Krew na śniegu

Patronat LC
Jo Nesbø Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Cykl: Krew na śniegu (tom 1) Seria: Ślady zbrodni kryminał, sensacja, thriller
Blod på snø
Data 1. wydania:
2015-01-01
Iwona Zimnicka
Wydawnictwo Dolnośląskie
kobieta kryminał literatura norweska literatura skandynawska mężczyzna przestępstwo samotność uczucie zabójstwo zemsta
Blod på snø
Krew na śniegu (tom 1)
kryminał, sensacja, thriller
Iwona Zimnicka
Ślady zbrodni

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Historia pewnej niemożliwej miłości

57 Link do recenzji

Przyznam szczerze, że nigdy nie czytałem książek Nesbø, więc tą serie chciałem potraktować jako aperitif przed daniem głównym, czyli serią o Harrym Hole. Raczej się nie zawiodłem, ale też nie czuje się mocno zaskoczony. Prosto napisana książka z łatwym (przynajmniej dla mnie) rozwiązaniem.

Autora zapewne przedstawiać nie muszę, bo na sto procent znacie go z popularnej serii o detektywie Harrym Hole. Sięgnęłam po "Krew na śniegu" głównie w celach doświadczalnych: chciałam zobaczyć, jak Nesbo poradzi sobie w innej historii, jak poprowadzi narrację, czy akcja będzie równie... soczysta. I z czystym sercem mogę stwierdzić, że poradził sobie znakomicie!

"Krew na...

Zupełnie inny Nesbo. Lekko, trochę zabawnie.Zaskakująco przyjemnie. Odmiana po serii o Harrym Hole.

Dobry kryminał ale nie wyżyny możliwości Nesbo. Pewnie z tyłu głowy miał "Pragnienie".

Przewidywalna. Bardzo szybko się czyta

Jak na Nesbo to raczej nie porywa. Była dobra, ale tego artystę stać na wiele więcej. Przeczytałam, ale chyba tylko dlatego, że do samego końca liczyłam na coś wstrząsającego.

Nesbo - mistrz kryminału, mój ulubiony autor tego gatunku. "Krew na śniegu" nie pasuje do konwencji jego książek.
To nie kryminał, to trochę sensacja a trochę powieść psychologiczna.
Fabuła nie jest tu najważniejsza. Najważniejszy jest tu główny bohater, płatny morderca, psychopata. Poznajemy jego przeszłość, jego motywacje, jego miłości. Wydarzenia dzieją się gdzieś...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Fajnie napisana książka, czytało się lekko i szybko. Idealna na jeden wieczór. Nie jest to Nesbo którego znam poprzez Harrego Hole, ale nie był to stracony czas.

Zajęcie na godzinkę lub dwie. Nie zdążysz się, czytelniku, rozkręcić, a tu już wita Cię ostatnia strona.

Płatny zabójca z sercem jak gołąbek. Dwie kobiety, jedna miłość. Tragiczna pomyłka i likwidacja niewypał.

Polecam jako lekturę w drodze do pracy albo w poczekalni do lekarza. Nic innego. Coś, by zająć myśli na moment. Nie trzeba specjalnie się skupiać ani wysilać....

Naprawdę fajnie się czyta, no ale to nie jest jednak Harry Hole...

Dyskusje

6 049