Szkoła latania

Sylwia Trojanowska Cykl: Szkoła latania (tom 1) literatura piękna 286 str.
Videograf
literatura piękna
literatura polska obyczajowa

Videograf
literatura piękna
literatura polska obyczajowa

Kup książkę

Sięgnęłam po tę pozycję, bo zaciekawiło mnie jak można stać się asertywnym w trakcie odchudzania. Okazało się to bardzo złożone. Na pewno warto polecić ze względu na postać zasadniczej ale bardzo pozytywnej Penelopy.

Nie lubię literatury młodzieżowej. Nie przepadam za nastoletnimi bohaterami w książkach. Lubię jednak Sylwię Trojanowską i stwierdziłam, że spróbuję. Kupiłam tylko pierwszy tom, bo jednak byłam przekonana, że na jednym się skończy. Wszak to nie moja bajka. Okazało się jednak, że widocznie ja nie lubię kiepskiej literatury młodzieżowej i nie przepadam za słabo napisanymi...

Książka, która mnie poruszyła i zmusiła do refleksji. Historia może trochę trywialna, ale czy napewno nie mogła się wydarzyć?

Książka może nie została napisana jakimś wybitnym językiem, ale poruszony problem otyłości u nastolatków i walki z nim bardzo mnie ujął.

Byla to mila odmiana po tych wszystkich kryminalach i thrillerach, ktore przeczytalam od poczatku tego roku. Taka opowiastka raczej dla nastolatek, a jednak mnie ponad 30-letnia kobiete zaciekawila na tyle mocno, ze nie moglam sie od niej oderwac.
Glowna bohaterka ma na imie Kasia i jest przesympatyczna osoba. Jej najwiekszym zmartwieniem jest spora otylosc, gdyz...

Chyba każdy miał w życiu epizod z dietą odchudzającą. I każdy wie jak trudno jest się zmobilizować. I tak było w przypadku Kaśki Laski, a w jej przypadku zobowiązuje także nazwisko. Dziewczyna podejmuje walkę i trafia na terapię do Penelopy i do "Szkoły latania". Kasi kibicuje mocno jej mama oraz przyjaciółka Zosia.
"Szkoła latania" to miejsce, gdzie potrzebujący pomocy...

Taka sobie powiastka która może być dla niektórych nastolatek super motywująca jeśli chodzi o zmianę w swoim życiu zarówno na ciele jak i na duchu. Dla bardziej dojrzałych Pań raczej nudy na pudy :D

Książka jest według mnie prawdziwą ucztą emocjonalną. Warta przeczytania powieść obyczajowa, która pokazuje realia "zrzucania wagi" a także łączy z nim liczne wątki poboczne i pokazuje ich wpływ na samo odchudzanie - rodzina, relacje z otoczeniem, siła charakteru.

Motywacyjna książka,która opisuje niezbyt fajne życie otyłej Kasi Laski. Postacie są realistyczne m.in ciotka Matylda i jej groteskowe zachowanie, które u niektórych występuje i jej obsesyjność względem wizerunku bratanicy- uważa rodzinną otyłość za okaz zdrowia i w przypadku kobiet, piękna.

Na półkach: , , , , ,

Bardzo fajna książka o borykaniu się 18 letniej Katarzyny z nadwagą.
Wytrwałością i konsekwencją można osiągnąć wymarzoną figurę,
a na dodatek, gdy u boku pojawi się wymarzony mężczyzna, to dopiero jest motywacja!
Książkę szybko się czyta i relaksuje przy czytaniu.

Dyskusje

• Chcę w prezencie