Wschodni grom

Okładka książki Wschodni grom
Jakub Pawełek Wydawnictwo: Ender Cykl: Przymierze (tom 1) Seria: WarBook kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Przymierze (tom 1)
WarBook
Ender
2014-02-19
2014-02-19
wojna political fiction Rosja Polska Chiny

Opinia dotyczy całego cyklu.
Kawał dobrej roboty. Ciekawa fabuła. Świetny pomysł na political-fiction. Dość sporo uproszczeń przy opisie walk ale nie razilo mnie to w ogóle. Gratuluje pomysłu!

Dotarłem do 60%.
Pomysł? Niczego sobie. Fanem gatunku nie jestem. Sceny, i opisy batalistyczne, tylko dla fascynatów. Jak dla mnie, zanudzające, i zdecydowanie zbyt długie. Jeżeli bym znalazł wersję "light" cyklu, myślę że chętnie bym przeczytał.

Koncepcja świetna. realizacja trochę kuleje. Autor ewidentnie korzystał z dobrych źródeł dotyczących typów i modeli broni, nie ustrzegł się jednak kilku pomyłek. Najciekawsza z nich to opis uszkodzenie śmigła na ogonie helikoptera Ka-52, który tego śmigła w ogóle nie ma.... Irytują często powtarzane w tekście neoplazmy typu "pikować w dół", "spadać w dół" i tym...

Ciekawy koncept, ale bardzo przeciętne wykonanie. Połowa książki to arcynudne starcia oddziałów chińskich z rosyjskimi. Wątki polityczne natomiast wyszły znacznie lepiej.

Po bardzo dobrym i wciagajacym poczatku bardzo duze rozczRowanie niekończące sie wojskowe dialogi i opisy techniczne powoduja ze dobrze zapowiadajaca sie powiesc kojarzy sie z specyfikAcja techniczna sprzetu wojskowego a szkoda bo potencjal potezny.

poczatek super przygody

Polska. Rosja. Prowokacje. Zbrojne potyczki. Spisek. Wróg z (Dalekiego) Wschodu. Oto kolejna pozycja spod znaku political & military fiction od wydawnictwa War Book. Tym razem jednak autor proponuje nieco inny scenariusz zdarzeń, niż te "standardowe", do których zdołaliśmy przywyknąć czytając książki innych pisarzy, tworzących dla tego wydawnictwa. O ile początek książki...

Generalnie nie jestem ekspertem od tego typu literatury, nie znam się na geopolityce i tym podobnych kwestiach poruszanych tutaj. Ale dla mnie laika to było świetne i zaraz zabieram się za następny tom cyklu. Nie wiem czy opisy walk, uzbrojenia, taktyki były kompetentne - ale ja to kupiłam. Czytało się znakomicie, żadnych dłużyzn, mało "branżowego" slangu więc ja - laik -...

Polski Friderik Forsyte. Jeśli lubujecie się w jego książkach to cała seria "Przymierza" trafi w Wasze gusta. Czyta się znakomicie. Pierwsza i chyba najlepsza z całej serii powieść. Mimo że trudno sobie wyobrazić by sytuacja ze "Wschodniego gromu" mogłaby mieć miejsce, to czy jest to aż tak bardzo niemożliwe? Polecam.

całkiem udane to przymierze, może momentami zbyt przewidywalne i nużące

• Audiobook
  • 2014
  • Political fiction
  • 2020
  • Wojenne

Dodaj cytat z książki Wschodni grom