Żabek i Ropuch. Przyjaźń

Okładka książki Żabek i Ropuch. Przyjaźń
Arnold Lobel Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie Seria: Żabek i Ropuch literatura dziecięca
literatura dziecięca
Wojciech Mann
Wojciech Mann

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Podoba mi się ich bezpretensjonalność i autentyczność.
W klimacie książka trochę przypomina Tygryska i Misia z "Panamy", ale opowiadania są dużo krótsze, dzięki czemu młodsze dzieci nie zgubią wątku.
Uwielbiam opowiadanie w którym Żabek i Ropuch idą brać kąpiel - polecam, przeczytajcie sobie je nawet w księgarni przy najbliższym "polowaniu".
Książeczka pogodna i z niewymuszonym poczuciem humoru.
Po-le-cam

Podoba mi się ich bezpretensjonalność i autentyczność.
Książeczka pogodna i z...

Przyznam się szczerze, że moja córka nie miała ochoty czytać tej książeczki. Zapewne przyczyna tkwi w Jej awersji do ropuch i żab. Ale namówiona przeze mnie, postanowiła dać szansę.
Już po trzech stronach buzia się otworzyła a oczy uśmiechały. Pytała i komentowała z wielkim przejęciem. Miałyśmy przeczytać jedną książeczkę wieczorem. Przeczytałyśmy wszystkie części. A dziś rano poprosiła o powtórkę z tej lektury.
Moim zdaniem te opowieści są dla troszkę starszych dzieci. Na pewno dla dorosłych - można naprawdę się uśmiać.
Pięknie wydana. Cudne ilustracje. Krótko mówiąc - perełka.
Polecam - wszystkie części Żabka i Ropucha

Świetna seria dla dzieci. Ciepła, spokojna opowieść o przyjaźni, o tym, co ważne i o tym, jak wiele przyjecielowi możemy wybaczyć.

Książki pięknie wydane i dobrze przetłumaczone, a duże litery na pewno ułatwią lekturę początkującym czytelnikom.

Pełną recenzję można znaleźć tutaj:

Pełną recenzję można znaleźć tutaj:

Seria autorstwa Arnolda Lobela to prawdziwe cudo ! Książki te są najlepszym dowodem na to, że czasem krótka forma jest w stanie przypomnieć dorosłemu, a dziecko nauczyć jakimi wartościami powinien kierować się w życiu. Znajdziemy tu krótkie historyjki o parze przyjaciół, którzy pokazują nam wagę takich pojęć jak : przyjaźń, poświęcenie, ciekawość świata i otwarcie się na niego, opiekuńczość, współpraca i wiele wiele innych. Lobel uczy nas tych rzeczy za pomocą zgrabnych morałów, które umieszcza w swoich historyjkach w sposób nienachalny, a jednocześnie nie da się ich przegapić. Taka forma przekazu - charakterystyczna właśnie dla bajek- jest o tyle potrzebna gdyż pozwala na kształtowanie się młodego umysłu ( bądź odświeżenie starszego :D ) przy zachowaniu jego autonomii, prawa do wyboru i wykazywania twórczej inicjatywy.

O sile tej serii stanowią też niewątpliwie ilustracje autorstwa samego Lobela, które dodają zawartym tu historiom uroku i są dodatkową pożywką dla dziecięcej - i nie tylko- wyobraźni.Jeśli dodamy do tego rewelacyjny przekład sympatycznego pana Wojciecha, to myślę sobie, że i duzi i mali będą tą lekturą usatysfakcjonowani i wyciągną coś dla siebie z tej pięknej serii. Cieszę się, że Wydawnictwo Literackie podarowało polskim czytelnikom taki fajny prezent. Polecam świętować Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci właśnie z Arnoldem Lobelem.

Pochlebne opinie i zachwyty z jakimi się spotkałem nastrajały mnie bardzo pozytywnie i... nieco się rozczarowałem. Nie żeby było to słabe, co to to nie, ale do arcydzieła, którego się spodziewałem daleko. Książeczka jest pogodna i z humorem, podzielona na krótkie historyjki - w sam raz by czytać młodszemu dziecku przed snem, lub by starsze samo sobie czytało, nie czując znużenia. Generalnie więc jestem na tak. Jeśli szukasz przyjemnych i "bez zadęcia" opowiadanek dla dziecka to jest to dobra pozycja. Ale... w podobnym stylu, lecz moim zdaniem dużo lepsze, ba, bijące na głowę są przygody Misia i Tygryska spisane przez Janosch'a - np. to: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/51010/ach-jak-cudowna-jest-panama. Literacko lepsze, z subtelniejszym i inteligentniejszym humorem, bezpretensjonalne a jednocześnie mądrzejsze i pouczające.

Książeczka dla dzieci, oryginalnie i interesująco zilustrowana. Tekst napisany dużą czcionką, historie ciekawe i z nutką humoru. Bardzo pozytywnie przetłumaczona po kilkudziesięciu latach od wydania oryginału przez Wojciecha Manna. Kupiłem ten zbiorek opowieści o Ropuchu i Żabku swojej dwuletniej córce na Mikołaja, codziennie ją z chęcią oglądamy i czytamy, pomimo tego że była w kategorii wiekowej od 6+ (Zważywszy że, te które przeglądałem w niższych kategoriach wiekowych mnie jakoś nie zachwyciły). To pierwszy tomik, więc zapowiada się fantastyczna seria.

Proste a genialne, żadnego moralizowania na siłę, jakie zdarza się w większości bajek dla dzieci.
Czytając, wyobraźcie sobie, że Wojciech Mann podkłada głos Ropuchowi...

Czytając, wyobraźcie sobie, że Wojciech Mann podkłada głos Ropuchowi...

Książka przeczytana z dzieckiem. Prosta, a dająca do myślenia. Rewelacja!

Książka przeczytana z dzieckiem. Prosta, a dająca do myślenia. Rewelacja!

Idealne dla lektora 60 lub 70+.
Duże litery, duża interlinia, krótkie akapity, ładne ilustracje plus odrobinę absurdalny humor. A sama treść pozwala trochę pobawić się w teatr, pobawić się głosem. U nas na razie jeden tomik, ale chyba będą następne.

Idealne dla lektora 60 lub 70+.

Arnold Lobel Żabek i Ropuch. Przyjaźń Zobacz więcej

Video