The Year We Fell Down

Okładka książki The Year We Fell Down Sarina Bowen
Okładka książki The Year We Fell Down
Sarina Bowen Wydawnictwo: Rennie Road Books Cykl: The Ivy Years (tom 1) literatura obyczajowa, romans
The Ivy Years (tom 1)
The Year We Fell Down
Rennie Road Books
2014-03-21
2014-03-21

Corey po ciężkim wypadku jeździ na wózku inwalidzkim. Mimo to nie zrezygnowała z marzeń i udała się na studia. Zajmuje mieszkanie na parterze ze wspaniała współlokatorką. jednak nie spodziewa się że chłopak z mieszkania na przeciwko zawróci jej w głowie. Adam jest uzdolnionym sportowcem jednak uległ wypadkowi i ma złamaną nogę. Jego jędzowata dziewczyna wyjeżdża na kilka miesięcy a przez ten okres Adam zaprzyjaźnia się z Corey. Ich relacje stają sie bliższe i dziewczyna zakochuje sie bez pamieci w przyjacielu. Niestety wraca dziewczyna Adama i chłopak odczuwa brak przyjaciółki. Bardzo ciekawa i inna tematyka ksiązki. Gorąco polecam

Przyznam szczerze, że obawiałam się co to będzie za książka, czy nie będzie jakąś smętną historią. Ale po kilku stronach tak się wciągnęłam, że przeczytałam ją jednym tchem w jeden dzień. Piękna historia przyjaźni, a później miłości. Corey to niesamowicie silna dziewczyna, która nie poddaje się pod wpływem ciężkich przeżyć. Kilka razy nachodziła mnie refleksja, czy ja w obliczu takiego wypadku potrafiłabym być dalej taka pogodna i radosna i znosić wszystko z podniesionym czołem. Dużo do myślenia dają też słowa Corey, w jaki sposób traktuje się osoby niepełnosprawne, jak często nie wiadomo jak się przy nich zachować, czy gdzie "podziać" oczy, albo że robią się dla innych "niewidzialni". Adam też fajny chłopak, otwarty, bezpośredni, mówi to co myśli, a przy tym widać było, że troszczy się o Corey. Jedyne, co mnie w nim drażniło, to że tak długo trwał w związku bez miłości ze Stacey i jego motywy do mnie nie przemawiały. Ogólnie książka bardzo mi się podobała.

Na półkach: , , , , , , ,

W opinii możliwe SPOILER Y!

Corey Callahan przeprowadza się z dala od domu, aby zacząć studiować na Harkness College. Powodem przeprowadzki jest fakt, że po wypadku jakiego doświadczyła Corey, jej rodzice są nadopiekuńczy. Jej niezależność jest kontrolowana na każdym kroku, a Corey przed wypadkiem była przyzwyczajona do czegoś całkiem innego. Wcześniej aktywna zawodniczka hokeja, teraz łyżwy zostały zastąpione wózkiem inwalizdzkim. Jej sąsiadem jest przystojny chłopak, który porusza się o kulach - Adam Hartley.

Zaczęło się od przyjaźni, ale jak to często bywa.. przyjaźń przeradza się w coś więcej, a uczucia się zmieniają. Jak to się potoczyło?

Fajna to książka dziejąca się w realiach college'u. Dziewczyna na wózku i sportowiec po kontuzji. Walka z własnymi słabościami, niepewnością, nowym środowiskiem i uczuciami, które wydają się nie na miejscu. Książka przepełniona zarówno zabawnymi sytuacjami jak i poważnymi.
Corey i Hartley krążą wokół siebie przez długi czas... oboje boją się tego co się zaczyna dziać, a ten strach komplikuje wszystko. Wiele niedomówień i zabawa w kotka i myszkę. Razem jednak są naprawdę uroczy.

Spędziłam przy niej dobrze czas :)

W opinii możliwe SPOILER Y!

