Strażnicy. Szkatułka i ważka

2016-01-13
2016-01-13
Janusz Maćczak
Janusz Maćczak

Bardzo fajna, lekka książka, którą bardzo szybko się czyta. Ciekawie łączy fizykę z fantastyką.

Bardzo przyjemna i wciągająca lektura. Polecam całą serię.

Nie jest zła, wciągnęła mnie na długo.

Genialna książka. Przeczytałem w 2 dni. Nigdy bym nie wpadł na takie pomysły, jak szkatułka lub ważka. Niedługo idę do sklepu po kolejny tom. Polecam szczególnie młodym czytelnikom, ale nie mówię, że starszym się nie spodoba.

Horacy F. Andrews to nastolatek, który mieszka wraz z rodzicami i kotem, Lockim, w Chicago. Przepada za naukami ścisłymi, a wieczorami grywa z mamą w szachy. Chłopca cechuje logiczne i racjonalne myślenie, ma też rzadko spotykaną umiejętność określania co do minuty aktualnego czasu. Pewnego dnia, jadąc autobusem, wpada mu w oko dziwny szyld z jego własnym nazwiskiem....

Akcja rozgrywa się we współczesnym Chicago i okolicach, ale fabułę napędzają wątki fantastyczne. Oto pod powierzchnią miejskiego życia toczy się trwająca od wieków walka między dwoma stronnictwami – ludzkich Strażników i należących do humanoidalnych, ale nieco inaczej od nas zbudowanych (mają m.in. cztery stawy w palcach), demonicznych Odszczepieńców o władzę nad magicznymi...

Swego czasu Harry Potter był mi bratem, a Baśniobór drugim domem. Tyle, że zawsze podczas lektury czułem się nieco oszukiwany. Wszystko w tamtym świecie jest przecież możliwe. A to znaczy, że nie ma żadnych logicznych granic, które uporządkowałyby i tym samym nieco uwiarygodniły poczynania bohaterów. Tak było do niedawna. Aż pewnego dnia wpadły w moje ręce dwie...

Bardzo fajnie wymyślony świat... ale zawiodłam się ponieważ była tam tylko jedna, bardziej rozwinięta akcja.

Fajna książka dla dzieci, które lubią się trochę bać, wg. mnie kategoria wiekowa 11+

Bardzo dobra książka. Tedowi Sandersowi naprawdę udało się połączyc magię z fizyką. Gorąco Polecam.

• Ted Sanders
  • Ebook