Cuda z nieba. Nadzwyczajna historia Annabel Beam

Okładka książki Cuda z nieba. Nadzwyczajna historia Annabel Beam
Christy Wilson Beam Wydawnictwo: Dom Wydawniczy Rafael biografia, autobiografia, pamiętnik
biografia, autobiografia, pamiętnik
Miracles from Heaven. A little Girl, Her Journey to Heaven and Her Amazing Story of Healing
Dom Wydawniczy Rafael
2015-01-01
2015-01-01
Anna Karina Kosek
Bóg ocalenie cud drzewo wypadek

1931

Książka opowiada o nieuleczalnie chorej dziewięcioletniej dziewczynce Annabel, która podczas zabawy z siostrami wpadła do spróchniałego wewnątrz drzewa. Był to upadek z wysokości trzeciego piętra, a dziewczynka spadła na głowę. Po wielogodzinnej akcji ratowniczej została ocalona i o dziwo po upadku z takiej wysokości nic się jej nie stało. Zdarzył się również drugi cud i Annabel przestała odczuwać jakiekolwiek dolegliwości związane ze swoją nieuleczalną chorobą.
Książka została napisane przez mamę Annabel - Christy i jest to piękna opowieść o niewytłumaczalnym uzdrowieniu, miłości i wierze. Na postawie książki nakręcono bardzo dobry film z Jennifer Garner. Polecam zarówno książkę jak i film.

Zanim przeczytałam historię Annabel obejrzałam film na jej podstawie. Ekranizację pokochałam od razu, kilka razy popłakałam się ze wzruszenia, emocje były niesamowicie wielkie. Udało mi się teraz przeczytać książkę i jestem zaskoczona. I ekranizacja i książką opowiadają tą samą historię, a jednak czułam się jakbym poznawała sekrety rodziny Beam od nowa. Muszę przyznać, że "Cuda z Nieba" to niesamowita historia oparta na faktach i każdy powinien ją przeczytać.

" Tym którzy wierzą, żadne wyjaśnienie nie jest potrzebne.
Dla tych którzy nie wierzą, żadne wyjaśnienie nie jest możliwe"

Książka pomaga wierzącym ukorzenić swoją wiarę, niedowiarkom zaś pokazuje jak nie trzeba dużo aby cuda dostrzegać w codzienności. Postawa rodziców Annabel godna do naśladowania, wiele z nasz może w nich dostrzec trudy rodzicielstwa, z którymi się zmagamy. Pokazuje jak ważne jest wsparcie bliskich, miłość i wzajemny szacunek, którego czasem brak w otaczającym nas świecie. Ukazana jest niewinność i szczerość dziecka, które opisuje swoje niezwykłe spotkanie z Panem. Nie trzeba wielkich słów, ułożonych modlitw, przemówień, wystarczy z pokorą i czystym sercem zawierzyć swoje życie i ufać w Bożą opatrzność.

" Tym którzy wierzą, żadne wyjaśnienie nie jest potrzebne.
Dla tych którzy nie wierzą, żadne wyjaśnienie nie jest możliwe"

Najpierw widziałam film i to pewnie trochę przytłumiło emocje, których mogłabym mieć więcej przy czytaniu książki, ale to nie znaczy, że mi się nie podobała. Podobała mi się bardzo, jest wciągająca, nawet jeśli nie zna się filmu, to po opisie książki czytelnika ciągnie do jej treści, a trzeba doczytać do końca, żeby poznać całą historię Annabel. Polecam ;)

Interesująca historia, nieco wzruszająca, szczególnie polecam jeśli chcecie obejrzeć film, lub już go obejrzeliście by poznać głębiej historię i rodzinę. Bardzo dobrze się czyta.

Książka bardzo dobra! Religijna literatura faktu. Polecam zarówno dla wierzących jak i niewierzących!

W pierwszej kolejności obejrzany film dopiero później książka wpadła w moje ręce. Znając już historię, niestety pozycja ta nie wciągnęła mnie wcale. Choć film żądzi się innymi prawami, to według mnie wystarczy obejrzeć ekranizację.

książke przeczytałam w jedno popołudnie. Nie zachwyciła mnie jakość szczególnie a;e też niezniechęciła i nie nudziła. Czyta się lekko, przejżyście. Ciekawa historia oparta na faktach , momentami smutna i wzruszająca.

Piękna książka napisana prawdziwymi wydarzeniami. Książka wzrusza i bawi. A także uczy aby nigdy przenigdy się nie poddawać i walczyć do końca.

Książka według mnie piękna,wzruszająca i ani razu się przy niej nie nudziłam.

Książka według mnie piękna,wzruszająca i ani razu się przy niej nie nudziłam.

Christy Wilson Beam Cuda z nieba. Nadzwyczajna historia Annabel Beam Zobacz więcej