Dotyk nieba

2015-03-31
2015-03-31
Malwina Zaremba-Skulimowska
Malwina Zaremba-Skulimowska choroba paraliż Bóg cud lekarz cierpienie wiara

Właśnie skończyłam czytać książkę "Dotyk nieba" i jestem pod jej ogromnym wrażeniem. Nie jest to zwykła powieść, ale świadectwo cudu uzdrowienia jaki spotkał Eme McKinley.
Kobieta uległa wypadkowi w pracy, który był konsekwencją choroby objawiającej się strasznymi bólami i zniekształceniem ciała. Pomimo narastającego cierpienia i "kłód" jakie rzucał jej nieustannie ubezpieczyciel, ona się nie poddała i z każdą chwilą coraz bardziej wierzyła, ufając, że Jezus ma w stosunku do niej jakiś plan.
Książka jest niesamowita, niezwykle wiarygodna i wzbogacona w zdjęcia zrobione z przed, w czasie i po cudzie uzdrowienia. Trudno nie uwierzyć w prawdziwość przekazu.

- Emo, podaj mi rękę. Ema usłyszała te słowa w Wigilię 2011 roku, gdy od kilku godzin leżała na ziemi i bezskutecznie wołała o pomoc. Chwilę później poczuła, że jej choroba ustępuje...

Po raz pierwszy od 18 lat Ema McKinley mogła stanąć o własnych siłach.

Ten wypadek mógł zdarzyć się każdemu. Z dnia na dzień z energicznej, szczęśliwej kobiety Ema stała się osobą całkowicie zależną od innych - przykutą do wózka inwalidzkiego, praktycznie sparaliżowaną, niewyobrażalnie cierpiącą. Spotykały ją kolejne życiowe ciosy - rozwód z mężem, kłopoty finansowe…
Nigdy jednak nie zwątpiła, że jej cierpienie ma głęboki sens. Nie wierzyła lekarzom, którzy nie dawali jej żadnych szans na wyzdrowienie. Jej wielka wiara i całkowite oddanie Bogu, godne biblijnego Hioba, stały się inspiracją dla bliźnich.
Ten cud wstrząsnął środowiskiem medycznym w Stanach Zjednoczonych. Nie ma sytuacji beznadziejnych. Wszystko jest w rękach Boga
Przeczytana jednym tchem!

Po raz pierwszy od 18 lat Ema McKinley mogła stanąć o własnych siłach.

Nie wiem jak zacząć. Trudno wydobyć w sobie sowa po przeczytaniu tej książki. Miałem łzy w oczach jak ją czytałem, ze szczęścia. Jeżeli twierdzisz, że Bóg nie istnieje, to koniecznie sięgnij po tę książkę! Zobacz jak wygląda prawdziwy cud. Tylko z wiarą można przejść przez piekło. Ema jest tego idealnym przykładem. Książka wbija w fotel.

Książka zupełnie nieoczekiwanie stała się moją lekturą, zakupiona przez bliską mi osobę. Piękna, atrakcyjna okładka.
Narratorką wstrząsającej, lirycznej opowieści jest jej główna bohaterka, Ema. Starsza pani, mieszkanka jednego ze stanów Ameryki. Podczas pracy w supermarkecie uległa poważnemu wypadkowi. To był początek jej prawdziwej drogi krzyżowej. Aż 18 lat nieustannego zmagania się z okrutną chorobą i wiele niezawinionych kłopotów z ubezpieczycielem.
Ema jest osobą wierząca, uduchowioną- nie dewotką!- bez względu na swoje położenie ufa Bogu, ma żywą nadzieję, że On jej zawsze pomaga.
Jest z Jezusem w stałym kontakcie.
Ema zwana jest twardą babką, bo nawet w swoim ciężkim Losie, nie do pozazdroszczenia, jest jak objawiający się cud dla innych.
I Jezus jej nie zawiódł! W najpiękniejszym dniu, bo w samą Wigilię Bożego Narodzenia 2011 roku, została przez Niego w niebywały sposób uzdrowiona - dla rodzinnego i medycznego środowiska to zjawisko było jak zmartwychwstanie prawdziwej Emy.
Książkę czyta się z dużym zainteresowaniem i wielkim poruszeniem serca. Prosty, uduchowiony tekst przeplatany wspomnieniami, nasycony wielkim cierpieniem, Nadzieją, determinacją z nutkami depresji ( co jest takie ludzkie),ale i radością w całej tej walce o normalne, godne życie.

Lektura pozostawia w czytelniku niezapomniane wzruszenia. Budzi głębokie refleksje - jest inspirująca i motywująca!
Bez wątpienia, warto po nią sięgnąć.

