Szary domek

Okładka książki Szary domek Natalia Jabłońska, Katarzyna Szestak
Okładka książki Szary domek
Natalia JabłońskaKatarzyna Szestak Wydawnictwo: Zielona Sowa Seria: Piórko. Nagroda Biedronki za książkę dla dzieci literatura dziecięca
literatura dziecięca
Piórko. Nagroda Biedronki za książkę dla dzieci
Zielona Sowa
2015-11-30
2015-11-30
przyjaźń konkurs

Okładka książki Zamieszanie na leśnej polanie, czyli nowe przygody Gangu Słodziaków Renata Piątkowska, Wojciech Stachyra
Zamieszanie na... Renata Piątkowska,&...
Okładka książki Miłość Astrid Desbordes, Pauline Martin
Miłość Astrid Desbordes, P...
Okładka książki Uśmiech dla Żabki Emilia Dziubak, Przemysław Wechterowicz
Uśmiech dla Żabki Emilia Dziubak, Prz...
Okładka książki Jak tata pokazał mi wszechświat Eva Eriksson, Ulf Stark
Jak tata pokaz... Eva Eriksson, Ulf S...

Ciepła, sympatyczna, ubrana w uroczą oprawę graficzną opowieść o Szarym Domku, który zaprzyjaźnia się z Wiatrem i bardzo chciałby mieć mieszkańca - kogoś, o kogo mógłby dbać i kto dbałby o niego. Bez wahania polecam.

Cudowna książka. Książka, która zostanie z nami na zawsze. Książka, która ukazuje nam to, co w życiu ma największą wartość - przyjaźń, szacunek do bliźniego, empatia. Polecam.

1927

Pełna niesamowitego ciepła, wartościowa i mądra opowieść o niepozornym szarym domku, który z utęsknieniem wypatrywał i szukał kogoś, kto chciałby w nim zamieszkać.

Polecam!

Polecam!

Bardzo mądra książka.
Kupiłam ją kiedyś przypadkiem w Biedronce i nie żałuję.
To jedna z tych książek, które mimo że dla dzieci, ryją w serduchu niewidzialny ślad pełny wzruszenia.
Za każdym razem, gdy czytam wraz z moim dzieckiem wzruszam się przeogromnie, przeżywam strach, złość, radość i szczęście wraz z głównym bohaterem, którym jest tytułowy Szary domek.
I tak naprawdę w prosty sposób pokazuje nam dorosłym, że często to czego szukamy mamy na wyciągnięcie ręki, tylko tego nie widzimy. A dzieci? Dzieci uczy bycia wrażliwym dbania o przyjaciół i bycia dobrym dla wszystkich dookoła.

Bardzo mądra książka.
Kupiłam ją kiedyś przypadkiem w Biedronce i nie żałuję.
I tak...

Urocza książka która powinno każde dziecko znać! 🥹

Urocza książka która powinno każde dziecko znać! 🥹

Cudowna książka o tym, że nie wszyscy jesteśmy tacy sami a nasza odmienność nie musi nas skazywać na samotność. Naprawdę wartościowa pozycja, składająca się z kilku opowiadań oraz ładnej grafiki.

Magiczna, wyjątkowa!!! PEREŁKA!!! Każde dziecko powinno znać tę książkę :) Chylę czoła autorce. Cudowna opowieść!

W książce przeplatają się ze sobą nawzajem bardzo ważne wątki dotyczące przyjaźni, szacunku, różnorodności, samotności, tęsknoty, wyczekiwania i poszukiwania szczęścia. Piękne ilustracje, przemyślane rozdziały, wartościowa historia. Z całą pewnością zasługuje na uwagę czytelników, zarówno młodszych, jak i starszych. Po prostu magiczna.

Przepiękna historia. Bardzo ciepła, nieoczywista. Myślę, że bardziej dla dzieci ok. 5 lat, aczkolwiek mój synek (2,5 roku) też słuchał z zainteresowaniem, tyle, że była dla niego nieco za długa - czytaliśmy "na raty". Ciekawe ilustracje.

Super historia dla najmłodszych naprawdę bardzo fajnie się czyta

Super historia dla najmłodszych naprawdę bardzo fajnie się czyta