Milion małych kawałków

Okładka książki Milion małych kawałków
James Frey Wydawnictwo: Burda Publishing Polska literatura piękna
literatura piękna
A Million Little Pieces
Burda Publishing Polska
2015-03-18
2015-03-18
Patryk Gołębiowski
uzależnienie odwyk narkotyki biografia alkoholizm

więcej Więcej

Przerobiłem w życiu już wiele książek o uzależnieniach, narkotykach, alkoholu, odlotach i odwykach. Aż dziwne, że dopiero sięgnąłem po tę pozycję, zwłaszcza z tak wysoką średnią. Pisarz opowiada o własnych przeżyciach z narkotykami i alkoholem i swoim pobycie w ośrodku odwykowym w Minnesocie. Jednak już na wstępie ostrzega, że sporo podkolorował i ubarwił, a także...

Nie jest to książka dla każdego. Tematyka związana z narkotykami. Autor pisze wprost, wiele razy używa wulgaryzmów. Nie ma tu porywającej akcji, ale są prawdziwe odczucia i przemyślenia autora. To jak radził sobie z uzależnieniem. Mimo to, jest też wzruszająca.

Specyficzny język tej książki spowodował, że długo po niej nie chciało mi się czytać "normalnych" książek gładkich i wygładzonych, bo czegoś mi brakowało. Wzruszająca i smutna, niezwykła.

Nie czytajcie tej książki. Szkoda czasu, pieniędzy, nerwów. Serio.
Czuję się oszukana. Z opisu książki wynika, że ma być " mocna, brutalna, szczera do bólu, prawdziwa." A co dostałam?
Miałki, jałowy bełkot napisany przez człowieka, który w sumie trochę rzeczy wziął ze swojego życia, trochę podkolorował, a trochę w ogóle zmyślił (bo czemu nie?). Historia Jamesa Fraya w żaden...

Mocna, przerażająca, wzruszająca... Specyficzny język, sposób pisania, przedstawiona historia - to wszystko sprawia, ze książka jest wyjątkowa. Kto wie, czy nie najlepsza jaką kiedykolwiek czytałam.

ciezko mi sie ja czytalo. nie podoba mi sie jezyk, wulgaryzm, powtarzanie niektorych zdan w calym rozdziale. po ponad 200 stronach poddalam sie. nie moj typ ksiazki

Ciężko mi cokolwiek napisać.. Zmiana bohatera, właściwie to naprawa siebie ukazana w prawdziwy, a zarazem brutalny sposób. Piękna książka.

Poruszająca i ciekawa. Dodatkowy plus, że na faktach. Zabiera czytelnika w świat uzależnienia i niezwykle trudnej walki z nałogami. Pokazuje dobro u ludzi, których pewnie gdybyśmy poznali, niestety uznalibyśmy za niewiele wartych...
Lektura uświadamia jak różne czynniki mogą kierować naszym życiem, mogą je zniszczyć i zamienić w koszmar.

7,5
Mocna wciągająca historia o walce z nalogiem, dla osób które lubią takie klimaty. Warte przeczytania pamiętając, że jest to fikcja literacka, a nie całkowicie autentyczna historia.

Mało akcji

6 923