Lalkarka

Max Bentow Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Cykl: Nils Trojan (tom 2) Seria: Ślady zbrodni kryminał, sensacja, thriller
Die Puppenmacherin
Emilia Skowrońska
Ślady zbrodni
literatura niemiecka

Oficjalne recenzje i

Mam piankę montażową i nie zawaham się jej użyć!

[ 9 ] Link do recenzji

Świetna, emocjonująca książka - klasyczny kryminał. Czytałem pierwszą część tej serii, ale można też przeczytać, nie czytając tamtej. Trzyma w napięciu do samego końca, koniec zaskakujący. Uwaga, ale książka nie jest dla wrażliwych osób! Nie chcę spoilerować, ale można się dymyślić o co chodzi...
Polecam!

Pamiętam, że przy I części, "Ptaszydle" trochę sobie ponarzekałam na brak autentyczności, lecz książka, spodobała mi się na tyle, że za chwilę do moich rąk "wpadła" II część "Lalkarka". To czego brakowało mi wcześniej, zostało poprawione "brawa dla autora" książkę, czytało się lepiej, przyjemniej, ponieważ jestem czytelnikiem, który podczas czytania książki lubi mieć...

Historia z przeszłości jest pretekstem do zadawania śmierci w wyjątkowo obrzydliwy sposób. Nigdy bym nie przypuszczała, że pianka montażowa może mieć też i takie zastosowanie. Zdecydowanie nie do naśladowania, nawet kiedy po remoncie trochę jej zostanie. A książka całkiem niezła, oczywiście jak to ja - zaczęłam od końca, bo "Lalkarka" to druga część przygód Nilsa Trojana,...

Dobrze napisany kryminał z dynamiczną, szybko rozwijającą się akcją. Czytelnik nie ma czasu się znudzić, bo ciągle coś się dzieje, a kiedy już się wydaje, że wszystko pasuje, nagle wychodzi na jaw kolejny szczegół, który wszystko zmienia. Przy tym nie pojawia się tu żaden chaos, spokojnie można za wszystkim nadążyć i w niczym się nie pogubić.
Jest to druga część cyklu z...

1994

Pewnie to wrażenie w związku z faktem, że nie czytałam pierwszej części z cyklu o Nilsie Trojanie, ale zasadniczo książka dość powiedzieć, że mi się podobała. W końcu dostałam kryminał, który trzymał mnie w napięciu do samego końca. Ale! niestety, główny bohater jest tak irytującym człowiekiem, że nie mam sumienia dać więcej niż 7*. Szkoda.

Książka dużo słabsza od powszedniej części, która była bardzo ciekawa i wciągająca. Ta historia mało mnie ciekawiła i nie zawierała tego ,,czegoś'', co powszednia część cyklu.

To druga część serii, zatem może nie do końca przezyłam rozterki bohatera. Sama intryga miała kontynuację. Zaopatrzę się w piewszą część i może te kostki domina bedą pasować , bo zakończenie mnie lekko rozczarowało.

Lalkarka jest według mnie lepsza od Ptaszydła, gdyż wydaje mi się że ta powieść jest bardziej tajemnicza, a koniec zdecydowanie bardziej zaskakujący. Jeśli ktoś lubi historie osnute tajemnicą to ta książka jest dla niego.

Swietny kryminal, z serii o Nilsie Trojanie. Jak zwykle, trzymajacy w napieciu i pelen zaskakujacych zwrotow akcji. Z niecierpliwoscia czekam na kolejny tom. I kto powiedzial, ze tylko w Skandynawii powstaja dobre kryminaly?!

prosta, nieskomplikowana fabuła. nesbo to to nie jest, ale wciąga i szybko się czyta.

Dyskusje

• Kryminał