Krew na śniegu

Okładka książki Krew na śniegu Jo Nesbø Patronat LC
Okładka książki Krew na śniegu
Jo Nesbø Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Cykl: Krew na śniegu (tom 1) Seria: Ślady zbrodni kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
2015-06-17
Data 1. wydania:
2015-01-01
Iwona Zimnicka
kobieta kryminał literatura norweska literatura skandynawska mężczyzna przestępstwo samotność uczucie zabójstwo zemsta

Oficjalne recenzje i

Historia pewnej niemożliwej miłości

Link do recenzji

1414 108 128

Książka napisana jest z perspektywy głównego bohatera - Olava, który jest płatnym zabójcą. Jak się dowiadujemy, ma on za zadanie zabić żonę swojego zleceniodawcy - Corinę. Relacja między nimi zawiązuje się bardzo szybko, nawet aż za bardzo. Bohater opowiada o swojej trudnej przeszłości z matką i ojcem. Zakończenie lekko zaskakuje, ale i tak moim zdaniem to bardzo słaby kryminał z wątkiem romantycznym.

Jo Nesbø, autor warty uwagi. Skandynawskie kryminały zawsze kojarzyły mi się dobrze i teraz mam tego potwierdzający przykład. Zwroty akcji - coś co lubię.

Opisywane sytuacje to trochę takie porachunki między dwiema grupami dealerskimi. Ciekawym zabiegiem autora w momencie kulminacyjnym było to, że bohater sam sobie wymyślił historię, przez co fabuła toczyła się jak w rzeczywistości, ale była nie prawdziwa. Niemniej jednak to nie jest mój typ książki, akcja mnie nie porwała.

Szybko się czyta ale płaska fabuł

Szybko się czyta ale płaska fabuł

Muszę przyznać, że czytając Krew na śniegu miałam wrażenie, że czytam książkę przysłaną na konkurs na opowiadanie kryminalne. Krótka, jak dla mnie mało dynamiczna, rozmowy z Coriną irytujące. Nie porwała mnie, doceniam jej poprawność, ale brnę dalej w twórczość Jo Nesbo :)

krótka książka ale ciekawa fabuła, przepalatająca ię opowieśc pierwszoosbowa z jej wyimaginowaną wersją. jak zwykle niestandardowe zakończenie z

Świetna, tylko krótka niestety.

Świetna, tylko krótka niestety.

Książka „Krew na śniegu” autorstwa Jo Nesbø to moje pierwsze spotkanie z twórczością autora. Jest to także pierwsza część cyklu Krew na śniegu. Jak na pierwszy raz to uważam, że było to nie najlepsze spotkanie. Olav jakoś mnie do siebie nie przekonał, ale dam mu jeszcze szansę w kolejnej części.

Naszym bohaterem jest Olav, który pracuje jako płatny zabójca. Wszystko idzie zgodnie z planem do czasu, kiedy kolejnym zleceniem Olava staje się żona jego szefa, kobieta jego marzeń. I tutaj nasz bohater popełnia chyba najgorszą decyzję w swoim życiu. Trochę taka nijaka ta książka, ale mam nadzieję, że kolejna część będzie chociaż trochę lepsza od tej.

Mroczna, zimna, ponura. Nesbo w formie, choć tym razem to nie Harry Hole, tylko nowy bohater. Nieco mniej błyskotliwy, ale też warty poznania. Chętnie posłucham drugą część.

Jakaś taka nijaka ta książka oraz za mało czuć w niej kryminał.

Jakaś taka nijaka ta książka oraz za mało czuć w niej kryminał.