Przez most we mgle

Astrid Vollenbruch Wydawnictwo: Rea Cykl: Jednorożec (Astrid Vollenbruch) (tom 1) literatura dziecięca
Über die Nebelbrücke
Monika Michałowska
Rea
Jednorożec Most We mgle
Über die Nebelbrücke
Jednorożec (Astrid Vollenbruch) (tom 1)
literatura dziecięca
Monika Michałowska
Jednorożec Most We mgle

Książka bardzo fajna jednak iż nie mam dalszych tomów to zostają mi pytania
1)czy szron wraz z Julka i Olka wrócili do krainy
2)co się stało w dalszej części histori

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Uważam,że ta książka jest niesamowita pod kątem wykreowanego świata. Nie wiem dlaczego, ale czytając tą książkę czułam się, jakbym czytała "Bracia Lwie Serce". Polecam ją w 100%.

No książka mogłaby być trochę lepsza, ale i tak dostała ode mnie mocną 8 :) Nie należy do moich ulubionych, ale CZASEM miło się czytało... No właśnie : Czasem. Były momenty które wciągały ale też czasem przynudzało. Takie jest moje zdanie :) A swoją drogą zastanawiam się czy kupić 2 tom ... ;)

Książka super!!!

Nie spodziewałam się ,że ta książka wpadnie w moje łapki ale jest bardzo dobra. Opowiada o wielkiej miłości Oli do koni. Pewnego razu Ola kłuci się z najlepszą przyjaciółką (jedyną) i po szkole jedzie do stadniny która okazuje się pusta. Ola jest przestraszona. I nagle spotyka w lesie szarego koni z nim zaczyna się jej historia. Serdecznie zapraszam do tej lektury. :)

Cała trylogia opisuje przygody dwóch przyjaciółek, które spotykają tajemniczego konia pochodzącego z odległej krainy, której grozi niebezpieczeństwo. Dziewczynki starają się temu zapobiec i jest to rozpisane na 3 tomy, co według mnie jest błędem. Gdyby autorka opisała wszystko w jednej powieści, powstałaby przyjemna, lekka książka. Natomiast teraz mamy dwie przeciętne...

młodzieżowa, fantasy
ładna bajka
czytana dla uczennicy
jej sie podobało ;)

Cykl książek "Jednorożec" do ambitnych nie należy. Fabuła błaha i dość przewidywalna. Niestety pojawiają się w niej też liczne błędy i nieścisłości. A rzeczą która mnie osobiście najbardziej w naszym wydaniu "Jednorożca" irytuje jest nachalne spolszczanie. I tak Sonja stała się Olką, Melanie Julką, a Niemcy Polską. Rozumiem, że dla młodego czytelnika "ulica" brzmi...

Nie jest zła, ale przewidywalna i z lekka irytująca swoim nudnym stylem, choć niezwykłe stworzenia wraz z tytułowym jednorożcem zasługują na uwagę.

Fantastyczna książka. Szkoda, że tak mało znana.

• Fantasy
  • Domowa biblioteczka
  • Młodzieżowe
  • Oliwia
  • Fantasy / sci-fi

Dodaj cytat z książki Przez most we mgle