Krüger. Szakal

Okładka książki Krüger. Szakal Marcin Ciszewski
Okładka książki Krüger. Szakal
Marcin Ciszewski Wydawnictwo: Warbook Cykl: Willhelm Krüger (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Willhelm Krüger (tom 1)
Warbook
2016-11-23
2014-01-01

Świetna przygodówka osadzona w czasach tuż przed odzyskaniem niepodległości i zaraz po. Dobrze zarysowane postacie, wartka akcja i ten klimat ...uwielbiam tę książkę. Znam na pamięć.

Daje mocne 9 bo historia porywa, akcja również, a przede wszystkim złożoność postaci.
Człowiek czyta i nie może przerwać, a gdy musi, to jest zły że musi....

Człowiek czyta i nie może przerwać, a gdy musi, to jest zły że musi....

bardzo ciekawa historia

bardzo ciekawa historia

Powoli mi szło zagłębianie się w tę lekturę. Lecz ponieważ nie miałam nic bardziej ambitnego do roboty, to pozwoliłam się przenieść do roku 1918. Najpierw do Warszawy, gdzie byłam świadkiem napadu na bank, a potem… No, przecież nie będę streszczać. Książka rozkręca się mozolnie. Jednakże stabilnie. I po paru przesłuchanych rozdziałach, na dobrą sprawę sami nie zauważycie kiedy, pochłoną was losy Wilka. Polecam.

Pierwsze co mi przychodzi do głowy gdy myślę o tej książce to słowo "elegancja". Ta książka była napisana w czasach, gdy elegancja miała znaczenie. Elegancja w ubiorze, zachowaniu, życiu. Jest to opowieść o ciekawych mężczyznach, których losy się przeplatają w sposób niespodziewany, pokrętny, czasem może wymuszony, ale jednak zgrabnie przedstawiony. Bardzo interesująca opowieść umiejscowiona w ciekawych czasach. Autor w przyjemny sposób przybliża czytelnikowi fragment historii, posługując się dopracowanymi pod każdym względem bohaterami i miejscami. Lwów w tej książce jest przepiękny, mimo że targany przeróżnymi potyczkami. Bardzo mi się podobała I część tego cyklu, ciekawa jestem co będzie dalej.

Kolejna świetna książka Marcina Ciszewskiego. Wciąga od samego początku do samego końca. Osadzenie wydarzeń i postaci fikcyjnych w realnym świecie, realnych wydarzeń powoduje chęć pogłębienia swojej wiedzy na ten temat. Szakala przeczytałem, czas na drugą część.

Bardzo lubię książki tego autora. Ciekawe, że potrafi pisać powieści osadzone w różnych czasach i robi to z właściwym wyczuciem. Książkę czyta się jednym tchem.

Kolejna dobra książka Ciszewskiego. Historia z czasów końca I wś, przeplatana licznymi retrospekcjami. Opowieść o losach sieroty Krugera, który nauczony jest złodziejskiego fachu. Jest w tej książce parę wciągających wątków, sporo ciekawych bohaterów. Kawałek dobrej książki.

Niby niezła, ale mnie nie porwała.

Niby niezła, ale mnie nie porwała.

Marcin Ciszewski nadal mnie zadziwia. Jednym tchem przesłuchałam Szakala. Pomysł na powieść wspaniały, jako historyk z wykształceniem wprowadza prawdziwe osoby do wątków pobocznych, ale ważnych. np. gen. Tokarzewski-Karaszewicz, kpt. Mączyński. Niektóre okoliczności są również prawdziwe (obrona Lwowa, niesnaski pomiędzy polskim dowództwem wojskowym - przepychanki o władzę). Na moje szczęście wszystkie części Krugera są nagrane, więc kontynuuję lekturę.

• Audiobooki

Marcin Ciszewski Krüger. Szakal Zobacz więcej