Okładka książki Sherlock Holmes. Tom 2. Dolina trwogi. Przygody Sherlocka Holmesa. Szpargały Sherlocka Holmesa
Arthur Conan Doyle Wydawnictwo: Zysk i S-ka Cykl: Sherlock Holmes (tom 4-6) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Sherlock Holmes (tom 4-6)
The Valley of Fear. The Adventures of Sherlock Holmes. The Memoirs of Sherlock Holmes
Zysk i S-ka
2014-10-20
1998-01-01
Jerzy Łoziński
Sherlock Holmes detektyw zbrodnia Jerzy Łoziński Sidney Paget

Okładka książki Moriarty: Tom 6 Arthur Conan Doyle, Hikaru Miyoshi, Ryosuke Takeuchi
Ocena 7,0
Moriarty: Tom 6 Arthur Conan Doyle,...
Okładka książki Moriarty: Tom 5 Arthur Conan Doyle, Hikaru Miyoshi, Ryosuke Takeuchi
Ocena 7,6
Moriarty: Tom 5 Arthur Conan Doyle,...
Okładka książki Moriarty: Tom 4 Arthur Conan Doyle, Hikaru Miyoshi, Ryosuke Takeuchi
Ocena 7,8
Moriarty: Tom 4 Arthur Conan Doyle,...
Okładka książki Moriarty: Tom 3 Arthur Conan Doyle, Hikaru Miyoshi, Ryosuke Takeuchi
Ocena 7,9
Moriarty: Tom 3 Arthur Conan Doyle,...

Oficjalne recenzje i

Sherlock – klasyka i współczesność

Link do recenzji

1018 51 118

Postaci Sherlocka Holmesa nie trzeba nikomu przedstawiać a trzytomowe wydanie jego przygód, które ukazało się nakładem wydawnictwa Zysk i S-ka powinien posiadać każdy fan tego brytyjskiego detektywa. Twarda okładka, wysokiej jakości papier i oryginalne ilustracje Sidneya Pageta tworzą razem niepowtarzalny klimat. Dodajmy do tego niezwykłe pióro Arthura Conan Doyla, którego...

Na półkach: , , , , , ,

Czy trwoga i strach może sparaliżować całe miasto?

Dolina Trwogi to zastraszone miasteczko i jedna z mroczniejszych zagadek, której rozwiązania podjął się angielski detektyw. Masoneria, mafia, pieniądze to główne tematy tej niezwykle tajemniczej pozycji.

Czy dobro zawsze zwycięża zło?

Sytuacje potrafią być naprawdę skomplikowane, a jakie rozwiązanie zaproponuje A. C....

I znowu zauroczona pomysłowością Sherlocka. Świetny pomysł na przedstawienie dokonań genialnego detektywa za pomocą krótkich opowiadań. Każda historia daje możliwość, aby to czytelnik wykrył sprawcę zanim dokona tego Holmes. Na szczęście główny bohater trochę spokorniał w stosunku do pierwszych opowiadań. Lektura obowiązkowa dla miłośników dobrej książki :)

Na półkach: , , , , ,

Sherlocka nikomu nie trzeba przedstawiać. Wystarczy jak powiem, że uwielbiam :)

niespodziewane zakonczenie. super ksiazka :)

Krótko i zwięzle. Najlepszy detektyw wszechczasow. Żadna zagadka nie jest mu obca. Wszystko jest oczywiste i proste do rozwiązania. Dla fanów Sherlocka Holmesa i nie tylko.

Arthur Conan Doyle stworzył niesamowitą postać, która do dnia dzisiejszego jest rozchwytywana we wszelkich możliwych odmianach mediów. Na szczęście najlepiej czyta się jego powieści, gdyż to właśnie w książkach jesteśmy w stanie wydobyć realny pogląd i ,,sam na sam" zetknąć się z myślami autora. Nie wspomnę już o wyobraźni, która osiągając wysoki poziom postrzegania, tak...

Recenzja dostępna także na: http://nieuleczalna-bibliofilka.blogspot.com/2015/07/138-sherlock-holmes-t2-arthur-conan.html

Wydawnictwo Zysk i S-ka jakiś czas temu wznowiło opowiadania o najsłynniejszym detektywie wszechczasów, zawierając je w trzech pięknie wydanych, obszernych tomach. Twarda okładka z dodatkową obwolutą, duży format i elegancki wygląd całego cyklu na półce...

Pewnego wieczoru, gdy już zmierzchało, a słońce postanowiło udać się na swój zasłużony odpoczynek, spokój mego ducha zakłóciło donośne łomotanie w drzwi. A kogóż to niesie o tak późnej porze?, pomyślałam. Nie każąc jednak gościowi zbyt długo czekać, powiedziałam z nutką irytacji w głosie: Proszę wejść. Na widok osoby, która zagościła w mych skromnych progach, zdziwione me...

Drugi tom dzieł zebranych o Sherlocku Holmesie jest niezły. Raz, że lepsze są opowiadania niż powieści (tu jest tylko jedna) o słynnym detektywie. Dwa, że tłumaczenie jest jakby poprawione, nie tak męczące stylizacją.

Więcej w recenzji: http://shadowmage.nast.pl/2015/04/arthur-conan-doyle-sherlock-holmes-tom-2-recenzja/

• Kryminał
  • Chcę w prezencie
  • 2018
  • Chcę kupić
  • Do kupienia

Arthur Conan Doyle Sherlock Holmes. Tom 2. Dolina trwogi. Przygody Sherlocka Holmesa. Szpargały Sherlocka Holmesa Zobacz więcej