Grey

E L James Wydawnictwo: Sonia Draga Cykl: Pięćdziesiąt odcieni (tom 1.5) literatura obyczajowa, romans
Grey: Fifty Shades of Grey as Told by Christian
Data 1. wydania:
2015-01-01
Paweł Korombel, Katarzyna Petecka-Jurek
Sonia Draga
miłość erotyka seks romans obyczajowa
Grey: Fifty Shades of Grey as Told by Christian
Pięćdziesiąt odcieni (tom 1.5)
literatura obyczajowa, romans
Paweł Korombel, Katarzyna Petecka-Jurek
miłość erotyka seks romans obyczajowa
Inne

Oficjalne recenzje i

Anatomia Greya

[ 146 ] Link do recenzji

Swego czasu było dosyć głośno o tej książce, szczególnie po emisji filmu, który powstał na jej podstawie. Niezbyt przepadam za sensacjami, ale z drugiej strony chciałam po prostu sprawdzić, czy na prawdę jest aż tak bardzo kontrowersyjna, jak o niej mówią(tudzież piszą). I może jestem dziwna, ale jakoś nie doszukałam się w niej aż tak bardzo drastycznych opisów doznań...

Jako szybkie czytadło na jeden-dwa wieczory- super! Jeśli oczekujemy od literatury odrobinę więcej to można się zawieść. Czyta się bardzo szybko, jednak książka jest bardzo przewidywalna i momentami kiczowata.

Według mnie zasługuje na 6 gwiazdek, chociaż to nie jest powieść, do której bym wróciła.

Mam mieszane uczucia, jeśli mam być szczera. Nie wiem sama, co napisać o tej książce. Miało być wielkie WOW a czuje się bardzo rozczarowana każda z pozycji autorki. Jakiś ten Grey taki nijaki, spodziewałam się większych atrakcji. Szkoda.

Fajna lecz bez rewelacji

Książka bardzo mnie wciągnęła, wręcz nie mogłam się oderwać. Trylogię z punktu widzenia Any czytałam kilka lat temu i w końcu zdecydowałam się na przeczytanie tego samego oczami Christiana, nie zawiodłam się. Fajnie się czytało po dłuższej przerwie. Zaraz zabieram się za "Mroczniej" już na mnie patrzy z półki 🙂

Szkoda że to nie była docelowa pierwsza część 😉

Cała pierwsza część oczami Christiana. Miła odmiana i naprawdę fajnie ze powstał jakby dialog między dwiema książkami. Dzięki czemu możemy bardziej poznać jego odczucia z jego perspektywy.

Niektóre sceny mi się nie podobały i podejście do głównej bohaterki. Ale to jak Christian rozpieszczał Ane było już godne pozazdroszczenia. Każda kolejna część jest przeminą Greya, na lepsze!

Popłuczyny "50 twarzy Greya"... Wiedziałam że ma to być ta sama historia opowiedziana z jego perspektywy ale.. bez przesady.... to jak wypracowanie ucznia podstawówki... historia przepisana, żadnych nowych wątków/spostrzeżeń/przemyśleń.
Zawsze czytam książki do końca jak już zacznę ale ta wyjątkowo mnie umordowała....
A hasło "zdjąłem jej jedną skarpetkę ... a potem...

Dyskusje

7 263