Podziwiam ludzi takich jak Ema.
Mimo ciągłego bólu, wzlotów i częstych upadków nie traciła optymizmu i wiary.
Niesamowita kobieta z niesamowitą historią, którą warto poznać.
POLECAM!

Podziwiam ludzi takich jak Ema.
Mimo ciągłego bólu, wzlotów i częstych upadków nie traciła optymizmu i wiary.
Niesamowita kobieta z niesamowitą historią, którą warto poznać.
POLECAM!

„Przyjaciele to właśnie chcę wam powiedzieć. Boża miłość jest silniejsza od lęku. Silniejsza od uzależnień. Silniejsza od wroga, który chce ukraść nasze życie. Wzywałam na pomoc Jezusa i wy możecie zrobić to samo. Bóg chce pomóc każdemu z was.”

Piękne i jakże prawdziwe słowa wypowiedziane przez Emmę MacKinley, autorkę i zarazem główną bohaterkę książki.
Poznajemy ją jako 65 latkę, od 18 lat poruszającą się z ledwością na wózku inwalidzkim.
Wykrzywioną, powyginaną z okropnymi ranami na ręce i nodze. Śpiącą jedynie na wózku w tej nienaturalnej trudnej pozycji, ponieważ każdy dotyk, nawet woda opłukująca jej ciało pod prysznicem sprawiała jej ogromny ból, a co dopiero leżenie na łóżku. Emma po wypadku, którego doznała w pracy zachorowała na RSD czyli odruchową dystrofię współczulną i CRPS czyli kompleksowy zespół bólu regionalnego.
Są to rzadkie i bardzo bolesne zaburzenia nerwowego układu współczulnego.
Emma na co dzień okropnie cierpiała, a mimo to nie poddawała się. Zawsze uśmiechnięta,oddana Bogu w myślach i działaniu z wielką pokorą znosiła cierpienie i służyła jeszcze swym wytrwaniem, rozmodleniem i miłością innym ludziom.

Dla mnie wspaniała kobieta !!! Jej świadectwo bardzo wzmocniło mnie , dodało otuchy i wiary,która czasami przygasa, gdy zanurzam się w codzienność i wir obowiązków, a poza tym kolejny raz udowodniło, że dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych. Może uzdrowić każdego nawet z nieuleczalnej choroby i wyprowadzić każdego z nas z nawet największych problemów i kłopotów.
Tylko, albo aż trzeba uwierzyć i oddać życie BOGU.

Poznajemy ją...

Historia Emy wydawała mi się momentami nieprawdopodobna. Zdumiewało mnie, że w najtrudniejszych momentach nie traciła wiary i nadziei. Ciągle ufała Bogu. Ema nauczyła mnie prawdziwej modlitwy, pokazała jak każdy powinien się modlić na co dzień. Niesamowita kobieta, niesamowite wydarzenia. Polecam tę książkę każdemu :)

Książka jak modlitwa. Uczy totalnego zaufania Bogu.

Książka jak modlitwa. Uczy totalnego zaufania Bogu.

Książka trafiła w moje ręce tak naprawdę przez pośpiech a nie fascynację historią. Spodziewałam się czegoś innego, a dopiero w domu doczytałam o czym opowiada. Nie potrafię odrzucić książki jeśli już zaczęłam ją czytać i zawsze staram się doprowadzić do końca jej czytanie (taka moja wizja szacunku dla książek). Tak było i w tym przypadku.
Nie ukrywam, że czytało mi się ciężko, omijałam akapity modlitw i cytatów z Biblii. Nie ukrywam jednak, że pod pewnym względem zrobiła na mnie wrażenie. Bo przecież to jest na faktach, żadna fikcja czy bajka. Więc jak to jest możliwe? Nie jestem chrześcijanką na wysokich obrotach, nie wierzę w instytucję kościoła a raczej w to Coś bliżej nie nazwane. Historia bohaterki, zasiała jednak we mnie ziarno niepewności.
W 100% nie polecam, ale czasem warto sięgnąć po taką lekturę.

Nie ukrywam, że czytało mi się...

Bardzo wzruszająca, motywująca i inspirująca.
Niesie przesłanie, że dla Boga nie ma nic niemożliwego. Wystarczy Jemu zaufać.

Bardzo wzruszająca, motywująca i inspirująca.
Niesie przesłanie, że dla Boga nie ma nic niemożliwego. Wystarczy Jemu zaufać.

• Biografie
  • Literatura amerykańska
  • Wiara
  • Moi mali książęta :)

Dodaj cytat z książki Dotyk nieba