A potem przyszła wiosna

Okładka książki A potem przyszła wiosna Agnieszka Olejnik Patronat LC
Okładka książki A potem przyszła wiosna
Agnieszka Olejnik Wydawnictwo: Czwarta Strona literatura obyczajowa, romans

Oficjalne recenzje i

Kobieca siła

Link do recenzji

907 21 25

Bardzo lubię książki Agnieszki Olejnik , dlatego być może mam zbyt wysokie oczekiwania wobec Autorki.
Niestety ta lektura rozczarowała mnie.
Nuda, mało realne sytuacje życiowe , rozwleczone wątki nic nie wnoszące do dalszej akcji , np. szczegółowy opis Suki i jej perypetii zdrowotnych.
Słowem - bardzo słaba książka i wielkie rozczarowanie.

Niestety ta lektura rozczarowała mnie.
Słowem - bardzo słaba książka i wielkie rozczarowanie.

"... za rogiem może na nas czekać coś, na co nie liczymy, czego się nie spodziewamy i w co nie wierzymy".
Wiosna chyba każdemu z nas kojarzy się z czymś nowym, świeżym, ale przede wszystkim z budzeniem się do życia. Tak jest w przypadku głównej bohaterki. Pola Gajda, bo o niej mowa, to popularna aktorka, która przechodzi załamanie nerwowe, po tym jak dowiaduje się o zdradzie ukochanego.
Pola trafia do domu Konrada i jego ojca. Początkowo z dziewczyną nie ma żadnego kontaktu. Jednak z biegiem czasu Pola odnajduje sens życia. Ale czy demony przeszłości pozwolą jej cieszyć się życiem i czy faktycznie czas leczy rany?
Książka "A potem przyszła wiosna" to historia dziewczyny mocno skrzywdzonej przez los. Pola ma za sobą traumy, z którymi nie może sobie poradzić. Ale przede wszystkim jest to książka, która niesie nadzieję i pokazuje, że po burzy zawsze wychodzi słońce.

Pola Gajda jest popularną aktorką, mógłby się wydawać, że ma wszystko, jednak to tak naprawdę tylko pozory. Kobieta zmaga się z zaburzeniami odżywiania i brakuje jej pewności siebie. Za Polą ciągle podążają paparazzi, jeden z nich ujawnia w mediach zdradę jej ukochanego, wtedy kobieta przeżywa załamanie nerwowe. Próbuje nawet kilkukrotnie popełnić samobójstwo, jednak za każdym razem ratuje ją pewien mężczyzna. Czy kobieta pokona swoje demony? Czego tak naprawdę potrzeba żeby uzdrowić ciało i duszę?

To już moje kolejne spotkanie z twórczością @agnieszkaolejnik, bardzo lubię historię przedstawiane przez autorkę, wielokrotnie mogłam z powodzeniem utożsamić się z bohaterami, których wykreowała. Podoba mi się to, że Pani Agnieszka za każdym razem porusza ważne i ponadczasowe tematy, które mogą dotyczyć wielu z Nas, jednak nie wszyscy lubią lub boją się o nich mówić.
Jeśli chodzi o książkę "A potem przyszła wiosna" to tutaj mamy bardzo ciekawa, ogromnie poruszająca i wciągającą historię. Od pierwszych stron śledziłam losy Poli z zainteresowaniem i byłam ciekawa co przyniesie jej jeszcze los, jakie trudności będzie musiała pokonać. Mógłby się wydawać, że życie celebryty jest usłane różami, nic bardziej mylnego... To wieczna gonitwa za sławą, byciem pięknym, byciem najlepszym.. na przykładzie głównej bohaterki widzimy, że często odbija się na psychice i życiu takich osób. Kobieta w przeszłości doświadczyła tak wielu traum, bólu i cierpienia, że chyba pseudonim artystyczny, zmiana otoczenia, były dla niej takim odcięciem się od tamtego życia. Warto wspomnieć, że książka jest napisana z perspektywy Poli oraz Konrada, więc możemy znacznie lepiej poznać tę postaci, dowiedzieć się co czują oraz myślą. Bardzo polubiłam główne postaci, ale również te drugoplanowe zasługują na uwagę, ponieważ wprowadzają do tej historii nutę nostalgii, empatii oraz czystego dobra.
Autorka w swojej powieści porusza takie tematy jak: alkoholizm, problemy w relacjach z bliskimi, zdrada, czy utrata dziecka, przez co ta historia staje się niezwykle emocjonalna, wzruszająca i poruszająca. To nie jest łatwa opowieść, ale na jej kartach dostrzegamy, że po burzy zawsze wychodzi słońce, należy być tylko cierpliwym. Z pewnością historia Poli i Konrada zmusza do refleksji i zastanowienia się czego oczekujemy od życia i co jest w nim najważniejsze. Moja ocena to 8/10

1989

Tytuł książki jakoś mnie nastroił aby sięgnąć po książkę Agnieszki Olejnik. Początek może niezbyt wciągający ale się rozkręciła, porusza trudne tematy jak depresja, bulimia.. Pola Gajda znana jest głównie z bycia aktorką i celebrytką, wiecznie na "świeczniku " plotkarskich pism.. ma ona szczęście spotkać na swojej drodze dobrych ludzi, którzy szczerze chcą jej pomóc ..książkę dobrze się czyta.