Uwielbiam w książkach YA/NA kiedy akcja dzieje się w college'u :) chociaż jestem już kobietą, która ma lata studiowania dawno za sobą :P ale jakoś zawsze przemawia do mnie ten klimat :) książka naprawdę mi się podoboła, chociaż mam maleńkie ale do końcówki. Autorka ma bardzo fajny styl pisania, wszystko bardzo szybko się czytało. Początkowo miałam obawy, że Corey okaże się typową bohaterką z traumą, która będzie nieśmiała, cicha i zamknięta w sobie a Adam będzie typowym lovelasem. Jak dobrze, że się pomyliłam. Callahan to kobieta z charakterem (czasem aż za bardzo wrednym) a Adam to dość spokojny facet, chociaż w dziwacznym związku. Podobała mi się cała otoczka kampusu, ich zwyczajne życie, to jak sobie radzą ze swoją niepełnosprawnością, normalne życie. Od początku wiemy jakie ma uczucia Corey, za to Adam trzymał swoje zamknięte praktycznie do końca. I tutaj moje małe ale: Corey w zasadzie nie pozowliła sobie czekać Adamowi na siebie (co ja pewnie bym zrobiła),praktycznie od razu wskoczyła w związek a Adam ni stąd ni zowąd powiedział jej, że ją kocha. Za szybko! Autorka mogła jeszcze ten koniec ksiązki rozciągnąć. Dużym plusem książki w zasadzie to nie szukanie związku, ale to jak zwyczajni ludzie próbują żyć dalej mimo swoich problemów. Nie mogę się doczekać historii Bridgera! :) A jeśli chodzi o hokeistów to na razie u mnie i tak prowadzi seria Off-Campus :)

Bardzo przyjemny romans. Corey i Adam tworzyli naprawdę fajną parę bohaterów a i ich historia okazała się bardzo ciekawa. Lekki styl pisania sprawia, że czyta się szybko i przyjemnie.
Mimo iż nie powiało tu żadną nowością , to czytanie nie było nużące.

Mimo iż nie powiało tu żadną nowością , to czytanie nie było nużące.

Ta ksiazka to moja perelka, jest piekna od poczatku do konca, polecam przeczytac!!!
Corey ma 19 lat i zaczyna pierwszy rok w campusie i nie bylo by w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, ze dziewczyna byla od zawsze czynnym sprtowcem, a 9 miesiecy wczesniej w skutek wypadku na lodzie zostala sparalizowana i jezdzi na wozku.
Adam to 21 letni student, gracz hokeja, gwiazda uczelni, ktory zlamal noge i na kilka mieciecy jest wykluczony ze sportu i znanego mu zycia studnckiego. Ze wzgledu na tymczasowa niepelnosprawnosc dostaje on mieszkanie tam gdzie Corey.
Od tej pory sie zaprzyjazniaja, staja nierozlaczni, ze wzgledu na ograniczenia ruchowe spedzaja razem wieczory, czas na stolowce i jest tylko jeden problem. On ma dziewczyne, ktora ma wyglad modelki, jest bogata, popularna i zdrowa, i wyjezdza w ramach wymiany studenckiej na 3 miesiace do Paryza. W tym czasie Adam i Corey bardzo zblizaja sie do siebie lecz ona wie, ze nie dostanie niczego wiecej od niego po za przyjaznia. Mijaja 3 miesiace, wraca Stacy z Paryza, Adamowi zdejmuja gips i nie jest on juz kaleka (tak ich nazywala Corey) czyli wszystko wraca do normalnosci tylko z jednym wyjatkiem. Corey jest zakochana w przyjacielu i bardzo z tego powodu cierpi, bo przeciez on jest juz zajety i ma piekna dziewczyna. A on, czy jest szczesliwy, czy potrafi docenic jak wiele znaczyla dla niego Corey, gdy spedzali razem czas?
Corey jest tak silna i wspaniala dziewczyna, ze nalezy jej sie medal, do tego troche dowiedzielismy sie o ich rodzinach i znajomych, bardzo chetnie przeczytam nastepna czesc tej serii o koljenej parze. Polecam!

