Złoczyńcy znad Nilu

Steven Saylor Wydawnictwo: Rebis Cykl: Roma sub rosa kryminał, sensacja, thriller
Raiders of the Nile
kryminał, sensacja, thriller
2015-01-01
Janusz Szczepański
Egipt starożytność Aleksander Wielki zagadka morderstwo Gordianus Poszukiwacz

Takie tam czytadełko, z powodu dostępności przeczytane po angielsku na Kindlu. Dużo akcji, sporo Bethesdy, wiele dość nieprawdopodobnych zdarzeń i cudownych zbiegów okoliczności. Ale nie jest to w końcu książka, którą czyta się dla idealnie skonstruowanej fabuły. Tutaj plusem jest język, bogaty w rozmaite przymiotniki przydatne przy nauce angielskiego (przytrzymanie palcem...

Młody Gordianus w awanturniczej pogoni za ukochaną niewolnicą. Lekka i wartka lektura

2097

Na półkach: , , , , ,

Jestem pozytywnie zaskoczona. Warto było przeczytać.
Powieść wciąga, nie dłuży się za bardzo, a tło historyczne jest znakomite.

Gordianus poszukuje swojej uprowadzonej niewolnicy i jest zmuszony wziąć udział w rabunku grobowca Aleksandra Wielkiego.Szokiem jest,że rabunek zlecił sam faraon,a banda Kukułczaka miała,mimo tego,własne plany

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

"Złoczyńcy znad Nilu" to książka autorstwa Stevena Saylora z cyklu "Roma sub rosa". Autor jest świetnym historykiem i pisarzem, potrafiącym tworzyć ciekawych bohaterów wplecionych w realia zamierzchłych epok. Przygody Gordianusa przenoszą nas w świat licznych intryg i knować antycznego świata. Jest to niebanalny kryminał, który nie raz potrafi nieźle zaskoczyć.

Gordianus...

Do tej pory nie miałam okazji zapoznać się z twórczością Stevena Taylora, ale fabuła książki „Złoczyńcy znad Nilu” zainteresowała mnie. Akcja powieści rozgrywa się w 88 roku przed naszą erą, a narratorem historii jest młody obywatel rzymski, Gordianus. Wraz ze swoją niewolnicą, która jest dla niego kimś znacznie więcej, mieszka w legendarnej Aleksandrii w Egipcie. Jego...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

To moje kolejne spotkanie z antyczno-kryminalnym cyklem autorstwa Stevena Saylora i mimo, iż wiem czego po książce się spodziewać, niezmiennie jestem zachwycona i to zarówno jako czytelnik, wielbiciel antyku, jak i historyk.
Tym razem akcja nie rozgrywa się w antycznym Rzymie, a w potężnej i sławnej w ówczesnym świecie Aleksandrii. Tam żyje 22-letni Gordianus, którego...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

• Chcę w prezencie