Na skraju ciszy

Okładka książki Na skraju ciszy
Kristina Ohlsson Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Fredrika Bergman (tom 3) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Wojciech Łygaś
literatura szwedzka Fredrika Bergman

więcej Więcej

Oficjalne recenzje i

Gdy ciekawość prowadzi do… grobu

Link do recenzji

666 428 114

Niezły kryminał, czyta się dobrze. Polcam!

Pierwsze spotkanie z twórczością pani Ohlsson uważam za udane. Książka wciągająca. Prawie każda postać skrywa jakiś sekret. Policja stara się rozwikłać zagadkę zbrodni rozplątujac po kolei nitki prowadzące do pisarki literatury dzieciecej ktora milczy od 30 lat.
To co mnie draznilo w tej ksiazkce to postac partnera zyciowego detektyw Bergman - Spencera.

Ohlsson z każdym tomem zaskakuje mnie tym co potrafi wymyślić, jak prowadzić fabułę, jak tkać intrygi. Ta książka to dla mnie petarda. Morderstwo młodej studentki literaturoznawstwa, milcząca staruszka, przesłuchania głównych śledczych, dziwny przyjaciel. Śledztwo, w którym nic do siebie nie pasuje. Jak łączy się przeszłość z teraźniejszością? Tu znajdziecie wszystkie...

Kristina Ohlsson to kolejna mistrzyni skandynawskiego kryminału. "Na skraju ciszy" to mroczny kryminał z zawiłą fabułą. Ginie młoda studentka, która piszę pracę na temat skazanej za zabójstwo męża kobiety. Podejrzanych jest wielu a atmosfera gęstnieje.

Fantastyczna książka, polecam każdmu kto lubi dobry, wciągający kryminał, świetny dla fanów Jo Nesbo.

Ilość wątków na ogromny minus ! Gdyby autorka ograniczyła problemy osobiste wszystkich śledczych do jednej tylko osoby to myślę, że książka byłaby trochę bardziej zjadliwa. Co do sprawcy - pisarka nie miała chyba pomysłu, albo zagubiła się w tym kto miał nim być i zaserwowała nam słabą, nierozwiniętą postać (naprawdę oczekuje od książek, że najważniejsze osoby, szukane...

prawde mowiac nie powalila mnie na kolana ta ksiazka,ot zwyczajny kryminal jakich wiele

Świetne!To pierwsza książka tej autorki, ale na pewno nie ostatnia. Gorąco polecam!!

Moje pierwsze spotkanie z autorką.

Książkę czyta się bardzo fajnie. Autorka prowadzi fabułę w taki sposób, że pojawiające się nowe postacie i wątki w śledztwie rzucają podejrzenia ciągle na inną osobę oraz stawiają śledztwo w nowym świetle. Z tego też powodu książka wciąga.
Postacie kryminału są wyraziste, nie przerysowane. Dość gładko i w sposób nie przesadzony w fabułę...

Mało czytam kryminałów, ale ten zainteresował mnie od pierwszej strony. Co więcej byłam sama w domu i zaczęłam się bać a to w przypadku kryminału chyba dobrze wróży...
Czyta się go jednym tchem, choć trup się ściele gęsto i w sumie to smutna historia.

• 2013
  • 2014
  • Kryminały
  • Literatura skandynawska
  • Kryminał

Dodaj cytat z książki Na skraju ciszy