Laleczka

Okładka książki Laleczka Susan Elizabeth Phillips
Okładka książki Laleczka
Susan Elizabeth Phillips Wydawnictwo: Amber Seria: Wszystko dla Pań literatura piękna
Wszystko dla Pań
Glitter Baby
Amber
2001-01-01
2001-01-01
Piotr Maksymowicz
romans

Nikt już nie pisze takich powieści.
Rok pierwszego wydania tej książki to 1987 i widać to w każdym calu. Ale ja lubię właśnie taki klimat. Lubię historie, w których kobiety odnoszą sukces w zdominowanym przez mężczyzn świecie. Nie tracą przy tym swojej kobiecości, niewinności i delikatności.
To hart ducha, determinacja i inteligencja sprawiają, że bohaterki dają sobie rade z wszelkimi przeciwnościami losu.
Niestety muszą one przetrwać wiele ciężkich chwil. Muszą dumnie stać z podniesioną głową, gdy niepokonani mężczyźni obrzucają je obelgami, aby potem przyjąć gorące przeprosiny.
Wolę identyfikować się właśnie z tymi bohaterkami, niż z kobiecymi postaciami kreowanymi w obecnie popularnych powieściach, które udają twardzielki, przeklinają, nie mają szacunku do samych siebie, a i tak w finale opowieści dają się zdominować jakiemuś typowy spod ciemnej gwiazdy.
Wspaniałym dla mnie doświadczeniem było przeczytanie historii rodziców bohaterki powieści "Nikt mi się nie oprze", którą czytałam nie tak dawno. Często mi się zdarza wybieranie lektur niezgodnie z ich kolejnością, ale to nie szkodzi. Z wielkim sentymentem czytałam epilog, w którym pojawia się dwuletnia Meg. To było na prawdę wzruszające.

Nikt już nie pisze takich powieści.

Ciekawa, ukazująca zakłamany świat filmu i mody. Tylko jedna postać mnie nieziemsko irytowała a mianowicie Belinda - matka Fleur. Momentami miałam ochotę wyciągnąć ją z kartek książki i udusić. Jej głupota była porażająca. Niestety jak widać do ostatnich stron - nieuleczalna. Mimo to polecam.

Bardzo przyjemny romans, w sam raz na lato. Lekko i szybko się czyta. Jest to literatura z typu "dla kobiet romantycznych". Polecam mało wymagająca od czytelnika:)

Bardzo przyjemna i lekka lektura. Historia trochę naiwna, ale postać głównej bohaterki jest ciekawie skonstruowana i skutecznie zachęca do czytania.

Fajny romans, który wciaga od pierwszych stron. Czytało się miło i bardzo przyjemnie. Główni bohaterowie mają ciekawe, bardzo różne osobowości. Akcja toczy się szybko i zaskakująco. Polecam:)

Jedna ze słabszych książek Susan. Nie spodobał mi się trojkat matka córka i ten sam kochanek.

• Romans
  • Przeczytane 2009