Pasażer do Frankfurtu

Agatha Christie Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Seria: Agatha Christie: Kolekcja Kryminałów kryminał, sensacja, thriller
Passenger to Frankfurt
Passenger to Frankfurt
kryminał, sensacja, thriller
2015-06-04
Anna Pełech, Leszek Śliwa
Agatha Christie: Kolekcja Kryminałów
Agatha Christie kryminał

Tak jak uwielbiam kryminały Christie, tak powieści szpiegowskie w jej wydaniu zazwyczaj mnie nie porywają. Jedna z jej nasłabszych książek

Książka inna od wszystkich. Nie ma morderstwa, śledztwa inspektora i alibi. Miejscami bardzo ciekawa a miejscami zupełnie przeciętna.

Moje zamiłowanie do literatury rozbudziło się na dobre właśnie dzięki kryminałom Agaty Christie i mam do tych utworów bardzo duży sentyment. Uważam, że Christie była autorką jedyną w swoim rodzaju i powątpiewam czy kiedykolwiek powstaną książki z tego gatunku dorównujące tym niezwykle klimatycznym utworom tejże autorki. I chociaż kryminały spod jej pióra są absolutnie...

Na lotnisku we Frankfurcie utknęła grupa pasażerów pewnego lotu, do Londynu przez Genewę. Warunki atmosferyczne zmusiły załogę do powrotu na niemieckie lotnisko. Pasażerowie lecący do Londynu mieli stamtąd polecieć lotem bezpośrednim, natomiast osoby udające się do Genewy miały czekać na poprawę warunków i wyruszyć natychmiast, gdy tylko się przejaśni. Jednym z...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Zaczyna się ciekawie i na początku nawet wciąga. Ale nagle jakby autorka traci początkowy pomysł i z kryminału robi się polityczne science-fiction drugiej klasy. Przeciętna lektura.

Początek zapowadał się bardzo ciekawie. Im więcej stron, tym większe rozczarowanie. Ocena jest wyższa, ponieważ sprawnie się czyta.

Zaczęło się intrygująco, lecz im dalej w las....tym ciemniej.....potem jest już nijako, nudno. Christie pompuje balon niedopowiedzeniami, stwarza coś w rodzaju political fiction, posługuje się domysłami jakie ludzie tworzyli po zakończeniu drugiej wojny światowej, i rzecz jasna te domysły, legendy tworzą ludzie do dziś. Nic się nie zmieniło. Jednak zakończenie rozczarowuje....

Bez Poirota, bez Panny Marple a intrygująco, zaskakująco, świetnie.
O fabule nie powiem nic poza tym, że poznać warto, bo pod płaszczykiem kryminalno-szpiegowskiej historii kryje się bardzo ważny temat.

Pani Agatha Christie potrafi czytelnika zaskoczyć, swoją drogą.
Ale to w końcu żadna tajemnica ;-).
Mnie się podobało.
Polecam.

To najsłabsza książka Agathy Christie jaką do tej pory udało mi się przeczytać. Bardzo chaotyczna, z mało interesującymi postaciami i nużącą fabułą. Mimo, że porusza dość ważny temat, to ja nie potrafię w niej znaleźć nic wartego uwagi. W pewnym momencie odniosłam wrażenie, że sama autorka pogubiła się w swoim pomyśle i kolejne strony zapełnia bez większego przekonania.

Sir Stafford Nye to specyficzny dyplomata, jako Brytyjczyk bezbłędnie posługuje się sarkazmem, niejednokrotnie wyśmiewając coś, co nie powinno być wyśmiane. Jak sam uważa - życia nie powinno się brać na serio.

Jest już starszym mężczyzną i w jego życiu brak rozrywki i adrenaliny. Podczas służbowej podróży samolotem taka atrakcja trafia mu się sama. Sir Stafford postanawia...

1 275
  • Agatha Christie