Nie budź śpiących psów

Państwowy Instytut Wydawniczy
Ne budi zaspale pse
literatura piękna
Maria Krukowska

Zaletą książki są portrety bohaterów. Jak żywi, tacy jak na południu, typowi. Tacy ludzie, taki klimat. Niezła książka dla osób, które znają specyfikę Bałkanów.

opowieść zaczyna się nieźle – głównego bohatera i jednocześnie narratora poznajemy przykutego kajdankami do łóżka w belgradzkim szpitalu, z raną postrzałową głowy, w której dodatkowo tkwi jeszcze pocisk. wokoło kłębią się naprzemian lub równolegle lekarze, pielęgniarki, sędzia śledczy i wreszcie obrońca. okazuje się, że Raszy – bo tak ma na imię bohater – nie powiódł się do...

• 2015
  • Nie posiadam
  • Bałkańskie i o Bałkanach

Dodaj cytat z książki Nie budź śpiących psów