After. Ocal mnie

Okładka książki After. Ocal mnie Anna Todd
Nominacja w plebiscycie 2015
Okładka książki After. Ocal mnie
Anna Todd Wydawnictwo: Znak Literanova Cykl: After (tom 3) Seria: Między słowami literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
2014-12-01
Agnieszka Myśliwy
Agnieszka Myśliwy New Adult romans
Inne

Podziwiam autorkę, miesiąc opowieści z życia bohaterów rozciągnęła na prawie 900stron, racząc nas tyloma przemyśleniami i dialogami wewnętrznymi, że czuje się jak terapeuta Tessy i Hardina :) i znowu powtarza się sytuacja z tomu 2, gdzie zakończenie tak uruchamia mają książkową ciekawość, że muszę zacząć kolejny tom i wiem jak to się skończy :)

Ta część podobała mi się chyba najbardziej. Mimo wiecznych kłótni, toksycznych zachowań to najbardziej mnie wciągnęła i była ciekawa jak się skończy.

Nadal toksyczny związek, okropne zachowania bohaterów i problemy które moża by rozwiązać po prostu ze sobą rozmawiając. Jenda rozmowa rozwiązała by wszystki problemy, a zamiast tego mamy niedojrzałe decyzje, zachowania 😒

Równie świetna, jak dwie poprzednie.

Równie świetna, jak dwie poprzednie.

Ciężko wyrazić moje zachwycenie tą częścią. Dużo zwrotów akcji, pomiędzy Tessą a Hardinem wreszcie się układa. Jak dotychczas najlepsza część!

Historia Hessy w końcu nabiera skrzydeł. Ich relacja w końcu się polepsza, a miłość zaczyna kwitnąć. Lecz cóż, nie może być tak kolorowo. Zazwyczaj to Hardin miał wiele tajemnic przed Tessą ale nie tym razem. Teraz to ona ukrywa coś przed nim. Staje przed trudnym wyborem: miłość czy praca. Wie, że Hardin gdy się i o tym dowie nie pozwoli jej rozwinąć skrzydeł w karierze i znów stanie się zaborczy. Boi się, że stanie jej na drodze do spełnienia marzeń. Do tego na horyzoncie pojawi się Zed, któremu Hardin nie ufa i chce przed nim uchronić Tesse. Ona mu jednak nie wierzy i uznaje, ze Hardin się myli. Kto ma racje? Jak to się potoczy? Czy Hardin ochroni Tesse? Czy praca wygra z miłością? I czy ich związek przetrwa wielką próbę?

Kocham, kocham, kocham. Uwielbiam serie After a taczęść również mnie nie zawiodła. Ku miłemu zaskoczeniudla mnie jest ona jeszcze lepsza niż dwie poprzednie. Relacja pięknie się rozwija a zakończenie zdecydowanie zachęca mnie do poznania kolejnych tajemnic życia bohaterów. Jestem bardzo ale to bardzo ciekawa czym zaskoczy mnie 4 częśc aftera. Już nie mogę doczekać się aż ją przeczytam. Zdecydowanie polecam.

Wiele emocji, to za mało powiedziane tu jest ich pełno. Ta część wydaje mi się napisana dla osób o mocnych nerwach, które z nadmiaru emocji nie zamykają książki. Ja ją przeczytałam i szczerze przyznaje były momenty, że gdyby nie mój szacunek do książek rzuciłabym parę razy nią o ścianę. Wywołuje WIELE emocji u czytelnika. Polecam.

Całą serię książek przeczytałam po obejrzeniu dwóch pierwszych części filmu. Film bardzo polubiłam, więc wiedziałam, że z książkami będzie podobnie. After był początkiem mojej historii z czytaniem i z książkami. Nie wiem czy to dlatego, czy może bo po prostu polubiłam filmy, ale jestem zachwycona całą serią. Bardzo podobał mi się sposób pisania, lekkość, to, że cały czas coś się działo, Nie miała miejsca monotonność, emocje podczas czytania były przeróżne. Na dodatek w książkach dzieje się wiele więcej niż w filmach. Na pewno będę chciała przeczytać jeszcze raz całą serię. :)

Jest to moje pierwsze spotkanie z ta autorką i szczerze mówiąc nie mam ochoty na powtórkę. Książki pomimo dużej ilości stron czyta się bardzo szybko. Wszystko ze względu na infantylny styl pisania autorki. Dodatkowo wszystkie sceny gdzie Tessa i Hardin się kłócą są po prostu nudne. Przez całą serię cały czas zrywają i się schodzą co już w pierwszym tomie mnie irytowało. Nie wiem jakim cudem przebrnęłam przez te cztery tomy. Zachowanie i związek tych dwojga jest bardzo toksyczny, oboje ze sobą kompletnie nie rozmawiają przez co później się kłócą. Dodatkowo niektóre kwestie były dla mnie dość niesmaczne i miałam ochotę rzucić książką o ścianę. Hardin tak naprawdę pomiatał Tessa przez większość czasu, miał gdzieś jej uczucia i potrzebował jej tylko dlatego, że go uspokajała po koszmarach. Ogólnie historia sama w sobie nie jest zła, porusza ważne kwestie i wartości życiowe. Pokazuje jak łatwo zniszczyć kruchy związek bez poważnej rozmowy między bohaterami. Bardzo polubiłam głównych bohaterów, oboje są bardzo inteligentni i zabawni, każdy na swój sposób. Irytowało mnie trochę również to, że Hardin niszczył wszystko bez jakichkolwiek konsekwencji. Dopiero London uświadomił głównym bohaterom jak ich kłótnie wpływają na wszystkich pozostałych. Szkoda, że nastąpiło to dopiero w ostatniej części. Tak samo jak przez wszystkie tomy widać jak bardzo toksyczna jest ta relacja i dopiero w ostatnim bohaterowie przechodzą przemianę. Uważam, że serię można by spokojnie skrócić, nie potrzeba aż tylu kłótni aby uświadomić sobie jaki ten związek jest naprawdę. Podsumowując cieszę się, że w końcu miałam okazję przeczytać te książki, byłam bardzo ich ciekawa. Uważam, że historia jest bardzo ciekawa ale zbyt długa i zbyt melodramatyczna. Nie jestem pewna czy sięgnę po nią jeszcze raz ani czy po jakąkolwiek inną książkę od tej autorki.

Dalszy ciąg perypetii Hardina i Tessy. Kochają się tak, jak tylko można się kochać, jednak Hardin to wybuchowy młody mężczyzna, który, gdy tylko coś nie idzie po jego myśli, broni się, raniąc innych, zawsze pada na Tessę. Młodzi kłócą się i godzą, zrywają ze sobą i wracają do siebie. Tak w kółko. Ale ta historia ma coś w sobie, co wciąga czytelnika.

Wesołego Alleluja! 🐰🐇

Wesołego Alleluja! 🐰🐇