Więcej krwi

Patronat LC
Jo Nesbø Cykl: Krew na śniegu (tom 2) kryminał, sensacja, thriller 216 str.
Mere blod

Kup książkę

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Z herezją mu do twarzy

31 Link do recenzji

Trochę słabsza od poprzedniczki, czyli "Krew na śniegu", ale nadal bardzo fajnie się to czyta.

Nie czytałem wcześniejszej części, która się łączy z tą, ale mimo wszystko krótko i konkretnie, polecane.

Książka „Więcej krwi” Jo Nesbø jest krótką opowieścią o mężczyźnie, uciekającym przed zemstą Rybaka, narkotykowego bossa Oslo.

Mężczyzna ten uwikłał się w nielegalne interesy, żeby zdobyć pieniądze na leczenie bliskiej mu osoby. Rybak stawia przed nim do wykonania zadanie, któremu nie jest w stanie sprostać i od tej pory zaczynają się jego kłopoty.
Po tym, jak ledwo...

Jest to bardzo krótka książka, licząca mniej niż dwieście stron, więc czytało mi się ją szybko. I Nesbø to kolejny autor, z którym miałam po raz pierwszy do czynienia i się nie zawiodłam, a nawet pokochałam jego twórczość.
Ten kryminał był bardzo dobry, a osadzenie go w Norwegii to był zdecydowanie strzał w dziesiątkę! Uwielbiam państwa skandynawskie, zwłaszcza Szwecję i...

"Więcej krwi" podobało mi się bardziej niż "Krew na śniegu". To nie ta sama liga co Harry Hole, ale też niezupełnie ten sam rodzaj kryminału. Nesbo pokazał się z innej strony i bardzo dobrze. Było warto.

Lekka powieść od Jo Nesbo. Na kilkugodzinną podróż pociągiem w sam raz>

Druga mini powieść powiązana z szefem gangu z Oslo, Rybakiem. Kolejny bohater oszukał bosa i ucieka przed jego zemstą. Fajnie napisana, bardzo luźna książka

Na półkach: , , , ,

Podobnie jak 'Krew na śniegu' lekko się rozczarowałam, poza tym z początku myślałam, że to druga część 'Krwi...", ale w miarę czytania okazało się, że zbieżność osób i nazwisk jest jedynie przypakowa (hah).

Podobnie jak przy 'Krwi..." spodziewałam się więcej, ale przeczytanie tego zajeło mi dosłownie chwilę więc nie ma co narzekać, akurat do pociągu czy autobusu. Bez...

Jo Nesbo jest jednym z moich ulubionych autorów. Po przeczytaniu powieści ,, Syn,, myślałam, że krótka opowieść jaką jest,, Więcej krwi,, podtrzyma poziom tamtej książki. Niestety zawiodłam się :/
Fabuła dość przewidywalna, nie ma tego czegoś co znajdziemy w innych książkach Nesbo.
Powiem szczerze, że z trudem przebrnęłam przez te nieco ponad 200 stron.

Mnie sobiscie...

Troszeczkę się tym razem rozczarowała, może za dużo jeszcze w mojej głowie było z pierwszej części ("Krew na śniegu"). Nie wiem, ale coś mi tutaj nie pasowało. Może to zakończenie, a może bałam się, że w tej części również nie będzie szczęśliwego końca?
Na pewno warta jest uwagi ta lektura, bo przecież "polowanie nigdy się nie kończy".

Dyskusje

3 136