Wilki Lokiego

Okładka książki Wilki Lokiego Kelley Armstrong, Melissa Marr
Okładka książki Wilki Lokiego
Kelley ArmstrongMelissa Marr Wydawnictwo: Uroboros Cykl: Kroniki Blackwell (tom 1) fantasy, science fiction
Kroniki Blackwell (tom 1)
Loki's Wolves
Uroboros
2016-01-13
2013-07-02
2013-05-07
wydawnictwo Uroboros Thor Loki mitologia nordycka bogowie literatura amerykańska

1997

Jak dla dzieci ksiazka dobra przypomina mi ten serial na Netfliksie Rangarok

Jak dla dzieci ksiazka dobra przypomina mi ten serial na Netfliksie Rangarok

Balder umiera

Balder umiera

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Ta książka jest bardzo, bardzo dobra. Dawno nie trafiłam na lekturę,która miałaby tak dobrze zbudowane postacie. Każdy z bohaterów ma innych charakter, inne wady i zalety, inne problemy. Jest przygoda, jest mitologia nordycka, są super moce. Książka ma oznaczenia 9+, a ja mam 30+ i bardzo mi się podoba.

Bardzo fajna książka

Bardzo fajna książka

Szału nie ma. Męczyłam to kilka dni, nie mam pojęcia dlaczego. Fabuła, bohaterowie i historia są ciekawe. Nie pogardzę kolejnym tomem, ale bardziej z ciekawości co się dalej stanie niż dlatego, że się wkręciłam w historię.

Pomysł dobry, ale narracja mdła, nijaka, nużąca.

Pomysł dobry, ale narracja mdła, nijaka, nużąca.

Mimo że mam 23 lata, powieść niezwykle mnie wciągnęła, serdecznie polecam!

Mimo że mam 23 lata, powieść niezwykle mnie wciągnęła, serdecznie polecam!

Sięgnąłem po tą książkę, gdyż interesuje mnie mitologia nordycka. Byłem ciekaw jak autorka przełoży ją w realia powieści dla dzieci. Wyszło to znakomicie według mnie. Pierwszą część oddaje bardzo dobrze znaczenie mitologii nordyckiej. Miałbym jedynie pretensje co do zaznaczenia niektórych cech bohaterów, którzy mają reprezentować nordyckich herosów. Uważam, że książka godna polecenia dla młodszych czytelników oraz miłośników mitologii nordyckiej.

Nordycy Bogowie zniknęli, zostawiając na ziemi swoich potomków. Należy do nich m.in rodzina Thorsenów, których przodkiem jest Thor. Z run wyczytano, że zbliża się wielkimi krokami Ragnarök. Matt Thorsen w czasie wojny ma stanąć do walki z niebezpiecznym wężem i doprowadzić do ocalenia świata. Niestety jego rodzina chce aby zginął podczas tej potyczki. Od norn otrzymuje polecenie, żeby odszukać pozostałych potomków i powstrzymać wybuch Ragnarök'u. Czy uda się chłopakowi wypełnić misję?

Książka bardzo mi przypomina trylogię "Magnus Chase i bogowie Asgardu". Jest motyw powstrzymania końca świata, walki z stworami oraz istnieją również potomkowie bogów nordyckich. Sama powieść podobała mi się. Szybko się ją czyta, napisana prostym językiem i jest wątek mitologii, a bardzo lubię je czytać. Myślę, że przeczytam następną część "Kroniki Blackwell".

Lekka, przyjemna, szybko się czyta. Klimaty nordyckiej mitologii są ciekawe i bardziej oryginalne. Nie czytałam wielu książek w tej tematyce. Sympatyczni bohaterowie i sporo zabawy z czytania. Bardzo "filmowa" akcja.

Dodaj cytat z książki Wilki Lokiego