Więcej krwi

Patronat LC
Jo Nesbø Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Cykl: Krew na śniegu (tom 2) Seria: Ślady zbrodni kryminał, sensacja, thriller
Mere blod
literatura norweska Iwona Zimnicka

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Z herezją mu do twarzy

31 Link do recenzji

Dobrze się czyta. Muszę przyznać ,że podobała mi się bardziej niż pierwsza część.

Dobrze mi się ją czytało. Polecam

W swojej niedługiej powieści, Autor wysyła głównego bohatera do Finnmarku czyli prawie na koniec świata, na dokładkę lokując go w środowisku zasadniczych i konserwatywnych Laestadian. Surowe życie, piękna kobieta i prostolinijni ludzie, pomagają mu uciec przed koszmarami przeszłości, nie szczędząc mu prób często wielce wyrafinowanych. Wciągająca akcja daje doskonałą...

Nie jest to typowy, mroczny kryminał, ale czytało się bardzo dobrze. A biorąc pod uwagę objętość, to można wręcz łyknąc na raz.

Szybka i dobra lektura. Pokochałam styl pisania Nesbø. Bez zastanowienia sięgnę po kolejne tytuły

Druga część poszła mi szybko, podobnie jak jedynka. Chociaż za kryminałami nie przepadam, a i niektóre opisy były tutaj po prostu obrzydliwe :P Ale książka ciekawa ;)

Kolejny aperitif przed daniem głównym, czyli serią o Harrym Hole.
Bardzo ciekawie Nesbø przedstawił losy tym razem Jona Hansen, który musi uciekać przed Rybakiem i swoim poprzednim życiem. Tak trafia na prowincję do Kasund, gdzie zaczyna nowe życie, ale przeszłość nie pozwala o sobie zapomnieć.

Nic odkrywczego, wszystko zgrane.

Szybko i przyjemnie się czyta. Niestety większość fabuły jest banalna i przewidywalna, zwłaszcza zakończenie.

Bardziej tanie romansidło z płaskimi postaciami niż kryminał trzymający w napięciu. Ogromne rozczarowanie.

Dyskusje

3 291