Niebezpieczne złudzenie

Kami GarciaMargaret Stohl Wydawnictwo: Feeria Young Cykl: Niebezpieczne istoty (tom 2) fantastyka, fantasy, science fiction
Dangerous Deception
Data 1. wydania:
2015-05-19
Jarosław Irzykowski
Feeria Young
Jarosław Irzykowski literatura amerykańska miłość nastolatków czarownice magia miłość
Dangerous Deception
Niebezpieczne istoty (tom 2)
fantastyka, fantasy, science fiction
Jarosław Irzykowski

Oficjalne recenzje i

Syrena i jej nowe oblicze

[ 0 ] Link do recenzji

Lipiec zaczynam tak. Postanowiłam dać szansę kolejna serii a tym bardziej iż miałam go już na półce bo jak sami wiecie kocham kupować kompletne serie i nie żałuję bo okazał się ciekawszy ale w rzeczy samej nie powalający

Koniec pierwszego tomu sugeruje, że Ridley i Link zginęli w płomieniach. Nic bardziej mylnego, przeżyli. Nie powinno nas to dziwić, bohaterowie cyklu nawet jak giną to i tak zmartwychwstają(kroniki obdarzonych).

Ridley została porwana, jest więziona przez Silasa i poddawana eksperymentom łączenia mocy. Na ratunek rusza Link z przyjaciółmi i samotny ciemny rycerz Nox....

Dałam szansę temu cyklowi, ale niestety chodź przeczytałam już drugą część, nie jestem w stanie przemóc się by w jakiś sposób polubić tą historię. Ciężko mi wytłumaczyć, ale jak można polubić coś co jest słabe? Niby pojawia się nowy problem, nowe zagadnienia, to jakoś do mnie nie przemawiają. Może są osoby, które pokochają te opowieść, ale zbyt dużo książek się naczytałam,...

Swiat się zmienia, a miłość może się wypalić. Ciężki okres w życiu bohaterów, nie zawsze wygrana bitwa oznacza wygraną wojnę.

Na półkach: , , , , ,

1. Gdzie Rid była kapryśna?
2. Rid nikogo nie oszukała. Wzięła Linka na swoją pierdołowatość, uczuciowość i roztargnienie.
3. Że Rid twarda babka? Na pewno nie taka, której faceci lecą z pomocą przy każdej okazji.
4. Twarda babka nie pozwala zwracać się do siebie "mała" (choćby dlatego, że czuje, że w ten sposób odbiera się jej dumę)
5. Mówi do siebie w myślach, wspiera...

Na półkach: , , , ,

"Bo na tym świecie są trzy rodzaje dziewczyn.
Dobre dziewczyny.
Złe dziewczyny.
I Ridley Duchannes."

Oj tak. Trzeba przyznać, że Ridley na pewno nie da się zamknąć w żadnych ramach, które określają inne dziewczyny, ona sama jest dla siebie kategorią, która na dodatek ciągle się zmienia i poszerza. Tak jest i w tej książce.
Autorki - Kami Garcia i Margaret Stohl też mają...

Niedawno przeczytałam pierwszą część więc od razu musiałam się zabrać za następny tom. Książka,
która przedstawia losy nastolatków nie takich zwykłych jakby mogło się wydawać. Czytałam tylko jedną książkę o syrenach i bardzo podoba mi się taki motyw przedstawiony w książkach. Coś innego- coś nowego. Szkoda, że nie ma o wiele więcej książek na Polskim rynku o temacie syren....

Na półkach: , , , , ,

"Niebezpieczne złudzenie" to kontynuacja "Niebezpiecznych istot", pierwszego tomu nowej sagi autorek "Kronik obdarzonych" z nowymi bohaterami, nowymi problemami i nowym niebezpieczeństwem...

Miłość nigdy nie jest prosta, a zwłaszcza gdy chodzi o Ridley, ponieważ wszyscy wiedzą, że są dobre dziewczyny, złe dziewczyny i Ridley Duchannes. Jednak to dopiero początek góry...

"Niebezpieczne złudzenie" to literatura fantasy, ale nie z tej górnej półki. Ta historia nie jest skomplikowana. Raczej książka czysto rozrywkowa, skierowana poniekąd do młodego odbiorcy. Książka jest napisana lekko i bardzo przystępnie. Bohaterowie wykreowani należycie i z sensem. Każdy ma swój, często niełatwy charakter, ale mimo wszystko się ich lubi.

To, jak głęboko...

Kiedy przeczytałam "Niebezpieczne Istoty " czułam niedosyt i wiedziałam, że koniecznie muszę przeczytać i poznać dalszą historię Ridley, Linka i Noxa. Pierwsza część była świetna, nie mogłam się od niej oderwać i w stu procentach byłam pewna, że kolejna również taka będzie. Nie zawiodłam się i wciągnęłam się jeszcze bardziej w historię Ridley.

Ridley i Link mają...

Dyskusje