Morderstwo na Korfu

Okładka książki Morderstwo na Korfu
Alek Rogoziński Wydawnictwo: Melanż Cykl: Joanna Szmidt (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Morderstwo na Korfu Alek Rogoziński kryminał Komedia kryminalna Joanna Szmidt

Oficjalne recenzje i

Nóż prosto w serce

907 21 25

Wahałam się miedzy 5 a 6 gwiazdek, jednak z sympatii do autora zaznaczyłam o oczko wyżej.
Problemem w książkach Alka jest krótka fabuła i multum postaci. Skończyłam właśnie czytać i nadal nie wiem kto jest kim, czyim mężem, córką, kochankiem itp. Jednak przyznaję, że czytam dla dialogów, które czasami potrafią rozśmieszyć. Nie inaczej było tym razem. Choć czytając "Morderstwo na Korfu" nie poczujecie promieni greckiego słońca, to zrekompensuje Wam to na pewno dziwaczna postać Beti oraz przystojniaka Darskiego.
Sama końcówka powieści była bardzo mooocno wzorowana na powieściach Agathy Christie.
Nie wiem, czy to mi się trafił taki egzemplarz, czy to już problem z korektorem, ale w powieści znalazłam kilka błędów.

Lekka i przyjemna, interesująca intryga. Nie mogłam się zdecydować, co wybrać na wakacje w bibliotece, więc przekartkowywałam różne pozycje. Zatrzymałam się tu na fragmencie "Melodia utworu Endless sacrifice...". Pomyślałam, Dream Theater, biorę.
I nie zawiodłam się.

I nie zawiodłam się.

Jest to drugi tom o Joannie Szmidt, jeszcze lepszy niż poprzedni! W „Morderstwie na Korfu” da się zauważyć bardzo dużą humorystykę. Mamy tutaj nawet nieźle skomplikowaną zagadkę morderstwa oraz oczywiście działania pani Joanny aby złapać mordercę. Polecam bardzo, gwarantowana dobra zabawa z dreszczykiem emocji.

Joanna Shmidt znana pisarka romansów wybiera się na Korfu aby wypocząć I dokończyć swoją książkę. Niestety zaraz po przyjeździe na miejsce zostaje zamordowany właściciel hotelu. Okazuje się, że praktycznie wszyscy wczasowicze mieli powody aby go zabić.
Lekka i przyjemna książka z poczuciem humoru jak większość tego autora w sam raz aby poczytać coś na poprawę samopoczucia.

Świetny z humorem napisany kryminał , podobnie jak wszystkie zagadki kryminalne rozwiązywane przez Różę.

Polubiłam Joannę Szmidt, zdecydowanie bardziej niż Różę Krull. Oczywiście jak na p. Alka przystało - jest śmiesznie, lekko i tym razem z Grecją w tle. Bardzo przyjemna lektura dla relaksu i odprężenia. Polecam :)

2039

Lekka komedia kryminalna w pięknych okolicznościach przyrody greckiej wyspy. W roli głównej pisarka romansów, detektyw i przystojny policjant. Nie porwała mnie jednak motywacja mordercy.

Pierwsze moje spotkanie z twórczością pana Rogozińskiego. Skusił mnie do niego live na jednym z portali zachęcających do czytania książek. Autor bardzo sympatyczny i z poczuciem humoru. 🙂
Co do lektury to lekka, szybko się czyta, momentami zabawna (stylizowana na Chmielewską), a momentami humor zupełnie mi nie odpowiadał, ale miejsce akcji super - Korfu. Wątek kryminalny przypomniał mi nieco ,,Dziesięciu murzynków" Agathy Christie.
Sięgnę po najnowszą książkę pana Alka, bo czasem taka lekka lektura jest bardzo potrzebna zmęczonemu rzeczywistością człowiekowi 🙂

Plastik-fantastik, pensjonarski styl, narracja discopolowa z najtańszymi chwytami. A humor? Na rany chomika, można być bardziej nieudolnym i żałosnym? Modelowa papka, która podczas lektury wzbudza poczucie zażenowania podobne temu, które pojawia się, gdy na weselu pijany wujek narzyga sobie na spodnie i do talerza z rosołem.

Wysłuchałem w interpretacji Macieja Radla. Jego przesadnie egzaltowany styl, świetnie pasuje do tej katastrofy.

1/10

Wysłuchałem w interpretacji Macieja Radla. Jego...

Jeżeli ktoś szuka książki na poprawienie humoru, lekkiej, na kilka godzin to jest to.
Miła, książka na wieczór, gdy za oknem deszcz i wiatr - tak jak teraz.
Oczywiście - jest to kryminał!

Miła, książka na wieczór, gdy za oknem deszcz i wiatr - tak jak teraz.
Oczywiście - jest to kryminał!