Krew na śniegu

Patronat LC
Jo Nesbø Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Cykl: Krew na śniegu (tom 1) Seria: Ślady zbrodni kryminał, sensacja, thriller
Blod på snø
Data 1. wydania:
2015-01-01
Iwona Zimnicka
Wydawnictwo Dolnośląskie
kobieta kryminał literatura norweska literatura skandynawska mężczyzna przestępstwo samotność uczucie zabójstwo zemsta
Blod på snø
Krew na śniegu (tom 1)
kryminał, sensacja, thriller
Iwona Zimnicka
Ślady zbrodni

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Historia pewnej niemożliwej miłości

57 Link do recenzji

Książka krótka, którą dobrze iszybko się czyta. Za chwilę sięgam po drugą część

Przeczytałam , zamierzam też przeczytać drugą część.Jednak zdecydowanie wolę serię z Harrym Hole.

Pierwsza książka tego autora. Po pierwszym rozdziale zakocham się. polecam

Króciutka, niczym specjalnym się nie wyróżniająca opowieść. Można łyknąć w jeden wieczór.

To moje pierwsze spotkanie z Nesbø. Historia szybka, lekka i dobra. Idealna na wieczór. Trochę zabrakło mi rozbudowania tej historii, jednak nie uważam, by czas z tą książką był stracony. Na pewno sięgnę po więcej tytułów tego autora :)

Wciągająca historia płatnego mordercy i pewnej miłości, która od początku była skazana na porażkę.

Całą historię przeczytałam w jedną noc i bardzo się cieszę, że sięgnęłam po tę pozycję, ponieważ do tej pory ciężko było mi przełamać się do tego autora. Po "Pierwszym śniegu", który zostawił mieszane uczucia, ta pozycja zdecydowanie sprawiła, że jeszcze nie raz sięgnę po...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Przyznam szczerze, że nigdy nie czytałem książek Nesbø, więc tą serie chciałem potraktować jako aperitif przed daniem głównym, czyli serią o Harrym Hole. Raczej się nie zawiodłem, ale też nie czuje się mocno zaskoczony. Prosto napisana książka z łatwym (przynajmniej dla mnie) rozwiązaniem.

Autora zapewne przedstawiać nie muszę, bo na sto procent znacie go z popularnej serii o detektywie Harrym Hole. Sięgnęłam po "Krew na śniegu" głównie w celach doświadczalnych: chciałam zobaczyć, jak Nesbo poradzi sobie w innej historii, jak poprowadzi narrację, czy akcja będzie równie... soczysta. I z czystym sercem mogę stwierdzić, że poradził sobie znakomicie!

"Krew na...

Zupełnie inny Nesbo. Lekko, trochę zabawnie.Zaskakująco przyjemnie. Odmiana po serii o Harrym Hole.

Dobry kryminał ale nie wyżyny możliwości Nesbo. Pewnie z tyłu głowy miał "Pragnienie".

Dyskusje

6 156