Domofon

Zygmunt Miłoszewski kryminał, sensacja, thriller 360 str.
2013-10-26

W.A.B.
kryminał, sensacja, thriller
literatura polska

Porównaj ceny i

„Domofon“ to jedna z wcześniejszych publikacji Zygmunta Miłoszewskiego, bodajże nawet jego pierwsza powieść. Z tego co znalazłem w internecie wynika, że została wydana w roku 2005. Po lekturze książek z serii o prokuratorze Szackim oraz thrillerze „Bezcenny” postanowiłem powrócić do wcześniejszych pozycji Zygmunta Miłoszewskiego. „Domofon” znajdował się już dość długo na...

Przeczytałam tę książkę na fali czytania Zygmunta Miłoszewskiego. Ogólnie podobała mi się, nie żałuję tej pozycji, chociaż momentami była dosyć klaustrofobiczna. Może przez to, że bohaterowie są uwięzieni w bloku, cięzko było się niekiedy zorientować, kto jest dobry, a kto zły, i o co w tym wszystkim chodzi. No a wyjaśnienie...pozostawiam każdemu do oceny.

Świetnie ujęta opowieść o tajemniczym bloku i uwięzionych w nim ludziach. Mroczne tajemnice, odcięte głowy, skłóceni zakochani, ojciec despota, syn buntownik, klątwa, zgrabnie poprowadzona akcja, trochę irytujące momentami wynurzenia alkoholika, ale czyta się szybko i z wypiekami. Polecam i sięgam po kolejne książki tego autora.

Do poleconej książki podeszłam z dystansem. Mimo, że początkowo nie potrafilam się wciągnąć to potem mnie zaciekawiła. Historia opowiedziana w sposób mroczny, ale ciekawy i intrygujący. Podobało mi się to, że bohaterowie nie byli jednoznacznie źli czy dobrzy, ale każdy z nich miał w sobie coś dobrego i coś złego. Przez to cały czas byli zagadką i nie było wiadomo, który...

Bardzo dobra, wciągająca, nieco niesamowita historia ludzi, których cechą wspólną jest to, że zamieszkali w jednym bloku. I że każdy z nas nosi w sobie koszmary, strachy, które często znajdują ujście w snach, bo sny odgrywają tu znaczącą rolę, ale także to, jakimi jesteśmy ludźmi i jak postępujemy na co dzień. Polecam!!!

Wciągające. Szczególnie jeśli się mieszkało na Bródnie;)

Dla mnie fajne. Takie lekkie straszydełko, bardziej śmieszne niż straszne. Mimo to historia ciekawa, trochę przekombinowana, trochę może niespójna, ale na pewno wciągająca.

Chyba nie zakumalam tej ksiazki... na poczatku mi sie podobalo, pozniej bylo tylko gorzej

Książkę mogę określić mianem dziwnej w wielu znaczeniach tego słowa.
Czy warto przeczytać tę powieść? Trudno na to pytanie odpowiedzieć.

Ciekawa historia, wciągająca książka,ale zakończenie jak dla mnie wydumane. Moja pierwsza książka tego autora,na pewno nie ostatnia. Ogólnie polecam,ale nie ma szczególnego szału.

Dyskusje

6 274