Tajemnicze dziecko

Das fremde Kind
opowiadania, powieści
Eliza Pieciul-Karmińska
baśń bajka

"Dziadek do orzechów" był impulsem by sięgnąć po ten tytuł. Wszyscy bardzo zachwalają twórczość Hoffmanna, także postanowiłam przeczytać coś więcej niż tylko klasyczne opowiadanie.
Bardzo sobie cenię i w tym przypadku poruszoną kwestię dziecięcej wyobraźni, oraz cząstkę dzieciństwa w dorosłym życiu. Każdy rodzic powinien czytać i pokazywać dziecku jak wspaniała jest zabawa...

Całość obszernego tekstu na: http://alicyawkrainieslow2.blogspot.com/2016/06/szkoa-jest-do-bani-tajemnicze-dziecko-e.html#more

Okazuje się, że niedawno odkryta dla polskiego - a raczej polskojęzycznego - czytelnika baśń nie jest tylko filologiczną ciekawostką, której treść już dawno przebrzmiała. Pozostało w niej wciąż wiele miejsca na indywidualne interpretacje. I chociaż...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

• Literatura niemiecka
  • Audiobook
  • Dla dzieci i młodzieży
  • Z autografem
  • Literatura dla dzieci i młodzieży
  • Dla dzieci
  • literatura dziecięca

Dodaj cytat z książki Tajemnicze dziecko