Winnetou 1

Okładka książki Winnetou 1
Karol May Wydawnictwo: Hachette Polska Cykl: Winnetou (tom 1) Seria: Karol May - Kolekcja Hachette literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Winnetou (tom 1)
Karol May - Kolekcja Hachette
Hachette Polska
2017-01-01
1972-01-01

więcej Więcej

Wspomnienie z dzieciństwa 😍

Powrót do lat dziecięctwa . Pierwsze spotkanie z Winnetou odbyło się kiedy miałam jakieś 10 - 11 lat. Wtedy też Apacz został moją pierwszą nieskończenie wielką miłością literacką i o niczym tak bardzo nie marzyłam, jak o tym abym mogła być Old Shatterhand'em, gnać na mustangu przez prerię lub też po prostu siedzieć w ciszy przy maleńkim ognisku wieczorową porą w...

Klasyka literatury światowej. Świetna pozycja zarówno dla młodzieży jak i osób dorosłych. Każdy powinien przeczytać Winnetou!

Wpadłam w czytelniczy szał!
Dziki Zachód pochłonął mnie całkowicie. Jestem pod wrażeniem opisów, akcji oraz płynnego przechodzenia między wszystkimi wydarzeniami.
Jednak muszę zwrócić uwagę, że autor dosyć często do opisywanych przez siebie wydarzeń dodaje małe "spojlery" na temat tego co wydarzy się w kolejnej scenie, kolejnym rozdziale... To nie jest wielka przeszkoda,...

Za książka nakręciła mnie na czytanie książek z cyklu dziki zachód.

Wróbel
„Świetny początek cyklu, choć (w moim odczuciu) trochę za wolno się rozkręca.”
Ano, tak.
Marta
„Pozostała mi ona w pamięci jako wspaniała, pełna przygód, pokazująca dobrych Indian i złych białych.” Są tam też źli Indianie i dobrzy biali.
michal2907
„Tylko opening mnie nie przekonał. Old Shatterhand jako nauczyciel i geodeta?!”
Rzeczywiście.
Maren
„Jedyne co...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka jest łatwa do czytania, atrakcyjna pod względem jakości opowiadania historii. "Winnetou" to książka przygodowa, która jest trochę nierealistyczna, ale także bardzo pomysłowa. Fabuła, humor i charyzma głównych bohaterów są więcej niż wystarczające, aby ją polecić. Co ciekawe, Adolf Hitler uwielbiał książki Karola Maya.

Znakomita powieść. Przywołuje dzieciństwo.

Klasyka gatunku. Bardzo przyjemnie się czyta, wartka akcja, zbalansowana ilość opisów i ciekawy sposób narracji w stylu pamiętnika. Nie mam tej pozycji nic do zarzucenia. Nic tylko czytać kolejną część.

Zawsze chciałam przeczytać Winnetou, ale nigdy mi się ku temu nie złożyło. Nie widziałam też filmów. Tak więc dopiero jako dorosła osoba zaczynam swoją przygodę z Karolem Mayem.
Książka była była interesująca i ciekawa na tyle, że nie zrezygnuję z czytania dalszych tomów.
Nie chcę krytykować stylu pisania autora, ponieważ książka ma ponad 100 lat ale muszę coś zaznaczyć....

1 149
  • Przygodowe