Zombie.pl

Okładka książki Zombie.pl
Robert CichowlasŁukasz Radecki Wydawnictwo: Zysk i S-ka Cykl: zombie.pl (tom 1) horror
horror
zombie.pl (tom 1)
Zysk i S-ka
2016-02-15
2016-02-15

Świetny duet, a do tego książka o Zombie. I to nie byle jaka, a w naszej rzeczywistości. Dobrze skonstuowana, dokładnie tak jak powinna wygladać książka o zombie. Polecam!!!

Akcja w książce jest jak dla mnie bardzo dynamiczna. Chwilami jest to aż nielogiczne. Głównym minusem jest małe prawdopodobieństwo przyczynowo- skutkowe i ogromne zamiłowanie autorów do opisów " mięsa" :)

Krótko i na temat. Nie ma tragedii ale autor średnio się postarał.
Początek był naprawdę super, lecz połowa książki z końcówką taka jakby średnia. Zbyt dużo opisywanych rzeczy, budynków itd a zbyt mało zombie...

Krótko i na temat. Nie ma tragedii ale autor średnio się postarał.

Mam mieszane uczucia. To była moja pierwsza powieść o tematyce zombie i niezbyt przypadła mi do gustu. Do tej pory z tematyką zombie miałem kontakt głównie w filmach, serialach i grach. Coś mi tu jednak nie pasowało. Rzecz się dzieje w Polsce a broń dostępna niemal tak łatwo jak w USA. Ogólnie sporo niedomówień, kilka sprzeczności i trochę jakby brak pomysłu. Na plus można zaliczyć wątek słowiański.

No i ten 40 letni starzec :)
"Przed Karolem nagle pojawił się około czterdziestoletni człowieczek w okularach w rogowej oprawie i niegdyś zapewne białym garniturze... Zamiast tego odpadł starcowi kawałek nosa, na czole zaś powstało głębokie rozcięcie."

Pisząc opinię zauważyłem, że jest kontynuacja tej powieści. Czy warto? Do zastanowienia.

Zombie.pl. Cichowlas Robert, Radecki Łukasz.
Jeśli ktoś lubi żywe trupy oraz tego typu apokalipsę, tak jak ja, to od początku będzie się w sumie nudził. Czytając pierwsze rozdziały, każdy możliwy scenariusz jest tutaj niestety do przewidzenia. Dla odmiany w książce znajdziemy grupę Słowian, którzy (tu już nic nowego) ze swoją wiarą chcą odbudować świat w dawnej wierze. Stwór Behemot… szaleństwo z nazewnictwem, kojarzy się z zombiakiem z Residenta Evila (ten na końcu pierwszej części co biegał na czterech łapach, miał długi chwytny język i mózg na wierzchu) też nie powala. Wszystko tak naprawdę już było, i to jest ok ale w tej opowieści jest to po prostu nudne. Z plusów to tylko fakt, że szybko się czyta. Więc jeśli macie chwilę na zmarnowanie czasu, to możecie usiąść nad Zombie.PL, jeśli nie macie to odradzam.

Zombie.pl. Cichowlas Robert, Radecki Łukasz.

Mam mocno ambiwalentne uczucia do treści tej książki. Zakończenie pisane, jakby bez pomysłu i w totalnym chaosie. Daję 5 gwiazdek.

Na półkach: , , , , ,

Od razu na wstępie- jest dość średnio...

Z początku ,momentami głupkowate ,momentami nawet bardzo.Miałem wrażenie że jest to lekka pół-amatorka.
Gdybym sam cos takiego wyskrobał ,był bym pewnie z tego dumny.No ale nie skrobię ,tylko czytam. I to dużo, a nawet bardzo dużo w tej tematyce.Czy to Zombie czy PostApo. Szału to te Zombie.PL nie zrobiło.
Ale..
Im dalej ,tym bardziej wciągało i tylko momentami irytowało. Historia nabrała tempa ,i na prawdę wkręciła. Mimo że to totalna klasa C, nie mniej jednak nie żałuje czasu ,ani funduszu który na tą pozycję przeznaczyłem.

Chętnie sięgnę po kontynuacje i tyle....

Od razu na wstępie- jest dość średnio...

Ale..
Im dalej ,tym...

Nim przejdę do krótkiego podsumowania książki, dodam, że jestem zapaloną fanką apokalipsy zombie i mogę mieć małe problemy z obiektywną oceną książki. Jednak tu chodzi o wyrażanie własnej opinii, a nie ogółu więc wali mnie to.
No to przechodząc do rzeczy... mamy głównego bohatera, który do połowy książki (jak nie dalej) jest ciotowaty. Ale to akurat na plus. Czemu? Otóż jest miłą odmianą od wykokszonych protagonistów, których w tym gatunku jest na pęczki. Mamy do czynienia ze zwykłym człowiekiem z ograniczonymi zdolnościami. Nie komandosa, byłego pracownika ONZ ani nie królewnę śnieżkę i jej siedmiu krasnoludków. Naprawdę podoba mi się rozwój bohaterów od totalnego zera, choć tutaj główny bohater do samego zakończenia prawie niczym wielkim się nie popisał. Mam nadzieję, że w drugim tomie wyjdzie z niego trochę więcej.
Odkładając na bok inne postacie (które byłe i lepsze i gorsze), przejdę do tego, co myślę o ogólnym zarysie fabuły. Brakuje mi w dużej mierze realności wydarzeń. Rozumiem, że autorzy nastawieni byli w dużej mierze na dynamiczność akcji i niektóre rzeczy zignorowali... na przykład takie jak mechanika pojazdów. Mam wątpliwości do tego, jak daleko zajechałby samochód po skoszeniu kilku zombie. I autobus... mimo całej tej blachy... nieważne. Nie chcę spoilerować. Błędy logiczne były i nie da się tego ukryć, jednak książki bez takich mankamentów nie znajdziecie. To fizycznie niemożliwe.
Mimo wszystko książka była bardzo przyjemna i przeczytałam ją w dwa dni. Uważam, że warto po nią sięgnąć, szczególnie osobom mniej doświadczonym literaturą tego typu. Jednak polecam też wszystkim fanom gatunku, warto zajrzeć, choćby dlatego by doświadczyć wizji apokalipsy w Polsce.

Po przeczytaniu książki miałem trochę mieszane odczucia ale jednak książkę uznaję za dobrą. Mamy tu nagłe wydarzenie, które doprowadza do apokalipsy, głównego bohatera (takiego zwykłego faceta) bez zadęcia i nagle znającego się na wszystkim oraz masę zombiaków, no i to wszystko dzieje się u nas w kraju :) Fajny jest też motyw podróży (powrotu) do domu ale niektóre zdarzenia, które dzieją się po drodze są trochę niedorzeczne.

Moja recenzja książki tutaj: http://www.wrotagrozy.pl/recenzja/ksiazka/zombie/

Moja recenzja książki tutaj: http://www.wrotagrozy.pl/recenzja/ksiazka/zombie/