Róże cmentarne

Okładka książki Róże cmentarne
Mariusz CzubajMarek Krajewski Wydawnictwo: W.A.B. Cykl: Jarosław Pater (tom 2) Seria: Mroczna Seria kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Jarosław Pater (tom 2)
Mroczna Seria
W.A.B.
2015-05-01
2009-02-11
9788328020566
kryminał morderstwa zabójca trójmiasto śledztwo polska

Krajewski strasznie obniża loty … w porównaniu do wcześniejszych publikacji słabo …

Lekki, przyjemny i bardzo wciągający kryminał.

1904

Bardzo ciekawy, bardzo zagmatwany kryminał. Intryga jak zawsze kiedy Krajewski macza w czymś palce - bardzo zawiła, bohater nawet nie szczególnie sympatyczny, ale prawdziwy. W sumie dobrze to się czyta, nawet jeśli chwilami można mieć dość ciągłych komplikacji i zmyłek.

Słabiutkie to. Może w 2008 czy 2009 kiedy książka powstała to była wartościowa pozycja.. Niestety od tego czasu sporo się zmieniło. Dziś powstają dużo ciekawsze historie.. Zagadka słaba, fabuła nudna, bohater nijaki, pozostałe postaci także i w zasadzie nie ma tu nic godnego polecenia. Myślę, że strata czasu.

To jest kolejna część, aby zrozumieć sens musisz przeczytać pierwszą część. Zagmatwane śledztwo i nadmiar informacji nie pomaga w odbiorze. A do tego przeszłość, która nie chce odejść.
Komisarz Pater chce odejść na emeryturę. do załatwienia ma jeszcze jedno śledztwo.
Jeszcze tylko rozwiązania zagadki śmierci mężczyzny w tartaku i kobiet zamordowanych w Krakowie i...

Aleję samobójców odpuściłam sobie po paru stronach, ale czytając opinie o tej części postanowiłam spróbować. No i bardzo miło spędziłam dwa wieczory. Może nie jest to jakieś mistrzostwo świata, ale opisy Władysławowa latem w punkt.
Może nawet wrócę do pierwszej części...

Przechodzący na emeryturę komisarz Pater ma do rozwiązania zagadkę: wysuszone ciało mężczyzny w tartaku i makabryczne śmierci trzech kobiet. Kiedyś trzy inne kobiety zginęły w podobny sposób. Wątek kryminalny dobry, wciągnął mnie, tylko po co ten wątek niby romantyczny komisarza? Rozwiązanie do przewidzenia.

Na półkach: , , , , , , , , ,

Czegoś mi w tej książce brakowało, nie jestem w stanie określić czego. Mordercą okazał się być ten, którego podejrzewałam, dlatego zaskoczenia na końcu nie było. Byłoby 7 gdyby nie wkurzający wątek romantyczny. Kryminał ma być kryminałem, nie jakąś romantyczną papką. "Aleja samobójców" była trochę lepsza niż jej kontynuacja.

To moje pierwsze i ostatnie spotkanie z kryminałem polskiego autorstwa. Irytowały mnie krótkie rozdziały, sprawiały, że długo nie mogłam się wciągnąć w historię. Brak też pogłębionej fabuły. Obserwujemy losy Patera. Nie ma pokazania historii z innej perspektywy.

Druga odsłona przygód policjanta-filologa, zdecydowanie lepsza od pierwszej.
W planie fabularnym jest to kontynuacja "Alei samobójców" – Jarosław Pater konsekwentnie drąży śledztwo w sprawie mordów w Jelitkowie.
Intryga tym razem bardziej rozbudowana, pachnie nieco klimatem Krajewskiego z jego "solowych" książek.

Muszę się jednak skrzywić w obliczu zakończenia: doprawdy,...

1 754
  • Kryminały
  • Kryminał
  • 2014
  • Marek Krajewski
  • 2011

Dodaj cytat z książki Róże cmentarne