Trzewiczki Matki Boskiej

Okładka książki Trzewiczki Matki Boskiej Joanna Sokolińska
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Trzewiczki Matki Boskiej
Joanna Sokolińska Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN kryminał, sensacja, thriller
Wydawnictwo Naukowe PWN
2015-10-26
2015-10-26

Okładka książki Mów o mnie ono. Dlaczego współczesne dzieci szukają swojej płci Katarzyna Skrzydłowska-Kalukin, Joanna Sokolińska
Mów o mnie ono... Katarzyna Skrzydłow...

Kryminał ze znakiem zapytania

Po pierwsze: bardzo myląca okładka, sugerująca jakiś thriller raczej lub mocny kryminał.
Po drugie: mylący napis, że "zabija śmiechem" - nie zaśmiałam się ani razu, humor jest subtelny i ironiczny, skupiony na opisywaniu ludzkich słabostek i przywar i życia w ogólności.
Po trzecie: to nie jest w sumie kryminał, bardziej obyczajówka, kryminał tak na drugim planie.
Po czwarte: ja nie do końca zrozumiałam fabułę...
Po piąte: tak mi niezupełnie pasuje styl autorki. Czytam tutaj, że pisze felietony i wyobrażam sobie, że może się w nich bardziej sprawdza niż w powieści.

Po...

Ta książka to totalne nieporozumienie. Trafiła do mojego wąskiego grona książek jednogwiazkowych, a to coś znaczy. Na okładce możemy przeczytać: "Ten kryminał zabija śmiechem", jak dla mnie zabija nudą i głupotą, nie zaśmiałam się ani razu. Niestety cierpię na przypadłość czytania książek do końca mimo wszystko, więc i przez tę przebrnęłam. Ma 2 plusy: jest krótka i szybko się ją czyta. Nie mam w zwyczaju wypowiadać się o książkach aż tak negatywnie, ale ta nie pozostawiła mi wyboru.

Leżała na ladzie w bibliotece, w zasadzie sama weszła mi w ręce. Czekając w kolejce przeczytałam opis i skuszona obietnicą zabawnego kryminału, wypożyczyłam.
Kryminału w niej niewiele, humoru troszeczkę. Trupów owszem kilka, ale intryga mało skomplikowana, zakończenie jakieś pokręcone. Lekka w odbiorze, pokuszę się o stwierdzenie, że zbyt lekka. Taka dla nastoletniego czytelnika, bardziej nawet czytelniczki i to też raczej niezbyt wymagającej. Dla zabicia czasu może być.

Bardzo łatwy w odbiorze kryminał. Historia wielowątkowa, ciekawe zakończenie. Rzeczywiście - fabuła trochę przypomina scenariusz polskiej komedii XXI wieku... ale czy to źle? Bardzo smacznie podane. Dlatego polecam :)

Książka całkowicie wybija się na współczesnym rynku literackim.
Jest pisana poprawnym a zarazem prześmiewczym językiem.
Historia też dość specyficzna.Realna.Zaciekawia.
Wątek w zakładzie pogrzebowym idealnie pasował mi z niedawno przeczytaną książką"Bez strachu.Jak umiera człowiek".
Z przyjemnością i z pojawiającym się uśmiechem przeczytałam.Polecam!

Książka całkowicie wybija się na współczesnym rynku literackim.
Jest pisana poprawnym a zarazem prześmiewczym językiem.
Historia też dość specyficzna.Realna.Zaciekawia.
Z przyjemnością i z pojawiającym się uśmiechem przeczytałam.Polecam!

To jest bardzo zła ksiażka. Nigdy chyba jeszcze nie spotkałam się w książkach z całą plejadą tak żałosnych bohaterów.

Rozczarowanie - miała zabijać śmiechem, miał to być najśmieszniejszy kryminał od czasów Joanny Chmielewskiej - niestety, albo ja, albo autorzy tych opinii nie wiemy co to śmieszna książka.
Nie jest zła, może się podobać - możliwe, że gdybym wzięła ją ot, po prostu z półki, to spokojnie bym przeczytała, uśmiechnęła się kilka razy i uznała, że może być.
Ale rozbieżność między książką a jej poleceniami jest tak duża, że dla mnie jest PRZEREKLAMOWANA.

Ale rozbieżność...

Pani Sokolińska skleciła opowieść, o której ona i jej przyjaciółki sądzą, że jest śmieszna. Można tak powiedzieć raptem o 2 – 3 zdaniach z całej książki. Autorka robi z głównej bohaterki kretynkę, a inteligencję czytelniczek też chyba ocenia nie za wysoko. Poza tym nie szczędzi im swoich lewackich poglądów. I już nie wiadomo, czy śmiać się czy płakać.
Miała być rozrywka, a okazała się strata czasu.

Miała być rozrywka, a...

Przyjemna książeczka zaliczana przeze mnie do literatury lekkiej tzn. wartka, nieskomplikowana akcja, wątek kryminalno - romansowy, dobrze warsztatowo napisana, można się pośmiać w trakcie czytania.
Oczywiście nie zostaje w pamięci na długo, ale dla rozrywki warto.

Oczywiście nie zostaje w pamięci na długo, ale dla rozrywki warto.

To taka lektura, a można powiedzieć lekturka na letnie popołudnie. To niby kryminał ale czyta się się bardzo przyjemnie ,ja stale miałam uśmiech na twarzy.

• Ebooki
  • Thriller/sensacja/kryminał