Unearthly

Okładka książki Unearthly Cynthia Hand
Okładka książki Unearthly
Cynthia Hand Wydawnictwo: HarperTeen Cykl: Nieziemska (tom 1) fantasy, science fiction
Nieziemska (tom 1)
Unearthly
HarperTeen
2011-01-04
2011-01-04
9780061996160

Okładka książki My Contrary Mary Brodi Ashton, Cynthia Hand, Jodi Meadows
My Contrary Mary Brodi Ashton, Cynth...
Okładka książki My Calamity Jane Brodi Ashton, Cynthia Hand, Jodi Meadows
My Calamity Jane Brodi Ashton, Cynth...

Anielici takiego określenia jeszcze nie słyszałam, a na prawdę dużo już książek czytałam o aniołach. Jak we wszystkich takich książkach jest zderzenie dobrych i złych. Chociaż tutaj granica jest mocna zatarta. Pomimo, że wydaje się, że historia zmierza do ckliwego zakończenia to tak nie jest i mnie się to podoba. Niestety to powoduje, że raczej wiadomo co będzie osią następnej części. Czytała się to szybko, ale historia trochę się ciągnie i jest nijaka. Nie ma zwrotów akcji, raczej pomału idzie ku końcowi. Bohaterowie też mało wyraziści - niby Christian pokazuje jakiś tam pazur, jest zagadkowy czy jak to by inaczej nazwać. Niestety występuje na 20 stronach z 300 stronnej książki, co powoduje, że historia jest raczej płytka i mało barwna. Pomimo tego chętnie przeczytam dalszy ciąg fabuły.

Oczywiście irytowało mnie, że Christian za co się nie wziął, potrafił zrobić.
Końcówka wyjaśniła, dlaczego.

Ale Tuckerowi - któremu kibicowałam od początku (w ogóle bardzo to wszystko przewidywalne było),też nie daleko do człowieka orkiestry.
Rodeo, spływy rzeczne, wędkowanie, a do tego trener narciarski? Huhu, utalentowany ten chłopak.

Oczywiście irytowało mnie, że Christian za co się nie wziął, potrafił zrobić.
Końcówka wyjaśniła, dlaczego.

"Nieziemska" delikatnie wychodzi poza schemat swojego gatunku. Clara jest ćwierć-aniołem, a jej uczucia względem Christiana i Tuckera wydają się mieć sens. To wciąż jest młodzieżowy romans fantastyczny, ale czyta się go przyjemnie; chociażby z faktu, że główna bohaterka ma jednak coś do roboty.

Ujdzie ale nic specjalnego. Napisana poprawnie, nie dopatrzyłam się tam jakichś błędów, jednak ogólnie brakowało jakiejś ikry tej książce. Snuła się smętnie, była jak na mój gust trochę zbyt ckliwa i niezbyt polubiłam bohaterów. Szczególnie irytowała mnie matka gł. bohaterki. Sama Clara niby niczym szczególnym mi nie podpadła, ale jakoś też nie budziła większej sympatii. Jako książka stricte młodzieżowa pewnie może się podobać, ja już po kolejne tomy raczej nie sięgnę. Jestem troszkę ciekawa dalszego ciągu, ale nie aż tak. Zresztą pierwszy tom ma takie połowiczne zakończenie, że w ostateczności można na nim poprzestać

Książka typowo młodzieżowa z anielicą w roli głównej. Jestem trochę rozdarta bo czytało się ją bardzo szybko i przyjemnie ale nie porwała mnie, fabuła ciekawa ale przewidywalna. Oczywiście tajemnica, zadanie, Wielka miłość i trudna decyzja do podjęcia kształtuje naszą bohaterkę ale nadal czegoś mi brakuje. Oczywiście mam zamiar sięgnąć po kolejną część bo jestem ciekawa jak to się dalej potoczy.

Książka opowiada historie nastoletniej Clary, która jest aniołem. Dostaje zadanie ocalenia tajemniczego chłopaka. Przez całą książkę irytowała mnie matka głównej bohaterki. Ogólnie rzecz biorąc czyta się przyjemnie. Jutro zamierzam zacząć czytać kolejny tom.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Wspaniała książka. =) Bardzo polecam :)

Wspaniała książka. =) Bardzo polecam :)

Paranormal romance / realizm magiczny będący bardzo pozytywnym zaskoczeniem. To moja pierwsza styczność z książkami o aniołach i póki co wypada całkiem przyjemnie.
Mamy tu motyw walki z tym co sami chcemy, a do czego jesteśmy zobowiązani przez siły wyższe (takie trochę serce vs rozum),fajną główną bohaterkę, która pomimo młodego wieku jest zaskakująco ogarnięta i nie zachowuje się jak idiotka nawet po tym, jak już się zakocha. Podobały mi się też sam anielski motyw - wszystko z tym związane było bardzo obrazowo opisane i faktycznie łatwo było uwierzyć i w piękno oraz ogólne pozytywy związane z byciem aniołem, ale też negatywy ukrywania swojego dziedzictwa. Spory plus to także rodzina, która faktycznie jest obecna w życiu Clary (mamy młodszego brata i matkę dla odmiany faktycznie przejmującą się losem swojego dziecka). Wątek miłosny to też pozytyw, ale przyznam się, że obawiam się o jego dalsze losy. Mamy tu chyba pierwszy raz przypadek, gdzie absolutnie nie mam pojęcia jak na koniec serii autorka rozwiąże trójkąt miłosny (bo ani śnię myśleć, że konkluzja tego tomu to koniec problemów na tym gruncie... choć byłabym z tego faktu bardzo zadowolona).
Liczę też, iż w dalszych częściach będzie więcej akcji oraz niebiańskiego konfliktu.

Bardzo ciekawa książka w anielskiej tematyce. Główna bohaterka ma powtarzającą się wizję, która dotyczy jej pierwszego anielskiego zadania. W szkole spotyka Christiana- chłopaka z jej wizji. Jest jeszcze Tucker, do którego zaczyna czuć coś więcej. Dziewczyna musi zdecydować czy ważniejsze jest zadanie czy uczucie. Autorka pokazuje, że mimo iż ludzie mają dylematy potrafią dokonać dobrego wyboru, jeżeli coś jest dla nich priorytetem.