Wyścig po miłość

2012-06-27
2012-06-27
Dorota Stadnik
miłość sport

Gdy sięgała po “Wyścig po miłość” byłam pewna, że ta książka za nic w świecie nie przypadnie mi do gustu. Spodziewałam się naiwnego romansu z mało rozgarniętą bohaterką. Jednak, gdy zaczęłam czytać nie mogłam ukryć swojego zaskoczenia.
Abby Rogers to młoda kobieta, która prowadzi od niespełna dwóch lat własną firmę zajmującą się projektowaniem stron internetowych. Miewa okresy, gdy dba o linię, ale szczerze nienawidzi wszelkiej aktywności fizycznej. Jednak, gdy atrakcyjny trener o imieniu Oliver zachęcą ją do dołączenia do Klubu Biegaczy - Abby zgadza się bez zastanowienia. Niestety jednak już na pierwszym treningu dochodzi do upokorzenia spowodowanego tym, że przeceniła swoje własne możliwości. Po tym wszystkim Abby zarzeka się, że już nigdy tam nie wróci. Wtedy jednak jej najlepsza pracownica Heidi ogłasza jej bardzo złą wiadomość. Wiadomość, która odmieni jej życie na zawsze.
Już od pierwszych stron książka przypadła mi do gustu. Przede wszystkim nie dostałam zapatrzonej w siebie idealnej bohaterki, która na dodatek miała idealną figurę. Spotkałam Abby, z którą mogłam się utożsamić, bo ona tak jak ja ma awersję do ćwiczeń i nie ma idealnej figury, a na jej nogach znajduje się cellulit. To pomogło mi zapałać do niej sympatią. Abby wraz ze mną pokonywała swoje słabości.
Podobało mi się, że nasza główna bohaterka jest świetną przyjaciółką. Gdy Heidi oznajmiła jej złe wieści nie opuściła jej a wręcz przeciwnie - zaczęłą działać. Dla swojej najlepszej przyjaciółki Jess również zawsze miała czas i nie oceniała jej. Była przy niej w najtrudniejszych momentach życie, w które Jess wpakowała się sama. To, co mnie denerwowało w Abby to podejście do matki oraz rozstania jej rodziców. Z góry założyła, że to była fanaberia jej matki. Nie znając sytuacji (rodzice celowo nie zdradzili jej szczegółów) w jakiej doszło do rozpadu małżeństwa wydała wyrok.
Książka pokazuje nam wiele wątków. Od małżeńskiej zdrady, fatalnego zauroczenia czy na trudnej chorobie kończąc. Pokazuje nam, że nie można oceniać nikogo poprzez pryzmat wyglądu ani naszych wyobrażeń o danej osobie. Każdy człowiek jest wartościowy i mimo popełnionych błędów może się zmienić i dostrzec to, co najważniejsze.
Naprawdę dobrze spędziłam przy niej czas. Może momentami nie mogłam się doczekać, aż akcja odrobinę przyśpieszy, ale w finalnym rozrachunku książka bardzo mi się podobała.
"- A co do zastanawiania się nad swoimi uczuciami, to zupełnie naturalne po tylu wspólnych latach. Wierz mi. Dzisiaj oczekujemy doskonałości, ale nikt nie jest doskonały. Chcemy żeby ekscytacja, dreszcz emocji i pożądanie odczuwane na początku trwały wiecznie. Ale nie trwają. Nie mogą. To, że po dziesięciu latach nie miękną ci kolana na czyjś widok, nie znaczy, że powinnaś przestać go kochać." ~ Jane Costello, Wyścig po miłość, Warszawa 2012, s.186.

Jeśli szukacie lekkiej, zabawnej a zarazem wciągającej historii to ta książka jest idealna.
Opowiada o perypetiach Abby Rogers, która zakochuje się w pewnym trenerze. Żeby zwrócić
na siebie uwagę decyduje się na udział w Klubie Biegacza. Ta decyzja nie okazuje się dobrym
posunięciem. Ona jednak nie poddaje się. Dodatkowo postanawia ona pomóc swojej
koleżance i bierze udział w maratonie.

Czy można pomylić zauroczenie z miłością?
Czy miłość naprawde jest bliżej niż myślimy i jej nie zauważamy?

Uważam, że warto przeczytać tę książkę. Jest to jednocześnie zabawna, urocza i dająca wiele przemyśleń książka.
Pokazująca, że nie warto oceniać kogoś na podstawie naszych przewidywań. Każdy człowiek wart jest tego, aby dać się poznać i wysłuchać jego historię. Serdecznie polecam!

posunięciem. Ona jednak nie poddaje się. Dodatkowo postanawia ona pomóc swojej
koleżance i bierze udział...

