Z Kacprem Ryksem po renesansowym Krakowie. Przewodnik

Okładka książki Z Kacprem Ryksem po renesansowym Krakowie. Przewodnik Mariusz Wollny
Okładka książki Z Kacprem Ryksem po renesansowym Krakowie. Przewodnik
Mariusz Wollny Wydawnictwo: Alter turystyka, mapy, atlasy
turystyka, mapy, atlasy
Alter
2014-04-13
2014-04-13
renesans Kraków Kacper Ryx przewodnik historia

Jestem wielkim fanem książek autora. Tym razem przeczytałem książkę będąca przewodnikiem po Krakowie. Po renesansowym Krakowie. Książka jest niesamowita. Urodziłem się w Krakowie i pracuję w Krakowie, zatem wszystkie te budynki i budowle opisane w tym dziele ożywają i nabierają innych kolorów w moich oczach. Wychodzi na jaw ich ukryta historia. Praktycznie codziennie przemykam ulicami Starego Miasta i znam jego historię, ale historie, anegdoty, legendy i fakty przytoczone przez autora wydobywają na wierzch drugi Kraków. Niesamowite!

Świetny przewodnik po renesansowym Krakowie. Dla mnie jako przewodnika doskonałe źródło informacji. Dla mieszkańca Krakowa lub turysty książka, która pozwala spojrzeć na współczesny Kraków przez "średniowieczno-renesansowe" okulary. Można wyobrazić sobie, co kiedyś gdzie stało i czego już dzisiaj nie ma lub pozostał po tym trwały ślad. Polecam

Ciekawy opis Krakowa.
Sięgnąłem po nią po przeczytaniu historii Kacpra Ryxa.
Czyta się szybka, pokazanych jest kilka ciekawych historii dotyczących historii Krakowa.
Dla każdego mieszkańca Krakowa ciekawa lektura.

Ciekawy opis Krakowa.
Sięgnąłem po nią po przeczytaniu historii Kacpra Ryxa.
Dla każdego mieszkańca Krakowa ciekawa lektura.

Dla kogoś, kto zna całą autora- trochę niedosyt, dla początkujących świetnie skondensowany klimat cyklu o Kacprze seniorze

• Kraków
  • Cracoviana