Skazaniec. Na pohybel całemu światu

Krzysztof Spadło Wydawnictwo: Zielona Litera Cykl: Skazaniec (tom 1) Seria: Skazaniec kryminał, sensacja, thriller
9788393920426
Zielona Litera
więzienie skazaniec więzień więźniowie kara
Skazaniec (tom 1)
kryminał, sensacja, thriller
9788393920426
Skazaniec
więzienie skazaniec więzień więźniowie kara

Więzienna powieść bardzo nierówna, momentami groteskowa, nieprawdziwa (kryminaliści przedstawieni jako niegroźni inteligentni ludzie). Niedostatki charakterologiczne wynagradza tło historyczne i umiejętne stopniowanie napięcia w opisywanej historii. Prawdopodobnie zacznę słuchać kolejnej części, ale jeśli po jakimś dłuższym czasie doprowadzi mnie do zdenerwowania, to...

Pierwsza część, jak to często bywa z pierwszymi częściami, nie jest może porywająca ale za to koniec nie pozostawia nam wyboru - koniecznie trzeba sięgnąć po kontynuację.

Coś kapitalnego. Nie dość, że czyta się z zapartym tchem, można z niej wyciągnąć kilkanaście złotych myśli, to mocno wbija się w pamięć! Moim zdaniem idealny materiał na fascynujący serial.

Po przeczytaniu Hrabiego od razu zabrałem się za tom 1 Skazańca i nie zawiodłem się. Centralne więzienie we Wronkach i pierwsze w tym miejscu kroki Stefana Żabikowskiego skazanego na wyrok dożywocia. Czy Ropuch sobie poradzi? Jak przyjmą go Ojczulek, Dziadunio, Suchy i reszta skazańców?

Jedno słowo REWELACJA!

Jeśli ktoś lubi "Skazanego na Shawshank", to się nie zawiedzie. Świetna historia przeniesiona na rodzimy grunt. Przeczytane wszystkie książki z serii. Czasy II wojny światowej - perełka. Gorąco polecam.

Coś nowego i świeżego do czytania. Historia naprawdę wciąga i przyjemnie się czyta, ciężko się oderwać. Niektórzy narzekają, że książka jest pisana współczesnym językiem, a nie takim z epoki. Moim zdaniem w niczym to nie przeszkadza. Warto przeczytać.

Jak dla mnie rewelacja Wciągnęła mnie całego
Od razu zacząłem Tom 2 Ciekawe co będzie dalej
Polecam bardzo
Pozwala na zastanowienie się nad sobą

Fajnie się czyta, chyba trzeba całą serię przeczytać

Przez cały czas czuje się ciężki klimat tej książki i to jest na duży plus. Kilka lat z życia osadzonego w więzieniu jest opowiedziane w formie serii krótkich historii. Niestety nie wszystkie te historie są wciągające i przez to moja ocena nie jest wyższa. Niemniej sięgnę z pewnością po kolejny tom. Bardzo ważne dla przyszłego czytelnika: cała historia nie zamyka się w...

Dyskusje

1 196