Domofon

W.A.B.
literatura polska
kryminał, sensacja, thriller
literatura polska

Jakiś straszny horror to raczej nie jest. Dość ciekawa, oryginalna historia, jednak trochę miejscami przekombinowana. Niektóre wątki sprawiały wrażenie zapełniaczy stron, można byłoby bez nich się obejść. Mimo to dostarcza rozrywki lepiej niż serial na portalu streamingowym.

Pamiętam, że ta pozycja zryła mi banie.

Ciekawa fabuła, przypominająca mi nieco "Instytut" Jakuba Żulczyka. Tam również dochodzi do zamknięcia grupy osób w budynku, choć geneza nie ma podłoża nadprzyrodzonego.
Bohaterowie "Domofonu" są psychologicznie scharakteryzowani nieco podobnie do bohaterów "Lśnienia" Stephana Kinga, choć jednak nie aż tak głęboko i mrocznie.
Generalnie książkę oceniam dobrze. Przyjemnie...

"Wczesny " Miłoszewski, a jaki już świetny.

Rzadko spotykam się by polska książka z gatunku szeroko pojętego thrillera była tak dobrze napisana, by efekt grozy był realnie odczuwalny w trakcie czytania.

Fabuła na tyle uniwersalna, iż mogłaby wydarzyć się w każdym kraju, nie tylko w Polsce. Gdyby napisal ją autor np. amerykański byłaby już sfilmowana.

Wciągająca...

Kto by pomyślał, że w bloku mogą dziać się takie rzeczy! Do książki podszedłem niepewnie. Chyba bałem się zawodu. Jednak już po pierwszych stronach książki miło się zaskoczyłem. Na wielki plus świetnie opisani bohaterowie i klimat książki.

Bardzo dobrze napisana książka! Bieg wydarzeń, momentami bardzo zaskakujących i nieprawdopodobnych, bardzo mocno trzyma w napięciu. Czytałam z zapartym tchem, czekając niecierpliwie co wydarzy się dalej i jak skończy się ta historia. Polecam!

Pozytywnie zaskoczyło mnie podejście autora do tematu - niby horror, ale wszystko toczy się wokół ukrytych głęboko w duszy cieni, złych uczynków itd. Kto się rozwojem duchowym zajmuje, ten wie o czym mowa ;) mnie się podobało

Mam strasznie mieszane uczucia co do tej książki. Po przeczytaniu pierwszych kilkudziesięciu stron chciałam ją odłożyć, nie mogłam się wciągnąć, wydawała się strasznie nudna. Z reguły nie odkładam książek w "trakcie" i tylko dlatego brnęłam w nią dalej. Wraz z następnymi stronami akcja zaczęła się jakoś rozkręcać. W pewnym momencie stała się nawet bardzo interesująca. Na...

Pierwszy raz spotykam się z fantastyką zaambientowaną w Polsce, współczesnej na dodatek. Ciekawy pomysł, jednak parę wątków mnie nie przekonało. Książka należy do tych "które czyta się dobrze". Momentami czuć dreszczyk, to się ceni w takich opowieściach. Podrasowalabym Agnieszkę i na pewno Kamila, biorąc pod uwagę końcówkę :) miłe doświadczenie.

Forma, jak zwykle u Miłoszewskiego, bardzo dobra (choć ma się poczucie, że to dopiero początki), treść... no cóż. Miałam poczucie jakby za bardzo wzorowana na Kingu ('Lśnienie' i 'To'). Pomysł nawet ciekawy, ale jakoś mi się to wszystko nie spięło.

Dyskusje

6 752