Książka z serii - dość lekko czytam i szybko zapominam. Prosta, dość przyjemna i niewymagająca zbytniego myślenia - w sam na leniwe popołudnie aby zapomnieć o wszystkim, by i nieco się "odmóżdżyć". Jeśli szukacie takiej książki możecie sięgnąć, jednak jeśli od literatury wymagacie czegoś więcej: przesłania, głębi, tego aby zmusiła Was do refleksji i została z Wami na dłużej - odradzam. tego tutaj nie znajdziecie. To typowe czytadło i nic więcej.

Nie spodziewałam się tak świetnej historii za 10zł! To moja pierwsza przeczytana powieść tej autorki - na pewno jej nie zapomnę, a chętnie przeczytam resztę jej biblioteczki.
Zabawna, wzruszająca, pełna zwrotów historia Abby, którą otaczają rodzice, przyjaciele, pracownicy, znajomi... dla każdego jest miejsce w jej wielkim sercu, każdy coś znaczy.
Gorąco polecam.

Gorąco polecam.

Abby, to kobieta biznesu, prowadzi własną firmę, od jej założenia, jej forma fizyczna zeszła na drugi plan. Jednak za namową przyjaciółki postanawia dołączyć do Klubu Biegacza. Na pierwszym treningu dostaje niezły wycisk i świadkiem jej upokorzenia jest przystojny nieznajomy (którego niedawno niemal nie przejechała autem),zamierza więc zrezygnować z treningów. Jednak wtedy Heidi, pracownica, ma dla niej pewne złe wieści, które zmieniają perspektywę i decyzję Abby.

„Wszystko blednie w obliczu jej dramatu.”

Abby jest pewna jednej rzeczy: chce się podjąć biegu w maratonie i chce pomóc Heidi. Ale czy chcieć to móc i czy pójdzie to łatwo? Jak się pewnie domyślacie, nie będzie to prosta ścieżka, bohaterka przeżyje chwile załamań, wzloty i upadki, momenty dumy, wstydu i porażki. Komplikuje się też jej życie uczuciowe, Abby jest zauroczona pewnym przystojnym trenerem, ale czy to na pewno miłość i czy ktoś inny przypadkiem nie skradł jej serca?

„Wyścig po miłość” okazał się wbrew moim obawom przyjemną, a nawet przynoszącą chwile zastanowienia nad życiem lekturą. Jest kilka zabawnych momentów, kilka poważnych, także pewne tajemnice przestają być tajemnicami. Abby okazała się upartą osobą, pełną zarówno wad jak i zalet, która stara się podołać własnym wyzwaniom i odnaleźć w poplątanym życiu uczuciowym. Polecam fanom czytania o potyczkach życiowych, wartości przyjaźni i miłości.

"Niczego w życiu nie byłam bardziej pewna."

Jestem już po tej lekturze, a miło się zrelaksowałam i uśmiałam jest to miła,sympatyczna powieść,,strasznie polubiłam Abby główną bohaterkę jest to wspaniała, ciepła osoba bierze udział w klubie biegacza, żeby pomóc przyjaciółce Heidi chorej na stwardnienie rozsiane,,ofiaruje jej pomoc i zbiórkę pieniężną na ten szczytny cel.
Przejmująca, wzruszająca książka o miłości, o poświęceniu...i przyjaźni.
Cudowna powieść chwyta za serce!!!!

Przejmująca, wzruszająca książka o miłości, o...

Reasumując chcę Was poinformować, że jeżeli szukacie niezobowiązującej powieści na lato, to właśnie Wyścig po miłość do niej idealnie się kwalifikuje. Jest jedną z lepszych obyczajówek, które pochłania się w mgnieniu oka. Nie dość, że wzbudza w nas emocje, to nie jest bez sensu, jak co poniektóre obyczajówki. Komu polecam? Oczywiście wszystkim tym, którzy chcą sobie zrobić przerwę. Którzy chcą się zrelaksować. Którzy nie mają planów na wieczorną książkę, w letni wieczór. Ta będzie dobrze pasować, gwarantuję Wam to.

Bridget Jones ma konkurencję. A do tego lepiej się czyta. Jesteś smutna? Potrzebujesz relaksu? Nie zastanawiaj się. Kup, bądź wypożycz, bo warto przeczytać.

Świetna książka ❤

Świetna książka ❤

Abby dziewczyna trochę roztrzepana zamiast ćwiczeń woli zjeść babeczkę (mam tak samo).

Zrelaksowałam się, a także miło spędziłam czas z Abby i jej przyjaciółmi. Uświadomiła mi że nie wolno się poddawać tylko trzeba dążyć do celu sobie wyznaczonego.

• 2015
  • 2015
  • 2016

Dodaj cytat z książki Wyścig po miłość