Gra pozorów

Okładka książki Gra pozorów
Joanna Opiat-Bojarska Wydawnictwo: Czwarta Strona Cykl: Aleksandra Wilk (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Aleksandra Wilk (tom 1)
Czwarta Strona
2017-10-11
2016-02-17
literatura polska

Od szczerych rozmów jest rodzina. Wszystko inne jest nic nie znaczącym tłem.
Ludzie stają się potworami, jeśli w grę wchodzą duże pieniądze.

Porwali ją by zdobyć dostęp do ukrytych materiałów męża. Tylko dlaczego powiedzieli jej o tym dopiero jak ją wypuścili, i to w bardzo skomplikowanej formule stopniowo przekazywanych tajemniczych sms-ów?
Poza tym - rzeczywiście gra pozorów. Ale czyta się nieźle, mnie -właściwie - jednym tchem.

Wciąga...

Aleksandrę poznajemy po roku od zamordowania męża. Pani psycholog, terapeutka, pracującą na dwa etaty, żeby utrzymać dom, siebie I dwójkę dzieci.
Choć ciała męża nigdy nie odnaleziono,  pozostał nagrany filmik z ostatnich chwil jego życia.
Zwrotem akcji staje się zniknięcie głównej bohaterki na tydzień. Początkowo zupełnie nie jest tego świadoma, nie ma pojęcia co się z...

Początek książki nie był dla mnie trudny. Aleksandrę Wilk tak naprawdę poznajemy z dziwnych okolicznościach. Kobieta przepadła gdzieś na tydzień zostawiając bez opieki dwójkę swoich dzieci. Z biegiem czasu sytuacja zaczynała się w miarę wyjaśniać. Do samego końca jednak nie było wiadomo komu Pani Wilk może zaufać. Przez książkę przewinęło się sporo wątków dzięki czemu można...

Męcząca książka, naciągana fabuła, irytująca bohaterka, ale... przeczytałam, i to w miarę szybko, bo ciekawiło mnie, jak autorka zakończy tę intrygę.
Minął miesiąc i po spojrzeniu na okładkę nie pamiętałam kompletnie, co to była za książka, o czym traktowała. Przypomniałam sobie, jak przeczytałam opis na okładce. Ale... i tak nie potrafię sobie przypomnieć, jak się...

To moje pierwsze spotkanie z tą autorką. Po przeczytaniu pierwszego rozdziału chciałam książkę odłożyć, cos mi w niej nie pasowało ale sama nie wiem cco to było. Stwierdziłam jednak, że powinnam dać szansę pani Joannie i to była dobra decyzja. Książkę czytało się lekko, przyjemnie i nie mogłam doczekać się zakończenia. Uwielbiam wątki psychologiczne w różnych książkach i...

Gdy zaczynałem czytać tą książkę -Joanna Opiat Bojarska napisała mi, że szybko pójdzie. No i kurczę miała racje:) Poszło błyskawicznie! I to nie dlatego, że jest mało treści czy coś w tym stylu, ale dlatego, że akcja tak wciąga czytelnika ,że zapomina o wszystkim innym. Nie ma czasu aby odłożyć książkę i sięgnąć po herbatę:) Świetna robota :)

Bardzo dobry thriller, kryminał. Czyta się ją jednym tchem.

Książki, które poznałem, o których pisałem, które również w ten lub inny sposób promowałem. Projekt w aplikacji Instagram odnajduje swoje odbicie również w tym miejscu. W kolejności niezobowiązującej, wśród tekstów pisanych i napisanych na przestrzeni dwóch dekad, a czasem znacznie dalej.

• 2018
  • 2019