolejnej części erotycznego cyklu E L James, opowiedzianej z perspektywy Christiana Grey’a. W Stanach Zjednoczonych książka ukaże się nakładem wydawnictwa Vintage Books.

W sierpniu zeszłego roku na swoim profilu na Facebooku pisarka udostępniła dwie strony tekstu, zapowiadając w ten sposób drugą, po Greyu, odsłonę opowieści o Anie i Christianie z perspektywy Christiana Greya. Sequel skupia się na ich relacji, gdy do ich życia niespodziewanie wracają postaci z przeszłości.

Pierwsza część nowego cyklu, „Grey”, okazała się równie popularna co Pięćdziesiąt twarzy Greya, osiągając wynik przekraczający milion sprzedanych egzemplarzy w ciągu tygodnia od premiery. I to pomimo powszechnie negatywnych recenzji.

W oświadczeniu prasowym E L James powiedziała

podświadomość Christiana to niezwykłe miejsce. W „Greyu” mogliśmy po raz pierwszy zobaczyć, co ukształtowało Christiana, a w „Darker” zanurzamy się głębiej w jego najbardziej bolesne wspomnienia i przeżycia, które uczyniły go takim – skrzywdzonym, wymagającym mężczyzną, w którym zakochała się Ana.

Fani mogą czuć się dopieszczeni: niespełna rok po premierze ekranizacji Ciemniejszej strony Greya ukaże się kolejna powieść, dopowiadająca i ukazująca całą historię w innym świetle. Filmowa adaptacja Nowego oblicza Greya zaplanowana jest na luty 2018 roku, a czytelnicy z całą pewnością mogą się spodziewać lustrzanej, literackiej wersji opowiedzianej z perspektywy Christiana Greya.

Źródło: Time.com

Reklama

komentarze [27]

Sortuj:
1650
43
03.11.2017 10:07

E tam, przestańcie się czepiać :) Nic mi do tego jakie ktoś wybiera lektury, jak się to komuś podoba to niech sobie czyta Greya. Nie każdy musi zaraz gustować w powieściach noblistów i innych ambitnych dziełach.
Dla niektórych odbiorców tej historii to pewnie jeden z nielicznych kontaktów z książką (znam takich) i może ich to przekona do czytania dla przyjemności. A jeśli...

więcej

954
197
29.10.2017 11:57

Nigdy tego nie czytałem, ale na widok tej wiadomości aż mi kawa przestała smakować.

No ale cóż, kasiora się musi zgadzać, to i kolejne części powstaną.


529
10
29.10.2017 00:57

Jacy czytelnicy, takie książki. Grey nie zyskał uznania w oczach wydawców, a jego historia przepadłaby pewno w zapomnianej szufladzie, gdyby nie chałupniczo opublikowany ebook. Christian, bajecznie bogaty przystojniak, skrywający mroczną i jakże oryginalną tajemnicę, błyskawicznie skradł serca czytelniczek, a niespełnionym pisarkom dodał otuchy w boju z krytykami,...

więcej

Reklama
0
1505
konto usunięte
28.10.2017 19:22

Użytkownik wypowiedzi usunął konto


431
102
14.10.2017 19:05

28.11 - Moje urodziny... '-' Serio nie można wydać w ten dzień coś wartego przeczytania? :(


368
4
13.10.2017 15:44

Nie wierzę, że naprawdę ukaże się kolejna część ... Szok! Nie znajdzie ona jednak miejsca w mojej biblioteczce ;)


5373
565
12.10.2017 10:44

Może to brutalne... ale autorka skrzywdziła wiele kobiet, pisząc książkę o nieosiągalnym, seksownym, super hiper księciu i jego damie. Takie rzeczy tylko w bajeczkach.
Choć dla żartu przeczytam, co tam jeszcze wymodzi.


2281
317
12.10.2017 15:29

Wbrew pozorom wielu pomogła. Ale jak to mówią "Co za dużo, to niezdrowo". Powinny być jakieś granice.


5373
565
12.10.2017 17:15

Taak. Niektórym trochę aż za "bardzo" "klimat BDSM" przysłonił świat, a autorka miała na myśli bardziej uczucia? hmmm...


894
71
12.10.2017 18:03

księcia z bajki? Upatrywanie ideału partnera w psychopacie, który swoje problemy z psychiką "odreagowuje" poprzez niezdrową kontrolę nad partnerką nie jest najzdrowszym podejściem do relacji damską-męskich. Nie oszukujmy się, jedynymi atutami pana Szarego są jego pieniążki i ładniusia facjata. Wad z kolei nie sposób wyliczyć.


2266
1
12.10.2017 09:35

Niestety, dopóki takie coś znajduje amatorów, dopóty będzie pisane, sprzedawane, tłumaczone na inne języki (ku uciesze tłumaczy), nachalnie promowane i wciskane ludziom drzwiami i oknami, aż ci w końcu z nudów je kupią. A potem: bo jak przeczytałam(em) 1. tom, to przeczytam 2. i 3. i 10. i tak leci. Perpetuum mobile! Promujmy rzeczy wartościowe, ciekawe, mądre, dobre itd....

więcej

222
69
11.10.2017 22:50

I potem trzecią seria, z perspektywy kanapy, z uroczymi wspomnieniami typy "gnietli mnie do rana", "ani Christian, ani Pan z Kärcherem nie mogli ze mnie doprać zapachu Anki", "z podniecenia puściły mi sprężyny" itp. ;)


897
0
12.10.2017 09:48

Paradoksalnie ta byłaby najciekawsza z tego wszystkiego. I teraz czuję się brudna, ponieważ w pewnym sensie napisałam "ciekawy" i "Grey" w jednym zdaniu.


894
71
12.10.2017 17:56

brzmi zbyt ciekawie i inteligentnie, jak na panią E.L. James. :)


2281
317
11.10.2017 22:41

Kolejne "oczami" będą "oczami" babci Christiana, mamy Christiana, pewnie wujka Any, ciotki, babki, dziadka itd. Byleby znaleźć jeleni na zakup tego czegoś i łoić kasę...


1255
323
12.10.2017 07:50

Nie zapominajmy o sąsiadach, Jacku Hyde, może jeszcze jakiś bezdomny kotek coś widział i to nie jeden ;), a ile drzewa jeszcze mogły zobaczyć i chmury na niebie ;) nigdy nic nie wiadomo....aż strach się bać. Dobrze, że helikopter i auta są rzeczami nieżywymi chociaż zawsze może pani autorka je specjalnie ożywić i będzie to już fantastyka widziana oczami przedmiotów...

więcej

2281
317
12.10.2017 09:22

Nie spotkałam się z "oczami" w przypadku kryminałów itd. Tylko i wyłącznie autorki romansów, gdy tylko wyniuchają że ich książka jest dobrze przyjęta, natychmiast piszą "oczami". Ale muszę przyznać, że są książki gdzie takie "oczami" okazało się bardzo potrzebne, rzeczywiście wiele wyjaśniało, ale nie było kopią poprzedniej części. Tak jest w przypadku serii Dziesięć...

więcej

4559
1843
29.10.2017 16:00

AuroraBorealis nie podpowiadaj !


zgłoś błąd