Róże cmentarne

Mariusz CzubajMarek Krajewski Wydawnictwo: W.A.B. Cykl: Jarosław Pater (tom 2) Seria: Mroczna Seria kryminał, sensacja, thriller
2015-05-01
2015-05-01
9788328020566
Mroczna Seria
kryminał morderstwa zabójca trójmiasto śledztwo polska

Przechodzący na emeryturę komisarz Pater ma do rozwiązania zagadkę: wysuszone ciało mężczyzny w tartaku i makabryczne śmierci trzech kobiet. Kiedyś trzy inne kobiety zginęły w podobny sposób. Wątek kryminalny dobry, wciągnął mnie, tylko po co ten wątek niby romantyczny komisarza? Rozwiązanie do przewidzenia.

Na półkach: , , , , , , , , ,

Czegoś mi w tej książce brakowało, nie jestem w stanie określić czego. Mordercą okazał się być ten, którego podejrzewałam, dlatego zaskoczenia na końcu nie było. Byłoby 7 gdyby nie wkurzający wątek romantyczny. Kryminał ma być kryminałem, nie jakąś romantyczną papką. "Aleja samobójców" była trochę lepsza niż jej kontynuacja.

To moje pierwsze i ostatnie spotkanie z kryminałem polskiego autorstwa. Irytowały mnie krótkie rozdziały, sprawiały, że długo nie mogłam się wciągnąć w historię. Brak też pogłębionej fabuły. Obserwujemy losy Patera. Nie ma pokazania historii z innej perspektywy.

Na audiobook tej książki trafiłam podczas mojej ostatniej wizyty w Krakowie i w końcu się za nią wzięłam. Ostatnimi czasy przygnębiały mnie książki podążające schematem upadającego policjanta, jednak ta potrafiła pokazać sobą coś więcej. Wyraziści bohaterowie, wartka akcja, zaskakujące zakończenie.

Druga odsłona przygód policjanta-filologa, zdecydowanie lepsza od pierwszej.
W planie fabularnym jest to kontynuacja "Alei samobójców" – Jarosław Pater konsekwentnie drąży śledztwo w sprawie mordów w Jelitkowie.
Intryga tym razem bardziej rozbudowana, pachnie nieco klimatem Krajewskiego z jego "solowych" książek.

Muszę się jednak skrzywić w obliczu zakończenia: doprawdy,...

Fajna książka. Pomimo, że czytałam ją dawno to dalej mi się podoba i trzymam ją na swojej biblioteczce. Polecam.

Polecam , dobrze się czyta, lektura lekka, fajny kryminał. Śledztwa, zagadki, tajemnicze zbrodnie...

Świat zwraca ci to, co sam mu dasz.

Musimy przewidywać małe porażki w działaniu, lecz wierzyć jednocześnie w sukces końcowy działania. Uchroni nas to przed małymi frustracjami i pozwoli ze spokojnym umysłaem powitać wielki sukces.

Jakoś mnie ten Pater nie zachwycił. Pewnie też współpraca z Krajewskim mu nie służyła. Jego solowe popisy są zdecydowanie lepsze.

świetny duet, książka wyborna, polecam!

1 690
  • Kryminały
  • Kryminał
  • 2014
  • 2011
  • Marek Krajewski
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Róże cmentarne