Karol May Wydawnictwo: Siedmioróg Cykl: Winnetou (tom 1) powieść przygodowa
Winnetou Dziki Zachód Western Indianie Apacze
Winnetou (tom 1)
powieść przygodowa
Winnetou Dziki Zachód Western Indianie Apacze

Za książka nakręciła mnie na czytanie książek z cyklu dziki zachód.

Wróbel
„Świetny początek cyklu, choć (w moim odczuciu) trochę za wolno się rozkręca.”
Ano, tak.
Marta
„Pozostała mi ona w pamięci jako wspaniała, pełna przygód, pokazująca dobrych Indian i złych białych.” Są tam też źli Indianie i dobrzy biali.
michal2907
„Tylko opening mnie nie przekonał. Old Shatterhand jako nauczyciel i geodeta?!”
Rzeczywiście.
Maren
„Jedyne co...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka jest łatwa do czytania, atrakcyjna pod względem jakości opowiadania historii. "Winnetou" to książka przygodowa, która jest trochę nierealistyczna, ale także bardzo pomysłowa. Fabuła, humor i charyzma głównych bohaterów są więcej niż wystarczające, aby ją polecić. Co ciekawe, Adolf Hitler uwielbiał książki Karola Maya.

Znakomita powieść. Przywołuje dzieciństwo.

Klasyka gatunku. Bardzo przyjemnie się czyta, wartka akcja, zbalansowana ilość opisów i ciekawy sposób narracji w stylu pamiętnika. Nie mam tej pozycji nic do zarzucenia. Nic tylko czytać kolejną część.

Zawsze chciałam przeczytać Winnetou, ale nigdy mi się ku temu nie złożyło. Nie widziałam też filmów. Tak więc dopiero jako dorosła osoba zaczynam swoją przygodę z Karolem Mayem.
Książka była była interesująca i ciekawa na tyle, że nie zrezygnuję z czytania dalszych tomów.
Nie chcę krytykować stylu pisania autora, ponieważ książka ma ponad 100 lat ale muszę coś zaznaczyć....

Świetnie i przyjemnie się czyta. Choć o książka o Old Shatterhand, więc tytuł jest mylący, ale zakładam, że był bardziej chwytliwy :)

Uuuuffff. Ciężka sprawa. Może zacznę od tego, że słucham tego audiobooka w wersji połączonej w trzy tomy, ale uznałem, że warto pisać swoje słowa co tom. Bo w tej wersji widziałem 'Winnetou' po raz pierwszy. Widziałem w biblioteczce mojego taty. Widziałem, ale nie przeczytałem.

Wtręt osobisty i chyba konieczny. Widziałem tę książkę, wziąłem ją do ręki i nawet przeczytałem...

Zaczytywałam się w tej książce, mając jakieś 12 lat. Pozostała mi ona w pamięci jako wspaniała, pełna przygód, pokazująca dobrych Indian i złych białych. Skuszona tymi wspomnieniami sięgnęłam po nią w wieku dorosłym i to był błąd. Niestety, to nie są książki dla dorosłych - świat jest zbyt uproszczony, zbyt schematyczny, zbyt łopatologicznie podany. Książki z tego cyklu...

Na półkach: , , , , ,

Pędzące kucyki, strzelaniny, sygnały dymne, fajki pokoju oraz tipi, które często jest błędnie nazywane wigwamem. Taki to obraz kultury Indian sławiły tonami produkowane kiedyś powiastki o Dzikim Zachodzie, czytane kiedyś przez dzieci i dorosłych, a wszystko to kiedyś, bo dzisiaj produkcja i czytanie ustało. Nowe gatunki się pojawiły, nowe zabawy i nowa moda, a niech się...

Dyskusje

1 127