Kalon

Okładka książki Kalon T.L. Smith
Okładka książki Kalon
T.L. Smith Wydawnictwo: T.L Smith Cykl: Take Over (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Take Over (tom 2)
T.L Smith
2014-07-04
2014-07-04
Mystery > Crime Romance Dark

Okładka książki Sever Melissa Jane, T.L. Smith
Sever Melissa Jane, T.L. ...

. Cóż Dzwoneczek z bajki to delikatna wróżka choć z charakterem, Eliza raczej delikatna to nie jest choć charakterek to ma, trzeba przyznać. Stefan ma swoje za uszami więc są siebie warci :-). Czyta się bardzo szybko i przyjemnie a koniec-szok ciąża(rozumiem jej podejście, że ma wokół siebie okrutny świat nie do konca odpowiedni dla maleństwa) i znów porwanie... apetyt rośnie na kolejną część

Ciąg dalszy opowieści o Krinos. Po próbie zabójstwa ojca Krinos ona przejmuje jego interesy. Tak więc po zabiciu syna Alberto przeszedł czas zemsty na samym bossie. Pomaga jej w tym były facet Hunter, co oczywiście wywołuje u Stefano mega zazdrość. Dodatkowo pojawia się nieślubna córka jej ojca, która jest równie temperamentna jak jej siostra "zbójniczka". I tak przechodzimy przez całość książki, żeby na sam koniec otrzymać interesującego newsa i być świadkiem dramatycznych wydarzeń.
Ta część trochę mniej mi się podobała, ale zakończenie rekompensuje całość książki.

Dalej wszystko jest takie szybkie. I ten testosteron wszędzie... Ale autorka stara się urozmaicić fabułę, dokładając nowe wątki.

Historia nabiera tempa.
Na prawdę nie wiem dlaczego autorka podzieliła na trzy części tą opowieść. Wydaje mi się z perspektywy już skończonej serii, że pojmuję ją bardziej jako całość. Nie potrafię wyszczególnić co działo się dokładnie w każdej z części.
Krinos jest na swój sposób słodka istotką.. tylko trochę bardziej krwiożerczą. Zaczyna dopuszczać do siebie fakt, że Stefano nie jest tylko ciepłym kocykiem do łóżka. Poza tym dziewczyna przejmuje interes po tatusiu. I.. koniec nowości.

Historia nabiera tempa.

Druga część, podobnie jak w pierwszej fajna ale za szybka. Nie wiem czy przeczytam trzecią ale z drugiej strony ta zakończyła się w bardzo dobrym momencie wiec może sie skuszę

Druga część cyklu Take Over, opowiada dalsze losy Elizy i Stefano w mafijnej rozgrywce. Co się stanie, gdy wokół Krinos zaczną się kręcić dawni kochankowie? A blond piękność jest córką twojego ojca.

Ja tam nadal uważam, że ta trylogia jest bombowa. Może i jest dużo wątków rozpoczętych przez autorkę i nie skończonych ale mnie to nie przeszkadza. Jestem zaskoczona jak wiele można napisać i przekazać na tak niewielu stronach a czytelnik tylko czeka co się stanie za moment. Świetna dawka akcji, emocji i kupa wspaniałego seksu z dwójką głównych bohaterów to sposób aby się nie nudzić. Polecam

Na półkach: , , , , , ,

Druga część podobała mi się trochę bardziej, jednak również szału nie robi. Akcja w książkach tej serii toczy się tak szybko, że...chyba nie jestem do tego przyzwyczajona i nie całkiem mi to leży.

W tej części znacznie więcej uwagi poświęcone jest 'relacji' Krinos i Stefano. Jednak pokazanie ich relacji ogranicza się właściwie do łóżka, krótkich wyznań oddania i miłości (w 99% w łóżku) przez Stefano oraz wspólnych spotkań z 'partnerami biznesowymi' (niezły biznesik kręcą nie ma co).
Kantos (ojciec) trochę zaniemógł jednak pomału wraca do siebie. Krinos ma cel - zemsta (tak dla odmiany :) ). Jednak zemsta nigdy nie działa tylko w jedną stronę. Krinos dostała swoją zemstę, ale teraz jest ktoś kto także ma powód aby się odegrać.

Z tego powodu pomimo przeciętności serii, zakończenie pozostawia nas w takim punkcie, że każdy najchętniej od razu sięgnąłby po kolejną część - także ja.

Drugi tom tak samo dobry jak pierwszy. Końcówka zaskakuje i sprawia, że trzecia częśc będzie naprawdę interesująca...

5/10 w kategorii krótkich, lekkich i niezobowiązujących czytadeł.

W książce dzieje się wszystko i nic. Mamy tutaj bardzo szybką akcję. Autorka znowu wprowadza wiele ciekawych wątków, których nie rozwija. Nie mogę zrozumieć porzucenia w zasadzie wszystkich motywów; rodziców Krinos, Carmen i Hunter'a oraz Kasandry i Rock'a. Mimo wszystko książkę czyta się szybko i przyjemnie. Można się pośmiać, zarumienić i momentami zostać zauroczonym zachowaniem Stefano.

5/10 w kategorii krótkich, lekkich i niezobowiązujących czytadeł.

• Mafia
  • 2015