Granat poproszę!

Okładka książki Granat poproszę! Olga Rudnicka Patronat LC
Okładka książki Granat poproszę!
Olga Rudnicka Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Emilia Przecinek (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Emilia Przecinek (tom 1)
Prószyński i S-ka
2016-10-11
2016-10-11
intryga kradzież kryminał literatura polska polski kryminał przestępstwo relacje damsko-męskie współczesna obyczajowość zabójstwo

Oficjalne recenzje i

Eksplozja humoru!

503 175 39

Chyba najsłabsza książka jaka mi się trafiła. Nuda i kompletnie nic śmiesznego w niej nie znalazłam. Dialogi denne. Zawiodłam się strasznie.. nie wiem czy przeczytam drugą część.

Zabawna książka

Zabawna książka

Śmieszna, nieoczywista, przyjemna. Jestem na tak

Śmieszna, nieoczywista, przyjemna. Jestem na tak

Bardzo zabawne przygody zwariowanej pisarki. Uśmiałam się do łez.

Bardzo zabawne przygody zwariowanej pisarki. Uśmiałam się do łez.

Uwielbiam Olgę Rudnicką i jej wspaniały humor. Przezabawna historia z nutką kryminału w tle. Jeśli ktoś chce odprężyć się po całym dniu mordęgi, to gwarantuję, że z tą książką jest to możliwe. Śmieszne teściowe , zaradne dzieciaki i żona, która postanawia walczyć o siebie, ale najpierw musi odkryć z jakim nieudacznikiem żyła przez wiele lat. KOMEDIA!

Uwielbiam jej książki. Dla mnie stanowią rozluźnienie i świetną rozrywkę.

Uwielbiam jej książki. Dla mnie stanowią rozluźnienie i świetną rozrywkę.

Niedawno skończyłam słuchać i jestem zawiedziona bo mnie wcale nie bawiła, zaśmiałam się tylko raz podczas jej czytania... Wiem, że kiedyś czytałam już coś Pani Rudnickiej i było lepsze niż "Granat poproszę" Raczej nie sięgnę już po jej kontynuację.

Pełna humoru. Lekko się czyta. Trochę późno okazuje się dlaczego to kryminał.

Pełna humoru. Lekko się czyta. Trochę późno okazuje się dlaczego to kryminał.

Pierwsza połowa to zwariowana komedia obyczajowa, druga połowa to zwariowana komedia kryminalna. Postacie wyraziste, miejscami aż za bardzo. Teściowe z początku fajne, potem zaczynają męczyć. Jedynie Kropek i Kropka wydają się strawni.

Gdyby nie kilka soczystych dialogów (zwłaszcza między starszymi paniami) książka byłaby dużo gorsza. Może nie nudna, ale jednak sztampowa. Coraz częściej zdarza mi się zauważać wtręty bieżącej polityki w powieściach. Zupełnie na wyrost porównanie ZOMO, ubeków z sytuacją aktualną w Polsce (2016 r.) w rozumieniu, że niedługo wrócą te krwawe formacje. PIS wygrał wybory i rządzi, tak jak ma to miejsce w całym demokratycznym świecie.