Domofon

Zygmunt Miłoszewski Wydawnictwo: Grupa Wydawnicza Foksal Seria: Kolekcja: Nowa fala polskiego kryminału kryminał, sensacja, thriller
9788328020139
Grupa Wydawnicza Foksal
kryminał, sensacja, thriller
9788328020139
Kolekcja: Nowa fala polskiego kryminału

To było moje pierwsze spotkanie z autorem. Sceneria mało romantyczna, bo w pociągu relacji Hel – tekstu wiedziałam, że będzie nam z Miłoszewskim po drodze. Po pierwsze urzekł mnie sposób budowania postaci. Kilka z pozoru nieistonych informacji, zupełnie błahych szczegółów i voila, mamy bohatera jak żywego. Poza tym i tu też kolejny plus, Miłoszewski złośliwiec, bezlitośnie...

To pierwsza książka tego autora, jaką przeczytałam i jestem bardzo przyjemnie zaskoczona. Naprawdę wciąga - już dawno tak nie wsiąkłam w żadną powieść. Zakończenie też było zgrabne, spójne i "nieprzeciągnięte".
Z czasu studiów pamiętam okolice Warszawy opisane w książce - na szczęście nie na tyle dobrze, żeby przeszkadzały mi drobne nieścisłości, do których przyznał się...

Przyjemny horror inspirowany "Lśnieniem" Kinga, osadzony w typowym(?) polskim bloku. Przede wszystkim nie jest to jednak kryminał, czyli gatunek, z którym autor jest głównie kojarzony, dlatego jeśli oczekujesz realistycznego śledztwa, to nie jest książka dla ciebie.

Dużym plusem jest miejsce akcji. Zamiast wielkiego hotelu, mamy blok z wielkiej płyty. Jednocześnie sprawia...

Świetna książka, bardzo dobrze się ją czytało. Klimat bloku wykreowany w sposób mroczny, pełen tajemnic. Bardzo dobrze opisani bohaterowie. Cała historia wciąga do ostatniej strony. Polecam

Jakiś straszny horror to raczej nie jest. Dość ciekawa, oryginalna historia, jednak trochę miejscami przekombinowana. Niektóre wątki sprawiały wrażenie zapełniaczy stron, można byłoby bez nich się obejść. Mimo to dostarcza rozrywki lepiej niż serial na portalu streamingowym.

Pamiętam, że ta pozycja zryła mi banie.

Ciekawa fabuła, przypominająca mi nieco "Instytut" Jakuba Żulczyka. Tam również dochodzi do zamknięcia grupy osób w budynku, choć geneza nie ma podłoża nadprzyrodzonego.
Bohaterowie "Domofonu" są psychologicznie scharakteryzowani nieco podobnie do bohaterów "Lśnienia" Stephana Kinga, choć jednak nie aż tak głęboko i mrocznie.
Generalnie książkę oceniam dobrze. Przyjemnie...

"Wczesny " Miłoszewski, a jaki już świetny.

Rzadko spotykam się by polska książka z gatunku szeroko pojętego thrillera była tak dobrze napisana, by efekt grozy był realnie odczuwalny w trakcie czytania.

Fabuła na tyle uniwersalna, iż mogłaby wydarzyć się w każdym kraju, nie tylko w Polsce. Gdyby napisal ją autor np. amerykański byłaby już sfilmowana.

Wciągająca...

Kto by pomyślał, że w bloku mogą dziać się takie rzeczy! Do książki podszedłem niepewnie. Chyba bałem się zawodu. Jednak już po pierwszych stronach książki miło się zaskoczyłem. Na wielki plus świetnie opisani bohaterowie i klimat książki.

Bardzo dobrze napisana książka! Bieg wydarzeń, momentami bardzo zaskakujących i nieprawdopodobnych, bardzo mocno trzyma w napięciu. Czytałam z zapartym tchem, czekając niecierpliwie co wydarzy się dalej i jak skończy się ta historia. Polecam!

Dyskusje

6 816