Pajęczyna

Agatha Christie Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Seria: Agatha Christie: Kolekcja Kryminałów kryminał, sensacja, thriller
Spider's Web
Spider's Web
kryminał, sensacja, thriller
2015-07-16
Anna Bańkowska
Agatha Christie: Kolekcja Kryminałów

Bardzo ciekawe opowiadanie. Akcja pod koniec zmienia się diametralnie, nie spodziewałem się takiego przebiegu sprawy.
Opowiadanie na jeden wieczór.
Polecam :)

Świetna rozrywka.

Książka, którą się czyta niezwykle przyjemnie. Idealna na leniwy dzień. Lektura, która zaskakuje swoim zakończeniem i prowadzeniem akcji. Polecam!

Książka "Pajęczyna" jest autorstwa Charlesa Osborne'a, który na podstawie sztuki teatralnej stworzonej przez Agathe Christie postanowił napisać w roku 2000 książkę.

Historia skupia się wokół kobiety imieniem Klarysa, która w przeszłości chciała być aktorką i ma do tego talent. Potrafi wymyślać niesamowite historię. Problem w tym, że nikt jej nie chce wierzyć gdy mówi...

Ciekawa czarna komedia z morderstwem w tle. Sporo bohaterów, narkotyki, dom wynajmowany za grosze i bajki opowiadane przez Klarysę.
Przeczytałam ją za jednym razem, idealna lektura na wieczór. Polecam

W spokojnej rezydencji Państwa Hailsham-Brown pani domu odkrywa trupa - i to osoby, której najmniej mogła się tam spodziewać. Co on tam robił? Kto go zabił? Nie ma czasu na myślenie, trzeba działać - wkrótce ma dojść do ważnego spotkania na szczeblu politycznym w domu Państwa Hailsham-Brown, a ta sytuacja wywoła skandal. Wtajemniczając kilku swoich znajomych próbują pozbyć...

Cokolwiek czytam Agathy Christie, sprawia mi dużą przyjemność i relaksuje. Tym razem było podobnie. „Pajęczyna” nieduża pozycja, którą przeczytałam bardzo szybko i dla relaksu właśnie.

Mimo bardzo ograniczonego terytorialnie miejsca opowieści, jednego salonu w starej, angielskiej rezydencji i kilku osób, akcja zaciekawia, pobudza wyobraźnię ...

Osiemnastowieczna rezydencja, dziewięć osób i... i nagle pojawia się trup.
Zaletą tej książki jest to, że do samego końca nie wiemy kto tak naprawdę zabił.
Misternie skonstruowana fabuła i wybornie oddane postaci tamtych czasów.
Dobry, lekki, wciągający kryminał, przyprawiony humorem typowym dla Agathy Christie.

Książka ta to krótki, przyjemny kryminał do pochłonięcia w jeden wieczór. Pomimo zbrodni bardziej kojarzy mi się z sielskim popołudniem, być może przez scenerię, w której to się dzieje oraz główną bohaterkę, której drobne żarty, kłamstewka i intrygi (w dobrej wierze oczywiście) nadają ton całej opowieści.

Nie wiem czy to zasługa informacji z okładki, ale czytając wyobrażałam sobie akcję rozgrywaną na deskach teatru. I to jeszcze bardziej umiliło mi czytanie :)

Zabawna i zaskakująca.
Polecam.