Więcej krwi

Okładka książki Więcej krwi Jo Nesbø Patronat LC
Okładka książki Więcej krwi
Jo Nesbø Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Cykl: Krew na śniegu (tom 2) Seria: Ślady zbrodni kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller

Oficjalne recenzje i

Z herezją mu do twarzy

Link do recenzji

1414 108 128

Podobała mi się o wiele bardziej, niż pierwszy tom, ale czytałam lepsze książki. Ciekawa fabuła, motyw ucieczki i samotnika. Był jeden brutalny moment, na którym się skrzywiłam, a właśnie takie lubię w kryminałach. Zakończenie jest otwarte, można się tylko domyślić, co wydarzyło się dalej.

Średnia książka. Prosta i lekka, oczekiwałam czegoś więcej od tego autora.

Średnia książka. Prosta i lekka, oczekiwałam czegoś więcej od tego autora.

Ot taka sobie lekka i przyjemna książka. Jak na Nesbo, zaskakująco mało splot twistów. Wątek romantyczny też bardziej rozbudowany niż do tej pory. A powiązania z poprzednią częścią "Krew na śniegu" tak mało, że znajomość niekonieczna.
Dobra pozycja, ale bez szału.

Dobra pozycja, ale bez szału.

Słabsza od pierwszej części i nie umywa się do cyklu o Harrym Hole. Ale i tak lubię tego autora.

Niby kontynuacja "Krwi na śniegu", ale w zasadzie niewiele ma z nią wspólnego. Dla mnie bardziej książka o poszukiwaniu siebie niż kryminał.

Znakomita opowieść o życiowych rozbitkach, poszukujących azylu, odmiany losu i swojej własnej wyspy szczęścia, w sosie historii gangsterskich i opowieści w klimacie "Fargo"...

Główny bohater, ponownie "ekspedytor" - jak określa się tu eufemistycznie cyngla na zlecenie - nie wykonuje powierzonego zadania. Tym razem pobudką nie jest miłość, ale chęć zdobycia pieniędzy na uratowanie życia ciężko chorego dziecka. Ucieka z pieniędzmi bossa i dodatkowym bonusem, którym przekupił go jego cel, chroniąc się w maleńkiej purytańskiej enklawie gdzieś w Finnmarku - czytaj: na krańcu świata - gdzie poznaje jej mieszkańców. Z wolna zyskuje akceptację i poznaje parę, która zdobywa jego serce - maltretowaną przez męża Leę i jej niesamowitego dziesięcioletniego synka, Knuta (wszystkie rozmowy głównego bohatera, który - ciekawy smaczek - przyjmuje pseudonim Ulf [patrz: bohater "Krwi na śniegu"] - z dzieckiem są jednymi z moich ulubionych, wzruszających i niesamowicie bawiących, części powieści).

Oczywiście, przeszłość Ulfa nie daje o sobie zapomnieć, więc bohater mimo, iż znajduje ukojenie w miejscu, w które rzucił go los, z dnia na dzień żyje ze świadomością, że Rybak - gangster, który wydał na niego wyrok - prędzej czy później upomni się o swoje...

Wspaniała książka, której autor na kanwie doskonale znanego motywu z literatury i kina tego gatunku - zdaje się, że to będzie wyznacznik tej serii - osadza niezwykle wiarygodnych psychologicznie i wielowymiarowych bohaterów (również tych drugoplanowych) i buduje wciągającą i wzruszającą narrację z mistrzowsko poprowadzonym tempem i dramaturgią fabuły. Polecam gorąco!

Lepsza od poprzedniej części krew na śniegu , może dla tego że jest happy end , dobrze się czyta niezły wątek ,polecam !

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Lepsza niż poprzedni tom, lecz wciąż nie klasyfikowałbym tej serii jako kryminał, jeśli szukacie tego co w serii o Harrym, to na pewno tutaj tego nie znajdziecie. Historia opowiada bardziej o miłości, niż o zbrodniach/śledzctwie.

Mimo wszystko książki nie czytało się źle, w zasadzie cała jest przegadana a jednak jakoś udało się przebrnąć (może dzięki małej liczbie stron). Końcówka niezła, jednak Nesbo przyzwyczaił nas do zdecydowanie wyższego poziomu.

Świetna opowieść.

Świetna opowieść.

Po przeczytaniu innych książek autora spodziewałam się czegoś lepszego, bardziej zaskakującego.