Szary domek

Okładka książki Szary domek
Natalia JabłońskaKatarzyna Szestak Wydawnictwo: Zielona Sowa Seria: Piórko. Nagroda Biedronki za książkę dla dzieci literatura dziecięca
literatura dziecięca
Piórko. Nagroda Biedronki za książkę dla dzieci
Zielona Sowa
2015-11-30
2015-11-30
przyjaźń konkurs

Okładka książki Córka bajarza Monika Biała, Monika Radzikowska
Ocena 7,2
Córka bajarza Monika Biała, Monik...
Okładka książki Nieustraszony strach na wróble Maria Giemza, Grzegorz Majchrowski
Ocena 6,5
Nieustraszony ... Maria Giemza, Grzeg...
Okładka książki Z muchą świat zwiedzamy i opowiadamy Marta Galewska-Kustra, Joanna Kłos
Ocena 7,7
Z muchą świat ... Marta Galewska-Kust...
Okładka książki Miłość Astrid Desbordes, Pauline Martin
Ocena 8,2
Miłość Astrid Desbordes, P...

Czy najlepsza książka dla dzieci!? Trudno potwierdzić - kwestia gustu. Na pewno bardzo dobra, nieprzewidywalna i ciekawa. Maluch słuchał z zainteresowaniem każdej historii. Polecam.

Wspaniała książka, która skradła serce moje i mojego syna. Ukazuje uczucia, którymi jest przyjaźń, samotność, nadzieja. Wzrusza mnie za każdym razem jak ją czytamy.

Zdecydowanie najlepsza książka dla dzieci! Wzrusza mnie za każdym razem jak ją czytam. Skłania do refleksji zarówno małych jak i starszych czytelników. Wprowadza w magiczny świat i buduje wspaniałą atmosferę. Warta każdej ceny!

Przepiękne opowiadanie! Jestem zachwycona! Bardzo polecam i małym i dużym!

Przepiękne opowiadanie! Jestem zachwycona! Bardzo polecam i małym i dużym!

Książka o tym jak to szary domek nagle pojawia się w małym miasteczku. Szuka przyjaciół. Zostaje nim Wiatr, Noc, Wilk, Wiedźma. Wszyscy pokazują sie z dobrej strony i nawiązują przyjazną relacje z Domkiem. Jednak domek nadal czuję się samotny po tym jak miał kilku domowników. Jednak okazuje się, że największego przyjaciela miał już w sobie, skrzata.
Zarówno ja jak i mój 5letni syn byliśmy bardzo zachwyceni tą bajeczką.

Zarówno ja jak i mój...

Cudowna książka warto przeczytać samemu jak i dla dzieci .

Cudowna książka warto przeczytać samemu jak i dla dzieci .

Wiatr, Noc, Duszek, Wiedźma, Srebrny Wilk i Szary Domek to bohaterowie przepięknie ilustrowanej historii, którą warto polecić nie tylko dzieciom, ale i dorosłym. Ta wzruszająca książka o samotności, odmienności, szukaniu prawdziwego przyjaciela oraz własnego miejsca na ziemi trafi do każdego i poruszy wrażliwą strunę niejednej duszy. Jeśli po nią sięgniesz, poznasz historię wilka, który w pewnym momencie zaczął kierować się w życiu sercem, a nie żołądkiem, dowiesz się, co robi noc w ciągu dnia, jakie eliksiry przygotowuje najmilsza Wiedźma na świecie i dlaczego jej obecność przeszkadza innym mieszkańcom Herbatkowego Miastka.

Na półkach: , , , , ,

Dość długo stała na Polce i czekała na swoją kolej. Teraz gdy córka podrosła jeszcze lepiej zrozumiała historię, którą mogłyśmy potem omówić w odniesieniu do różnych sytuacji. Pewnie jeszcze wrócimy.

Przecudowna książka o przyjaźni i o tym, co w życiu ważne; o tym, jak łatwo można przeoczyć jak wiele się ma. Zakochałem się wraz z córeczką i książka już jest zamówiona... kto nie ma jej w dziecięcej biblioteczce wiele traci

"(...) Szary domek to bajka o rodzącej się – pomimo różnic – przyjaźni. Autorka zabiera nas w świat magiczny, w którym poznajemy postaci takie jak: Wiatr, Noc, Srebrny Wilk, Wiedźma, Pan Kot oraz jeszcze ktoś (o kim nie wspomnę tu tylko dlatego, by nie psuć wam radości z lektury).

Bohaterowie są zróżnicowani, a każde wprowadzenie ich na scenę wiąże się z obaleniem jakiegoś stereotypu. Przykładowo Srebrny Wilk, postać brzmiąca już z nazwy poważnie, surowo i groźnie, to… wegetarianin i poeta. W Szarym domku każde pierwsze spotkanie pomiędzy przyszłymi przyjaciółmi odrzuca etykiety. Często okazuje się, że konwencjonalne wyobrażenia odstawione są na bok właśnie po to, by pokazać, że w każdym najważniejsze jest wnętrze. (...)"

Cała opinia na stronie: