Ósmy kolor tęczy

Videograf
2016-02-15
2016-02-15
dorosłość tajemnice uczucie

Piękna, wzruszająca historia o miłości, o walce z przeciwnościami rzucanymi nam pod nogi przez los, o walce ze swoimi własnymi słabościami. Wspaniała powieść dająca do myślenia i poruszająca trudne tematy związane z utratą bliskiej osoby, z utratą wzroku, odnajdowaniu się w nowej sytuacji i uczenia życia na nowo. Zdecydowanie warto sięgnąć po ten tytuł, jeśli lubi się takie tematy. Książkę czyta się bardzo szybko dziekki lekkości, z jaką została napisana, mimo zawartych w niej tak wielu ciężkich tematów. Polecam 😍😊

Lilka to młoda dziewczyna, która pięć lat temu wskutek wypadku straciła wzrok. Dzisiaj jest u progu dorosłości, można powiedzieć, że pogodziła się ze swoim losem. Na jej drodze staje jednak Tomek i wtedy wszystko się zmienia. Chłopak na nowo przypomina jej, jak czerpać radość z życia.

Na pozór lekka i przyjemna lektura, skrywa w sobie jednak pewną głębię. Cudowna, ciepła i pełna emocji. Przyjaźń, miłość, ale też ból i łzy. Pokazuje, że zawsze trzeba walczyć, mieć nadzieję i nie poddawać się.
Martyna Senator świetnie pokazuje świat Lilki, jej problemy i uczucia. W idealny sposób pozwala zrozumieć jej życie.
Książkę miałam okazję odsłuchać w formie audiobooka, wielkie brawa dla lektorki, która idealnie przekazała wszystkie emocje bohaterów i oddała atmosferę.

To pierwsza pozycja autorki, którą przeczytałam i na pewno kiedyś jeszcze sięgnę po pozostałe. 😊

Przepiękna historia!

Przepiękna historia!

O miłości młodej pary. On super przystojny ona niewidoma. Czy ta miłość ma racje bytu? koniec tak zaskakujący że aż nie do uwierzenia lekki szok czy pozytywnie ta historia się zakończy? Przeczytaj a się przekonasz

Jedna z najlepszych książek jaką czytałam 🧡
Lekka, szybko się czyta, ciekawa fabuła i świetni bohaterowie! 😍
Pierwszy raz czytałam książkę w której główna bohaterka jest niewidoma. Dzięki temu poznajemy trudności z jakimi spotykają się takie osoby. W pewnych momentach byłam pełna podziwu dla Lilki np. gdy obliczała w pamięci wszystkie ciężkie zadania z matematyki, wiedziała jak szybko poruszać się po domu. W książce przedstawiona jest też piękna miłość i poświęcenie dla drugiej osoby.
"Ósmy kolor tęczy" to pozycja, która wiele mnie nauczyła i zdecydowanie jest warta przeczytania. Serdecznie polecam!
@sylwiaczyta

Jedna z najlepszych książek jaką czytałam 🧡
Lekka, szybko się czyta, ciekawa fabuła i świetni bohaterowie! 😍

Bardzo ciekawa i intrygująca historia miłosna. Były fajerwerki ale też upadki od, których łza zakręci się w oku. Za miłosnymi zalotami skryły się też tajemnice, które nie są takie oczywiste a przynajmniej dla mnie nie były.

Taki średniaczek. Można poczytać, ba, nawet można miło spędzić przy niej czas a nawet zapłakać w jakimś momencie. Jednak nie jest to książka, która zostaje z nami na dłużej. Do przeczytania i zapomnienia.

Pięć lat temu Lilka straciła wzrok w wypadku samochodowym, a jej mama umarła. Teraz dziewczyna musi mierzyć się z otaczającym ją światem, jednak nie jest sama, gdyż oprócz taty ma kochającą babcię oraz troskliwą starszą siostrę, Klaudię. Lilka uczy się do matury w domu, ale jej nauczyciel fizyki rezygnuje z udzielania korepetycji. Na jego miejsce wkracza Tomek, przyjaciel jej siostry i jej koleżanki, Patrycji. Mogłoby się wydawać, że to przypadek, ale czy na pewno? Przekonajcie się sami.
Książkę czyta się lekko i przyjemnie. Martyna Senator naprawdę dobrze opisała świat z perspektywy osoby niewidzącej i dzięki tej powieści można się przekonać, że utrata wzroku to wcale nie koniec świata. Wystarczy tylko wydobyć z życia to co najlepsze.
Zdaję sobie sprawę, że to może brzmieć dość osobliwie, ale cenię tę książkę za to, że główna bohaterka właśnie to sobie uświadamia. Zaczyna szanować dar, który otrzymała w przeciwieństwie do jej matki.
Naprawdę mądra i wzruszając opowieść, pełna dobrego humoru.

Cudowna książka, pełna emocji.
Młoda ,dziewczyna traci wzrok w wypadku ,ale nie traci chęci życia . Rodzina i przyjaciele są przy niej. A potem pojawia się ON.. I co dalej.. Nie odbiorę Wam przyjemności poznawania losów bohaterów " Ósmy kolor tęczy "
Ta książka daje nadzieję, porywa ogromem emocji ,wzruszeń . Czytając ją chcecie więcej i więcej.

Cudowna książka, pełna emocji.

10/10
Moja ulubiona ksiazka autorki.
Historia nastoletniej Lilki, ktora w wypadku samochodowym stracila wzrok. Piekna historia. Polecam, bo warto.

10/10
Moja ulubiona ksiazka autorki.