To, co ukryte

Okładka książki To, co ukryte
Laura Lippman Wydawnictwo: Amber Seria: Kryminał z klasą kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Maciej Nowak-Kreyer
powieść amerykańska

więcej Więcej

Na półkach: , , , ,

Ciągnie się i ciągnie.. strasznie wolno mi się ją czytało, nie przykuwała uwagi na długo i ciężko było do niej wracać. Żaden z bohaterów nie wzbudza sympatii, nie kibicowałam nikomu, jedynie Ronnie wzbudza we mnie współczucie a Nancy po prostu jest. Liczyłam na coś lepszego - sama historia jest ok, może gdyby książkę porządnie skrócić oceniłabym ją lepiej.
Irytujące...

Żadna książka od dawna mnie tak nie wynudziła....to było moje pierwsze i ostatnie spotkanie z autorką.

Sięgnęłam po tę książkę i początek mnie porwał, a potem wszystko jakby skisło. Nie dlatego, że historia jest zła, wręcz przeciwnie-jest dobra, tylko przy jej wykonaniu coś poszło nie tak.
Przeładowana jest różnorodnymi przemyśleniami i psychologicznymi wycieczkami wszystkich bohaterów po kolei i tych głównych i tych mało znaczących. Niczego to do książki nie wniosło jeśli...

Jedna z lepszych ksiazek, jakis czytalam. Historia przedstawiona z punktu widzenia dziewczynek, rodzicow i prawnika. Bardzo dobra! 10/10

Sam pomysł ciekawy, ale wykonanie, a raczej napisanie ... takie sobie.

Z ZASOBÓW BIBLIOTEKI MIEJSKIEJ W TORONTO. POZDRAWIAM KRAJ
Alzheimera ani Parkinsona nie mam, lecz miażdżycę (czytaj: sklerozę) - tak, i dlatego wypożyczyłem książkę Lippman, mimo przydzieleniu jej niegdyś PAŁY za „Co wiedzą zmarli”. Tamtą notkę kończyłem słowami pasującymi i do tej:
„….No cóż, PAŁA, bo ten...

Beznadziejnie nudna, przepisana, niepotrzebne wtrącenia ciągną się w nieskończoność.

Zakończenie fajne, ale fabula bardzo męcząca. Po połowie już mi się nie chciało czytać.

Dwie gwiazdki za... okładkę. I tylko za to. Jedyna Książka którą odłożyłam po przeczytaniu więcej niż połowy. Narracja prowadzona w taki sposób, że nie wiadomo o kim czytamy, zero spójności, ponad połowa książki i...zero akcji czy napięcia. Pierwsza Książka której nie byłam w stanie skończyć. Nie polecam, niestety.

Hm, nie ukrywam,że liczyłam na coś lepszego.
Niestety treść nie porywa, kilka razy miałam zamiar dać sobie spokój, jednak ciągle miałam nadzieję, że coś drgnie,czy tak było?
Zakończenie zaskakuje,dlatego cieszę się,że dotrwałam do końca, a moja ocena taka, jak stwierdzenie po dotarciu do ostatniej strony książki - MOŻE BYĆ.
M. :o)

• Chcę w prezencie