Adam to 21 letni student, gracz hokeja, gwiazda...

Książka rewelacyjna, zakochałam się w niej. Corey, dziewczyna po wypadku, gdzie w jednej chwili wali jej się świat, pomimo swoich ograniczeń twardo stąpa po ziemi ( ok jeździ na wózku) co nie zmienia faktu iż nie użala się nad sobą i innym też nie pozwala. Stara się być jak najbardziej samodzielna. Adam szkolna gwiazda już od początku daje się polubić, choć w obecności Staci stawał się sztywny to od razu dało się odczuć że nie jest w niej zakochany. Była jego trofeum, on gwiazda hokeja ona bogata z wyglądem modelki. Aż dziwiło mnie że nie ruszały go jej wybryki w Paryżu. Za to sam bardzo miło spędzał czas z Corey, wspólne ograniczenia ruchowe zbliżyły ich do siebie. A najdziwniejsza noc w historii na szczęście dała mu do myślenia czego naprawdę chce. Książka opisuje problemy z perspektywy dziewczyny na wózku, choć można podziwiać Corey za wytrwałość, ciągłą walkę o normalny dzień. Pokazała nam że jeśli czegoś bardzo pragniesz wszystko może się zdarzyć, w końcu znów znalazła się na lodowisku nawet zatańczyła na balu. Suuuuper że ułożyło im się, bo przecież każdy zasługuje na szczęście.

Ostatni rok nie było łatwy dla Corey Callahan – miała poważny wypadek i teraz jeździ na wózku. Jednak to nie przeszkadza jej w tym, by pójść na te studia, na które planowała iść – z dala od domu i od matki, która nieustannie ją niańczy. Dostaje pokój w akademiku specjalnym dostosowanym do jej przypadłości. Okazuje się, że jej sąsiadem będzie Adam Hartley, z nogą złamaną w dwóch miejscach.
W ich stanie nie do końca mogą swobodnie poruszać się po kampusie i chodzić na imprezy, więc chcąc nie chcąc są skazani na swoje towarzystwo – i bardzo szybko się zaprzyjaźniają. Hokej, który tak kocha Corey, teraz może oglądać tylko w grze wideo, przed którą spędzają całe godziny.
Tyle że Adam ma dziewczynę, a Corey nie może nic poradzić na to, że zaczyna do niego czuć coraz więcej...

Z panią Bowen spotkałam się przy okazji serii „Him”, którą napisała wspólnie z Elle Kennedy i od tamtej pory miałam ochotę na jej debiutancką powieść, rozpoczynającą serię „The Ivy Years”. I muszę powiedzieć... wow. Nie wiem, czego się spodziewałam, ale na pewno nie tego. Co za świetna historia!
Corey jest niesamowitą postacią. Mimo sytuacji, w której się znalazła, nie traciła hartu ducha i starała się być twarda, nie załamywała się mówiąc, że jej życie nie ma już sensu, ale parła do przodu. A Adama polubiłam od samego początku – świetny chłopak, tylko z jedną wadą – jego dziewczyną. Od samego początku oczywiste jest, że Hartley zasługuje na kogoś lepszego, a Stacia to zdecydowanie nie jego poziom. Nie mogłam pojąć, dlaczego on z nią tkwi, co on w niej widzi? Zwłaszcza na początku, kiedy naprawdę wydawał się być w niej zakochany. Cieszę się, że w końcu zmądrzał, choć dlaczego tak późno..
Fabuła świetna, postacie cudowne, a ich problemy ze zdrowiem tak realistyczne przedstawione... nie mogłam się oderwać od książki. I z wielką chęcią sięgnę po kolejne książki, tym bardziej, że kolejna część jest o Bridgerze, a był on dość specyficzny w pierwszej części. ;)

polecam boska !

polecam boska !