Orzeł Biały

Orki zabijać, góry przenosić

To jest naprawdę bardzo dobre, bardzo logiczna i zabawna książka. Na pewno jednak nie podoba się Pisowcom, czyli przestępcom, bo mówi o ich dyktatorze w przełożeniu. Genialne jest także to, dlaczego Polacy nie zmienili się w orków. To jest po prostu strzał w dziesiątkę. Nie mylić tego z pandemią, chociaż w zasadzie tak samo korzystne byłoby postępowanie z nią jak w książce. Ogólnie zabawna i bardzo przyjemnie się czyta. Druga część jest gorsza - ale ta 1 jest naprawdę genialna.

Widać w komentarzach wielu uaktywnionych pisowców, bo książka bardzo humorystycznie obnaża ich zakłamanie. Nie ma w tej książce bardzo dużo przekleństw, o czym wspominają inni piszący – bez wątpienia sympatycy pisowców. Pisowcy sa komuchami którzy powinni skończyć w więzieniach a najlepiej pod ścianą. Ale to już mój przypis, bo książka o tym nie traktuje.

Fabuła nijaka pełna wulgaryzmów na zasadzie ilość nie jakość, humor infantylny na poziomie gimnazjum. Strata czasu

Polskie kompleksy tym razem w konwencji sci-fi.

Polskie kompleksy tym razem w konwencji sci-fi.

W sumie to dałbym 6,5. Książka ujęła mnie konwencją i pomysłem - cokolwiek nietypowym, choć ma w moim poczuciu swoje wady. Za bardzo jak na mój gust operuje stereotypami, które dość ciekawie karykaturyzuje. Niestety, próba stworzenia podprogowego komentarza do sytuacji politycznej w Polsce i na świecie, w niektórych momentach wręcz nachalna, obniża wartość tej książki w moich oczach.

Po przeczytaniu kawałka książki jakoś mnie nie porwała. W pewnym momencie coś się wydarzyło co momentalnie mnie wessało w ten świat. Dosłownie pochłaniałem treść książki całym ciałem. Genialny humor, który idealnie wpasował się w moje poczucie humoru. Pięknie wymyślone odwieczny konflikt Polska vs Niemcy z nutką historii :D Jest to chyba pierwsza książka przy której tak mocno dosłownie rżałem ze śmiechu. Miód na moje oczy i wyobraźnie. Gorąco polecam fanom skrzywionego humoru typu Hitler, Niemcy itp. Nie będziecie żałować! ;)

Ciekawy pomysł - zabawne mieszanie konwencji i stylów :))

Ciekawy pomysł - zabawne mieszanie konwencji i stylów :))

Dobra książka świetny humor,
uwielbiam tego autora

Dobra książka świetny humor,
uwielbiam tego autora

Słuchałem audiobooka. Chyba trochę za długa i przez to taka ocena.

Słuchałem audiobooka. Chyba trochę za długa i przez to taka ocena.

Obrzydliwe pogańskie wierzenia.

Obrzydliwe pogańskie wierzenia.

Słuchałem audiobooka z obiema częściami. Pierwszy raz w życiu musiałem stanąć na poboczu, bo się popłakałem ze śmiechu.

• Audiobooki

Marcin Przybyłek Orzeł Biały Zobacz więcej