Nie jest to powieść, która porywa i urzeka od pierwszej strony. Na początku trudno było mi zagłębić się w jej lekturę i przyznam, że momentami mnie nudziła.
Autorka niespiesznie i stopniowo wprowadza czytelnika w świat bohaterów i z każdą stroną coraz bardziej odsłania ich historie.
Fabuła jest wielowątkowa i w miarę rozwoju akcji staje się coraz bardziej intrygująca i zaskakująca.
Nie jest to wbrew pozorom powieść łatwa. Poruszono w niej wiele ważnych i trudnych tematów, jak depresja, alkoholizm, utrata dziecka, trudne relacje rodzinne, czy ciemne strony sławy.
Historia Poli zmusza też do refleksji, co jest w życiu najważniejsze, że czasem odnajdujemy szczęście tam, gdzie się go nie spodziewamy.

Za mną kolejna książka mentorki i wielkiego talentu pióra, Agnieszki Olejnik.

Ostatnio miała miejsce premiera wznowienia książki pt. "A potem przyszła wiosna".

Autorka nakreśliła i rozrysowała ciekawą historię ale jednocześnie sięgnęła po trudny temat, mianowicie kwestie choroby jaką jest depresja tak jak i zaburzanie odżywiania.

Temat ważny, bo co raz więcej osób choruje na depresję w naszym kraju, w każdym wieku i niezależnie jaki wykonujesz zawód.

Na początku ciężko było mi się wczuć, wgryźć w fabułę, ale z kolejną stroną jest co raz lepiej,gdy poznajesz bliżej bohaterów, spoglądasz na nich z boku i przechodzisz przez chorobę razem z bohaterką.

Cienie i blaski celebrytki- aktorki serialu, oraz paparazzi splotą się w jedną wspólną drogę, zazwyczaj jest to wojenna ścieżka ale jak będzie tym razem?

Autorka zaaranżowała, skonstruowała w perfekcyjny sposób historię walki z depresją głównej bohaterki, krok po kroku, jak również przedstawiła motor napędzający chorobę i jej objawy.

Doborowo dobrani, stworzeni bohaterowie, z tak zwanej krwi i kości. Jaką rolę odegrał w życiu głównej bohaterki starszy Pan, nawiedzona szeptucha oraz porzucona psinka?

Zachęcam do lektury i pamiętaj drogi czytelniku że nawet po najczarniejszej nocy nastaje nowy dzień.

Współpraca z Wydawnictwem Filia.

Za mną kolejna książka mentorki i wielkiego talentu pióra, Agnieszki Olejnik.

Temat ważny, bo co raz więcej osób...

Agnieszka Olejnik jest pisarką, której nie trzeba przedstawiać miłośnikom powieści obyczajowych. Myślę, że każdy, kto choć raz sięgnął po książkę autorki, chętnie zrobi to ponownie. Teraz jest ku temu okazja, ponieważ ukazało się wznowienie książki pt. „A potem przyszła wiosna”.
Autorka ukazuje historię Poli Gajdy, a właściwie Kasi Pietry zwykłej dziewczyny wychowanej w Bukach nieopodal Szczecina. Pola Gajda to już na potrzeby show biznesu, gdyż nasza bohaterka zostaje popularną aktorką. Do świata celebrytów dostała się dzięki roli w serialu „Wakacje za barem”. Jak to często bywa życie w błysku reflektorów ma nie tylko blaski, lecz również swoje cienie. Pola bowiem boryka się z zaburzeniami odżywiania. Aktorka ma również trudności z pewnością siebie. Niestety to nie koniec problemów kobiety. Te nasilają się, gdy pewien paparazzo ujawnia zdradę jej ukochanego. To jest prawdziwym ciosem dla Poli. Załamuje się, a w jej życiu pojawia się mrok, bez perspektyw na lepsze światło w przyszłości.

Agnieszka Olejnik zarysowała ciekawą historię, w której uświadamiamy sobie, że nie zawsze, to, co pokazuje świat celebrytów jest odzwierciedleniem w ich prawdziwym, prywatnym życiu. Autorka dotyka kwestii związanych z depresją, która dotyka coraz więcej osób. I nawet jeśli z ich twarzy nie znika uśmiech, to w domowym zaciszu zlewa się w grymasie wewnętrznego bólu. W show biznesie jest wiele takich przypadków. Często znani i lubiani są synonimem szczęścia, radości. Jednak ból istnienia wymazuje ten obraz na zawsze.
Agnieszka Olejnik stworzyła historię walki młodej kobiety próbującej wyjść z mroku ku światłu. Czy Pola zdoła przejść tę drogę? Czy czas zagoi rany, które krwawią w jej duszy? To trudna droga, lecz warto ją podjąć.
Historia zapisana na kartach powieści „A potem przyszła wiosna” jest motywatorem dla każdego, kto podejmuje tę samą walkę jaką toczy Pola Gajda – Kasia Pietra. I nie ważne, kim jesteś, jaki zawód wykonujesz – depresja może dotknąć każdego z nas. Ważne, aby podjąć walkę w uzdrowieniu swej duszy. Połową sukcesu jest wiara w to, że po burzy wychodzi słońce, a po nocy przychodzi dzień. A jeden dzień wystarczy, aby przeczytać książkę Agnieszki Olejnik, ponieważ „A potem przyszła wiosna” to książka, która czyta się sama. Wiecie, co mam na myśli!
Powieść ukazała się nakładem Wydawnictwa Filia

Na pewno nie będzie to moja ulubiona książka

Pomyśl na fabułę, bardzo dobry, ale wykonanie juz do mnie nie przemówiło

Cały czas bylam jakby obok tej książki, nie potrafiłam całkowicie wejść w jej fabułę i dać się porwać

Niby interesująco, niby ciekawie, a jednak czegoś mi brakowało. Trochę zbyt nudno, zbyt przegadana, ta powieść, nie polubiłam się z bohaterami, nie zżyłam się z nimi, książka pozostawia spory niedosyt.

Na pewno nie będzie to moja ulubiona książka

Pomyśl na fabułę, bardzo dobry, ale wykonanie juz do mnie nie przemówiło