Grunt pod nogami

Okładka książki Grunt pod nogami Jan Kaczkowski ks. (ksiądz)
Zwycięzca w plebiscycie 2016
Okładka książki Grunt pod nogami
Jan Kaczkowski ks. (ksiądz) Wydawnictwo: WAM biografia, autobiografia, pamiętnik
biografia, autobiografia, pamiętnik
WAM
2016-02-17
2016-02-17
literatura polska kazania sumienie Bóg Chrześcijaństwo
Inne

Okładka książki Dasz radę. Ostatnia rozmowa Jan Kaczkowski ks. (ksiądz), Joanna Podsadecka
Ocena 7,4
Dasz radę. Ost... Jan Kaczkowski ks. ...
Okładka książki Życie na pełnej petardzie czyli wiara, polędwica i miłość Jan Kaczkowski ks. (ksiądz), Piotr Żyłka
Ocena 7,7
Życie na pełne... Jan Kaczkowski ks. ...
Okładka książki Szału nie ma, jest rak. Z ks. Janem Kaczkowskim rozmawia Katarzyna Jabłońska Katarzyna Jabłońska, Jan Kaczkowski ks. (ksiądz)
Ocena 8,0
Szału nie ma, ... Katarzyna Jabłońska...
Okładka książki Dekalog Księdza Jana Kaczkowskiego Jan Kaczkowski ks. (ksiądz), Katarzyna Szkarpetowska
Ocena 7,8
Dekalog Księdz... Jan Kaczkowski ks. ...
Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Oficjalne recenzje i

Słowo na dziś

1374 159 87

Bardzo lubię i cenię ś.p. księdza Kaczkowskiego, to już któraś z jego książek, jaką miałem okazję przeczytać i wszystkie pozostawiły u mnie pozytywne wrażenie. Inna sprawa, że po prostu wszystkie są podobne, kazania czy ich części powtarzają się i - szczególnie po śmierci księdza - widać tu chęć maksymalnej monetyzacji tej postaci przez wydawnictwo. W każdym razie czyta się bardzo przyjemnie, Jan Kaczkowski był człowiekiem bardzo mądrym, zabawnym, ciepłym, kapłanem z powołania, potrafił inspirować, skłonić do refleksji, natchnąć. Jednocześnie, przez swoją chorobę nowotworową i inne dolegliwości, wydawał się bardzo ludzki i bliski, odarty z pychy, irytującego, kaznodziejskiego sznytu. Polecam książkę wszystkim z otwartą głową i czekam na premierę filmu "Johnny".

Bardzo cenna pozycja. Można do niej wracać. Dla wierzących, wątpiących i tych którzy twierdzą, że w nic nie wierzą.

Jest to zbiór kazań wygłoszonych przez księdza Jana Kaczkowskiego, w których każdy znajdzie coś dla siebie.
Ksiądz podkreśla jak ważne w życiu człowieka jest dbanie o relacje z innymi ludźmi, wzajemna życzliwość, i że nawet jego ciężka choroba nie jest w stanie tego zmienić.
Polecam rozłożyć czytanie "na raty", by pozwolić sobie na chwilę refleksji po przeczytanym kazaniu czy rozdziale.

Ciekawe spojrzenie na świat oczami nieuleczalnie chorego księdza. Można z tej książki wyciągnąć sporą dawkę optymizmu.
Utkwił mi w pamięci szczególnie jeden fragment (już mniej optymistyczny), który jest dzisiaj szczególnie aktualny: "Teraz nam się wydaje, że pokój, bezpieczeństwo i demokracja są nam dane na zawsze, a pojawia się Putin... "

Arcydzieło. Bez słów

Arcydzieło. Bez słów

Genialna

Genialna

Jak radzić sobie z czymś co nas może przytłoczyć?
Ta książka daje odpowiedź na to i na wiele innych.

Jak radzić sobie z czymś co nas może przytłoczyć?
Ta książka daje odpowiedź na to i na wiele innych.

Książką jest uzupełnieniem i ciągiem dalszym wcześniejszego wydania ,,Życie na pełnej petardzie". Kolejny raz ksiądz Kaczkowski pokazuje jak pięknymi cechami są życzliwość, otwartość, wrażliwość na drugiego człowieka i próba podjęcia z nim dialogu pomimo różnych poglądów.

"Grunt pod nogami" jest zbiorem kazań ks. Jana Kaczkowskiego. Autor pokazuje swoje podejście do choroby i ludzi do ludzi chorych, którymi opiekował się jako kapłan. Kazania w książce są inne od tych długich i monotonnych, które zwykle słyszymy w Kościele. Kazania księdza Jana Kaczkowskiego są piękne, mądre i poruszające.

Książka "Grunt pod nogami" zawiera zbiór kazań głoszonych przez ks. Jana Kaczkowskiego. To co bez wątpienia zapamiętam z tej książki i nauki ks. Jana to to jak ważne w życiu człowieka jest dbanie o relacje z innymi ludźmi.

Video

Video