Okładka książki Atlas pająków Przemysław Malgrab
Okładka książki Atlas pająków
Przemysław Malgrab Wydawnictwo: Wydawnictwo SBM nauki przyrodnicze (fizyka, chemia, biologia, itd.)
nauki przyrodnicze (fizyka, chemia, biologia, itd.)
Wydawnictwo SBM
2023-11-10
2023-11-10
pająki zwierzęta ptasznik

Porządnie wydany zbiór cennych informacji dla wielbicieli pająków. Czytelnik zapoznawany jest z anatomią ptaszników oraz ich życiem i potrzebami. Można ją wykorzystać jako poradnik hodowlany lub zwyczajnie ...jako atlas; przegląd pięknych okazów.

Była to bardzo milutka podróż zwłaszcza wizualnie. Rzecz polecić warto jednakże każdemu. Jednych oswoi z pająkami, a dla innych będzie to wspaniała wyprawa w świat, który może zafascynować. Są to dość szczególne i dziwne stworzenia. Obok ważek, ciem, świetlików, modliszek, porostów, grzybów, otwornic, niesporczaków oraz wielu dziwnych morskich organizmów (np. kałamarnic) stanowią odnogę trochę jakby nie z tej Ziemi. A jednak bywają tak urokliwe i piękne.

Stworzony przez Przemysława Malgraba przewodnik ma na celu uświadomienie nam jak trudnym i wymagającym stworzeniem są te piękne istoty. Opisuje on 100 hodowlanych gatunków, ich zalety i wady.

Znajdziemy tu informacje o procesach hodowlanych, procesach linienia, chorobach, rozmnażaniu, ukąszeniach i zasadach bezpieczeństwa. Jest również słowniczek, zawierający mnóstwo haseł związanych z tematem.

Na samym końcu znajdziemy wykaz opisanych pająków, co ulatwia nam odnalezienie konkretnie interesującego nas okazu.

Całość ozdobiona jest ogromną ilością szczegółowych zdjęć, ukazujących piękno tych niesamowitych stworzeń.

Jest to doskonałe źródło wiedzy zarówno dla osób planujących hodowlę, jak i po prostu ciekawych świata tych stawonogów.
Piotrusiowi pomogła przełamać lęk przed pająkami.
Z lęku zrodziła się wręcz lekka fascynacja ich różnorodnością, kolorystyką i zachowaniem.

Przemysław Malgrab
Wydawnictwo: Wydawnictwo SBM
Okładka książki Atlas pająków Przemysław Malgrab

Zapraszam na recenzje książki, która została wydana nakładem Wydawnictwa SBM, któremu serdecznie dziękuje za egzemplarz książki do recenzji w ramach współpracy barterowej.
Nie wiem jak wy ale ja od zawsze bałam się pająków nawet tych malutkich chudziutkich, które kryją się w zakamarkach naszych mieszkań. Dużo zmieniło się gdy zostałam mamą i to ja musiałam pokazywać dzieciom, że nie ma czego się bać gdy zza łóżka pojawił się mały pająk. Dlatego teraz ze spokojem oraz dużym zaciekawieniem mogłam sięgnąć po Atlas pająków Przemysława Malgrab, który został przepięknie wydany przez wydawnictwo SBM. W atlasie tym znajdziemy wszystko na temat najbardziej znanego pająka hodowlanego czyli ptasznika dowiemy się wszystkiego na temat jego budowy , warunków hodowlanych chorób oraz rozmnażania. Znajdziemy tutaj również informacje na temat zasad bezpieczeństwa i sytuacjach kryzysowych czyli co robić gdy nas ukąsi. Warto zaznaczyć że wszystkie pająki nie tylko ptaszniki są jadowite. Ponadto w atlasie zostało omówione 100 gatunków hodowlanych pająków wraz ze zdjęciami i najważniejszymi informacjami. Takie właśnie ciekawostki oraz wiele innych informacji znajdziecie w atlasie. Z pewnością jest to bardzo przydatne i ciekawe kompendium wiedzy na temat pająków jeżeli te zwierzątka choć trochę was fascynują to książka z pewnością jest dla was a może macie kogoś kto uwielbia je więc wiecie już jaki prezent możecie mu podarować.

Przemysław Malgrab
Wydawnictwo: Wydawnictwo SBM
Okładka książki Atlas pająków Przemysław Malgrab

Znajdziemy w niej informacje o tym jak zbudowane są ptaszniki, jak zorganizować miejsce do ich hodowania, o potrzebnych akcesoriach, karmieniu, chorobach, linieniu, rozmnażaniu oraz o zasadach bezpieczeństwa. Znalazł się też tu słowniczek pojęć oraz poradnik wyboru pierwszego ptasznika do hodowli. Zamieszczono tu także charakterystyki ponad dziewięćdziesięciu gatunków pająków oraz mnóstwo fotografii.

Przyznaję, że lektura tej książki nie była dla mnie łatwa bo trochę boję się tych stworzeń ale cieszę się, że mogłam je bliżej poznać. Będzie idealnym prezentem dla pasjonata tych zwierząt.

• Do kupienia
  • Posiadam wersję papierową
  • Naukowe
  • Może kupić

Dodaj cytat z książki Atlas pająków