Kup teraz - 9 ofert w cenie od 6.99 zł do 17.99 zł

Na pohybel całemu światu

Krzysztof Spadło Wydawnictwo: Zielona Litera Cykl: Skazaniec (tom 1) Seria: Skazaniec kryminał, sensacja, thriller
9788393920426
Zielona Litera
więzienie skazaniec więzień więźniowie kara
Skazaniec (tom 1)
kryminał, sensacja, thriller
9788393920426
Skazaniec
więzienie skazaniec więzień więźniowie kara

Bardzo przyjemna książka. Opowieść wciąga, czyta się bardzo płynnie, bohaterowie ciekawi, ich losy śledzi się z zapartym tchem. Czytając powieść cały czas miałem z tyłu głowy "Skazanych na Shawshank" (film- książki nie czytałem). Zdecydowanie polecam i na pewno sięgnę po dalsze części.

Ocenię całą serię Skazaniec.
Po książkę sięgnąłem przypadkowo. Ot tak, coś o więzieniu to po obejrzeniu filmu Symetria.
Książki maja wiele etapów które wplątują się w losy głównego bohatera. Spotkacie w niej wszystko od wesołych wątków po bardzo poważne. Warsztat autora na wysokim poziomie.
Przeczytałem wersję papierową i sięgnąłem po audio, gdzie też polecam.
Dla mnie 10/10

Bardzo dobra więzienna opowieść z historycznym tłem, napisana współczesnym językiem. Świetnie pokazane realia ówczesnych Wronek oraz opisane postaci. Dobre przemyślenia i dialogi ze szczyptą humoru. Naprawdę polecam!

Wyśmienita pozycja! Początkowo zastanawiałem się, co można napisać o życiu skazańca odsiadującego dożywocie. Otóż, proszę Państwa, można napisać wiele. Sposób narracji autora jest wyborny, nie smęci, nie kombinuje, nie bawi się w nadmierną ilość przymiotników, co mnie szczególnie irytuje u "tańszych" pisarzy. Książka jest idealnie wyważona, świetnie dozowane przemyślenia...

Daje 10 każdej części serii Skazaniec. Całość i każda część z osobna jest reeeeewelacyjna. Krzysztof Spadło rewelacyjnie opisuje pobyt w więzieniu jednego człowieka od czasów międzywojennych po współczesne. Czasami miałem wrażenie że, gdyby nie wiek autora opisuje swoje przeżycia z pobytu w więzieniu.
Zapraszam po audiobooki na moim chomiku Antek731
Tylko profesjonalni...

Super czytadło, dużo ciekawostek z życia więźniów, związki z historią Polski, akcja w naprawdę istniejącym więzieniu (Wronki)

Rewelacja.

świetna powieść, więzienny klimat, sensacja, historia.

Książka, którą czytałam z autentycznym zainteresowaniem. Historia Szymona, który w okresie 20-lecia międzywojennego trafia na dożywotni wyrok we Wronkach. Poznajemy więzienną rzeczywistość tamtych czasów, widzimy, jak oswaja się z więziennymi nawykami, z rutyną.

Więzienna powieść bardzo nierówna, momentami groteskowa, nieprawdziwa (kryminaliści przedstawieni jako niegroźni inteligentni ludzie). Niedostatki charakterologiczne wynagradza tło historyczne i umiejętne stopniowanie napięcia w opisywanej historii. Prawdopodobnie zacznę słuchać kolejnej części, ale jeśli po jakimś dłuższym czasie doprowadzi mnie do zdenerwowania, to...

1 222
    1 049