Wolałbym żyć

978-83-247-0928-1
Wiktor Dłuski
Thierry Cohen samobójstwo życie odkupienie win

Powieść wyróżniona nagrodą literacką Prix Jean d'Ormesson 2007
"Wolałbym żyć" to pierwsza powieść autora, do napisania jej inspiracją stała sie samobójcza śmierć przyjaciela. Autor zadaje w niej podstawowe pytania dotyczące ludzkiej egzystencji.

Wciągająca na maxa!!!
Uwielbiam tę książkę.
Daje głębokie przesłanie.

chyba nie rozumiem co autor miał na myśli. poddałam się, gdy po dwóch tygodniach czytania nadal nie mogłam jej dokończyć.

Świetna książka, już od samego początku czułem że będzie ciekawa p póżniej nawet nie widziałem ulatujących kartek, naprawdę dobra książka, nie będę się rozpisywał by nie psuć zabawy, ale naprawdę świetna, Polecam !

Książka.. ciekawa.
Tajemnicza, trzymająca w napięciu. Z niecierpliwością i zainteresowaniem czeka się na kolejne sytuacje w życiu bohatera (bo słowo "przygody" raczej tu nie pasuje). No i to zakończenie.. jest zaskakujące.
Polecam

GDZIE MOGĘ DOSTAĆ TĄ KSIĄŻKĘ DO PRZECZYTANIA?
Może być używana, mieć wady, ale chce ją przeczytać!
Chętnie od kogoś odkupie :)

Ciężko ocenić mi tę książkę. Z jednej strony końcówka książki pełna pięknych słów, chwil trzymających za serce, patetyczna, romantyczna wyciska łzę w oku. Z drugiej strony samo zakończenie przewidywalne, wpadłem na nie czytając pierwsze 10 stron, więc mnie nie zaskoczyło.

Autor przez całą książkę opisywał miłość. Niedojrzałą zbuntowaną miłość chłopaka, który popełnił...

Na początku myślę, że warto wspomnieć iż jest to książka bardzo wartościowa, pozwala docenić swoje życie. Warta uwagi każdej osoby. Uczy tak właśnie myślę docenić każdą chwilę, nie podejmować pochopnych decyzji. Cała książka pokazuje skutki bardzo okrutne ale prawdziwe jednej złej decyzji. POLECAM :)

Bardzo intrygujący tytuł. Przez całą książkę chodziło mi po głowie czemu akurat taka forma "wolałbym"... ale chyba faktycznie pasuje idealnie :)

Wydawałoby się, że pozycję o takiej tematyce będzie się czytało długo i "ciężko". O dziwo - wręcz przeciwnie! Jednak pomimo "lekkości" przekazu, zdecydowanie daje do myślenia. Zwłaszcza dla osób, którym gdzieś po głowie krążą...

Całkiem intrygująca tematyka z mocnym przesłaniem i bardzo rzeczywistym głównym bohaterem. Choć zarys fabularny można było przewidzieć od drugiego rozdziału, to sposób przeprowadzenia narracji i sam pomysł zasługują na uznanie. Przyczepiłbym się do tłumaczenia z francuskiego, czy też ogólniej – do języka i stylu autora, które nie pasowały do sposobu wysławiania się...

Dyskusje

• Chcę w prezencie