Szkoła latania

Sylwia Trojanowska Wydawnictwo: Videograf Cykl: Szkoła latania (tom 1) literatura piękna
Videograf
literatura polska obyczajowa
Szkoła latania (tom 1)
literatura piękna
literatura polska obyczajowa

Historia motywuje, napawa optymizmem. Pozostanie w waszych głowach przez długi czas. Polecam!

"Szkoła latania" była moim pierwszym spotkaniem z twórczością Sylwii Trojanowskiej i to ładnych kilka lat temu. Od razu też sięgnęłam po drugi tom. Zarówno pierwsza, jak i druga część wciągnęły mnie i przeczytałam jedną po drugiej.

Książki poruszają ważne i - niestety -nadal aktualne problemy tj.: problem otyłości wśród młodzieży i walki z nią, który stanowi główny trzon...

Ksiązka przeczytana w ramach wyzwania. Opowieść, która mnie nie porwała i wątpię aby zapadła w mojej pamięci. Szczerze? Nie specjalnie przypadła mi do gustu. Miejscami jest infantylna, innym razem niedorzeczna, fantazyjna, "dziwna".. nie było tego "flow", jednak być może jej treść jakoś podniesie na duchu niepewne siebie nastolatki

Nie miałam nic pod ręką do czytania wiec zabrałam się za tę książkę. Może nie jest to dzieło godne zapamiętania, ale czyta się szybko i nawet jeśli rozterki nastolatki są dla nas zbyt błahe to warto przeczytać by wiedzieć z czym może zmagac się dzisiejszą młodzież.

Sięgnęłam po tę pozycję, bo zaciekawiło mnie jak można stać się asertywnym w trakcie odchudzania. Okazało się to bardzo złożone. Na pewno warto polecić ze względu na postać zasadniczej ale bardzo pozytywnej Penelopy.

Nie lubię literatury młodzieżowej. Nie przepadam za nastoletnimi bohaterami w książkach. Lubię jednak Sylwię Trojanowską i stwierdziłam, że spróbuję. Kupiłam tylko pierwszy tom, bo jednak byłam przekonana, że na jednym się skończy. Wszak to nie moja bajka. Okazało się jednak, że widocznie ja nie lubię kiepskiej literatury młodzieżowej i nie przepadam za słabo napisanymi...

Książka, która mnie poruszyła i zmusiła do refleksji. Historia może trochę trywialna, ale czy napewno nie mogła się wydarzyć?

Książka może nie została napisana jakimś wybitnym językiem, ale poruszony problem otyłości u nastolatków i walki z nim bardzo mnie ujął.

Byla to mila odmiana po tych wszystkich kryminalach i thrillerach, ktore przeczytalam od poczatku tego roku. Taka opowiastka raczej dla nastolatek, a jednak mnie ponad 30-letnia kobiete zaciekawila na tyle mocno, ze nie moglam sie od niej oderwac.
Glowna bohaterka ma na imie Kasia i jest przesympatyczna osoba. Jej najwiekszym zmartwieniem jest spora otylosc, gdyz...

Chyba każdy miał w życiu epizod z dietą odchudzającą. I każdy wie jak trudno jest się zmobilizować. I tak było w przypadku Kaśki Laski, a w jej przypadku zobowiązuje także nazwisko. Dziewczyna podejmuje walkę i trafia na terapię do Penelopy i do "Szkoły latania". Kasi kibicuje mocno jej mama oraz przyjaciółka Zosia.
"Szkoła latania" to miejsce, gdzie potrzebujący pomocy...

Dyskusje

• Chcę w prezencie